Spotify Çalma Listesi ve Dinlediğim Müzikler

Spotify Çalma Listesi ve Dinlediğim Müzikler

Spotify Çalma Listesi ve Dinlediğim Müzikler. Spotify çalma listeleri, dinlediğim müzik türleri ve dah afazlası burada. Aslında size ne değil mi benim dinlediğim müzikten?

Müzik dinlemesini bilmeyen daha doğrusu kulağından, bilincin, usun en el değmmeiş yerlerine müziklerin ulaşmadığı bir beyin bence gelişimini sağlayamaz.

Müzikofili insanın müziğe düşkünlüğünü ifade der. İnsanın beyninde sürekli müzik gezinir. Nörologlar, psikologlar için müzik her zaman zorlukları aşmanın ve hatta beyin hasarlarını tedavi etmenin yöntemlerinden olmuştur. Sinestezi yeteneği de her müzik için insan usunda beliren renkleri ifade eder. Müziğin renkleridir. Ben de her zaman müziği renklerle ifade derim ama bu tam bir sinestezi değildir. Pisagor da evrende, gezegenlerde (Kürelerin Armonisi) müziği aramıştır. Bir zamanların Mozart Etkisi adındaki deney her ne kadar sonraları yanlış olduğu kanıtlansa da müzik hannındaki ilginç çalışmalardandır. Bu konunun detayları için buraya dokunabilirsin.

Spotify Çalma Listesi ve Dinlediğim Müzikler

Şimdi şuraya Spotify profilimi ve paylaşıma açtığım çalma listelerini yapıştırayım. Renkler ve zevkler başkadır. Belki de bu müzikleri sevmeyeceksiniz, haklısınız da…

Listesiz olmaz birkaç tane Spotify müzik listesi ekleyyeim dedim. Müzik kütüphanem çalma listeleri…

Bir Cevap Yazın