LGBT Neden Hep Gündemde? Bundan Kurtulmanın Yolları

LGBT Neden Hep Gündemde? Bundan Kurtulmanın Yolları

LGBT Neden Hep Gündemde? Bundan Kurtulmanın Yoları. LGBTQ+ her geçen gün biraz daha tartışılıyor ve git gide fanatik düşünceler şeklinde tarafları geriyor. Eş cinsellik, cinsel yönelim üzerinden sürekli yapılan bu tartışmaların zaten bir sonu yoktur.

Sorunun çözmü. Eş cinsellik aslında kavga konusu olmamalı. Herkes istediği yaşayabilmeli. Kendini, inancını, inanışını, cinsel kimliğini özgürce yaşamalı ve ifade edebilmeli. İnsana verilen fazla hareket alanı insanı mutlu eder. Bir kesim aşırı dindarlık altında innaçlarının eş cinselliği yasakladığı için bütün eş cinsel bireylere “sapık” (!) diyerek “sapkın” (!) diyerek aşağılamaya devam ediyor.

Oysa çözüm herkesin kendi inancını kendi inanışını yaşamına uygulaması ve diğerine karışmaması yolunda olacak. Toplumsal barış ve birlikte yaşama kültürü ülkedeki bütün karışıklığı ortadan kaldıracak. Dindarı yine eş cinselliği sevmeyecek ama eş cinsellere laf atıp LGBTQ+ bireyleri tehdit edemeyecek. Devlet her vatandaşını koruyup kollayacak ve kimseyi bir diğerinin önüne atıp ezdirmeyecek.

LGBT Neden Hep Gündemde? Bundan Kurtulmanın Yolları

Yeryüzünde tek bir doğru tek bir gerçek bulunmaz. Hiç bir kimsenin düşüncesi yaşamı tek doğru değildir. Ülke olmak demek zaten içindeki herkesi geleceğe taşımak demektir. Yüzlertce yıldı rbitmeyen bu tartışmanın galibi yoktur. En iyisi tartışmayı ve üstünlük sağlamayı bırakıp toplumsal barışı sağlayıp birlikte yaşama kültürünü geliştirmeli. Her bireyin amacı içinde sorunsuz, zengilinlik içinde y aşayacağı bir ülke ve gelecek kurmak olmalı. Yoksa herkes ben haklıyım derse, düşünceler ve yaşam tarzları çatışır ve bu çatışmadan sadece daha fanatik düşünceler ve gruplar doğar.

Bir Cevap Yazın