Higgs Bozonu Ya Da Tanrı Parçacığının Kaşifi Peter Higgs Öldü.

Higgs Bozonu Ya Da Tanrı Parçacığının Kaşifi Peter Higgs Öldü. Gazeteler (internet gazeteleri) yabancı basın, sosyal medya haberleri bu habere güneş tutulması kadar büyük bir verdiler. 60’lı yıllarda Higgs’in kuramsal olarak olmasını öngördüğü ama bir tülü bulunamayan bu “Tanrının belası parçacık” 2012 yılında CERN’de Atlas çarpıştırıcısında bulunmuştu. haftalarca konuşulmuştu.

Okumaya devam et Higgs Bozonu Ya Da Tanrı Parçacığının Kaşifi Peter Higgs Öldü.

Garip Seçim Halleri İki Paragrafta Hayalimdeki Ülke

Garip Seçim Halleri İki Paragrafta Hayalimdeki Ülke. İki paragrafta çok şey özetlemek gerekecek. Aslında çok uzatmak saçmalık olacak. Öyle basit ki, ezberlemeye bile gerek yok. Öznesi olmayan bir önceki cümlede o basit olan bilinmezler çok basit maddelerden oluştuğunu biliyoruz. Neyse şimdi özetle nasıl bir ülkede yaşamalıyız?

Okumaya devam et Garip Seçim Halleri İki Paragrafta Hayalimdeki Ülke

31 Mart Seçimleri Kesin Sonuçları ve Oyum

31 Mart Seçimleri Kesin Sonuçları ve Oyum. 2024 yılının ilk ayları daha doğrusu neredeyse 2 yıldır seçim, adaylar, seçim ekonomisi, oy ve tabii ki dünyanın en gereksiz seçim araçlarının gürültüsü ile geçti. Her yerdeki boşuna masraf olarak görülecek bayraklar, hele o kapılara bırakılan kuşe kâğıda basılmış kitapçıklar… İsraf israf… Seçim denilince aklıma hep ilk olarak israf geliyor.

Okumaya devam et 31 Mart Seçimleri Kesin Sonuçları ve Oyum

Cumhuriyet’in 100. Yılı, Yaşa Mustafa Kemal Paşa

Cumhuriyet’in 100. Yılı, Yaşa Mustafa Kemal Paşa. Aslında kendimizi çok şanslı saymalıyız çünkü 100. yıla denk geldik. Cumhuriyetimiz eşittir Attaürk demektir. Atatürksüz bir Türkiye hayal etmek, güneşsiz bir Güneş Sistemi hayal etmek gibi olsa gerek.

Okumaya devam et Cumhuriyet’in 100. Yılı, Yaşa Mustafa Kemal Paşa

Yaşanacak Güzel Yerler Böyle Bir Şehirde Yaşıyorsanız Şanlısınız

Yaşanacak Güzel Yerler Böyle Bir Şehirde Yaşıyorsanız Şanlısınız. Şehirler kalabalık, beton yığınları… Yaşam alanlarımızı daha nasıl tarif edebiliriz ki!

Okumaya devam et Yaşanacak Güzel Yerler Böyle Bir Şehirde Yaşıyorsanız Şanlısınız

Gökyüzündeki İlginç Mezarlık Herkes Buraya Gömülemez

Gökyüzündeki İlginç Mezarlık Herkes Buraya Gömülemez. Sizi ilginç bir yere götüreceğim. Yaşamla ölüm arasında bir yer. Araf da diyebiliriz buraya. Peki öldüğünüzde böyle bir yere gömülmek ister miydiniz? Ya da nereye gömüldüğümüzün bir önemi var mı? Asya ülkelerinde ölüler yakılır ve külleri ya savrulur, ya saklanır ya da suya verilir.

Okumaya devam et Gökyüzündeki İlginç Mezarlık Herkes Buraya Gömülemez

Oppenheimer Filmi Kunatum Fiziği ve Atom Bombası İzlediklerim 1

Oppenheimer Filmi Kunatum Fiziği ve Atom Bombası İzlediklerim 1. 2023 yılının 21 Temmuzunda Türkiye’de gösterime giren Christopher Nolan filmi. Fil için IMDb puanı 128K puanlamada 8.8 olarak belirlenmiş.

Okumaya devam et Oppenheimer Filmi Kunatum Fiziği ve Atom Bombası İzlediklerim 1

Yaşam Değerleri ve Teknolojik Dijital Kölelik

Objelerin İnsandan Değerli Olması Yaşamdaki Yerimiz. Yaşamın neden var olduğuna dair binlerce saatlik felsefi tartışma yapılabilir. Aslında yaşam da yaşamak da çok kolay. Yaşamı zorlaştıran yine insanın kendisidir.

Okumaya devam et Yaşam Değerleri ve Teknolojik Dijital Kölelik

Komik Sokak Röportajları ve Sinir Bozucuları

Komik Sokak Röportajları ve Sinir Bozucu. Youtube başta olmak üzer bütün sosyal medyanın en çok sevilen içeriği komik sokak röportajları olsa gerek. Özellikle kuş, kedi gibi hayvan videoları bile artık demode oldu.

Okumaya devam et Komik Sokak Röportajları ve Sinir Bozucuları

Yaşamdan Beklentilerimiz, Ayrışmalarımız, Toplumsal Barış

Yaşamdan Beklentilerimiz, Ayrışmalarımız. Vazgeçemediklerimiz aslında bizim zaaflarımızdan başka bir şey değil. Öyle bir kutuplaşma Adalet, bolluk içinde yaşam, ülke kaynakalrının eşit ya da adil paylaşımı umurumuzda değil.

Okumaya devam et Yaşamdan Beklentilerimiz, Ayrışmalarımız, Toplumsal Barış