Yeni Bilgisayarım MacBook Air M2, Özellikleri ve Ayarları

Yeni Bilgisayarım MacBook Air M2, M3 Özellikleri ve Ayarları

Yeni Bilgisayarım Macbook Air, Özellikleri ve Ayarları. MacBook Air M2 ya da M3 belki de ileri de M4 olacak işlemcileriyle özellikle MacOS işletim sistemi ile kullanıcalı kendin çekiyor. Tabii ki bitmek bilmeyen pilini de unutmamalı. Şimdi, özellikler ayarlar konusuna geçelim.

MacBook Air M2 – M3 Özellikleri

MacBook Air (M2, M3) Aplle’a göre giriş seviyesinde bir bilgisayar. Şimdi özelliklerine gelecek olursak:

  • 8 RAM ile başlıyor. Bu fiyata başlangıç için pahalı. En az 12 olmalı.
  • SSD başlangıç için 256 GB bu inanılmaz derecede az.
  • Fiyatına göre en az doğrudan 512 BG SSD bellekle çıkmalı.
  • IPS ekran belki iyi panellerden ama bir OLED değil. Düşünürsek bu fiyatlara Air gibi giriş seviyesi bile olsa en az 90 HZ ve OLED olmalı. Bu her zaman dezavantaj olacak. PC Dizüstülerde OLED, 120 HZ ekranlar daha uygun fiyatlama ile kullanılıyor.
  • Fan yok, toz yok, ses yok ince ve premium (değerli) kelimesinin bile ifade edemeyeceği değerde bir alüminyum kasası var.
  • Çok iyi bir ses performansı var.

Düşünceniz MacBook Air almaksa en azından 512 SSD alın. Çok ince, pili uzun saatler sizi idare eden bir bilgisayarınız olacak. Photoshop’ta ortalama projeler yaparsınız. Yine kısa ve basit video kurgular ve editle için işinizi görür. Fazlası için MacBook Pro elinizden öper.

Bana şu anda M2/8/512 MacBook Air fazlasıyla yeterli. Fakat sorguladığım Macbook’un ekranı. Apple her zaman bize verebileceğinin en azını verip, çok para alıyor.

MacBook Air ve MacBook Pro Ayarları

Aslında öyle çok bir ayarı da yoktur. TrackPad (izleme dörtgeni) ayarları, bir de klavye aydınlatması için kısayolu durum çubuğunda gösterme yapmalı. Klavyede bir aydınlatma tuşu yoktur. Diğer yandan pencere ayarları ve birkaç zip, rar uygulaması ve tarayıcı yükledim. Onun dışında bir şeye gerek yoktur.

Fansız yapısı ile kafam rahat etti. MacOS ile Windows arasında kazanan yok. bazı yönlerden Windows çok pratik olabiliyor. Pencere yönetimi ve hizalama vb. Windows daha iyiyken ikonlar, estetik, daha stabil çalışma yönünden MacOs ön planda. MacOs bana göre daha zarif ama kullanıcı dostu olmayan bir yapısı da yok değil.

MacBook Air ya da MacBook Pro Alınır mı?

Genel olarak bilgisayara 1000 Dolar üzerinde bir bütçe ayırdıysanız, oyunla da çok işiniz yoksa, kendinize bir MacBook ya da MacBook Pro alın en iyisi. Kullanım alanınıza göre özellikleri değiştirirsiniz.

Bir Cevap Yazın