Cumhuriyet'in 100. Yılı, Yaşa Mustafa Kemal Paşa

Cumhuriyet’in 100. Yılı, Yaşa Mustafa Kemal Paşa

Cumhuriyet’in 100. Yılı, Yaşa Mustafa Kemal Paşa. Aslında kendimizi çok şanslı saymalıyız çünkü 100. yıla denk geldik. Cumhuriyetimiz eşittir Attaürk demektir. Atatürksüz bir Türkiye hayal etmek, güneşsiz bir Güneş Sistemi hayal etmek gibi olsa gerek.

Cunhuriyetin’in 100. yılını kutluyoruz “en büyük bayramdır, kutlu olsun.”

Kişisel bir blogda ne yazılır ki! Tabii ki kişisel düşünceler. Benim kişisel düşüncemde Atatürk en tepede. Doğduğum, yaşadığım ve üzerinde öleceğim bu toprakların güvencesi Atatürk’ün mirasından başka bir şey değildir. Geleceğe bilim ve teknolojinin en yüksek uygulamaları ile insan olmanın en uüksek değerleri ile erişmenin gerekliliği de bir gerçek. Her ne kadar bir türlü bu yola yanaşmayıp, geriye gitmeye başlasak da ilerlemeyi ümit etmeliyiz.

Geleceğe genetik mirasımızı bırakırken, teknolojimizi, insanlık adına yücelttiğimiz değerlerimizi de bırakacağız ki yaşayan et yığınlarından farkımız olsun. Yeryüzüne sadece hükmetmek için geldiğimizi de bırakmalıyız. Düşünüyorum, Atatürk Türkiyesinin bulunuğu coğrafi konumda 2. Dünya Savaşı sonrası bölgesel savaşlar artarak devam etti. Ülkemiz bütün bölgesel savaşlardan uzak olmasının sebebi de Atatürk Cumhuriyeti olmasıdır.

Atatürk’ü ve modern Türkiye’yi yitirdi mi insan olmanın ve yaşanın da bir anlamı kalmaz. Gelecek nesillere bırakacak bir şeyimiz kalmaz.

YAŞASIN ATATÜRK CUMHURİYETİ, YAŞASIN SONSUZA KADAR ATATÜRKÇÜLÜK

Bir Cevap Yazın