list

LGBT Onur Yürüyüşleri ve Sapkınlık

LGBT Onur Yürüyüşleri ve Sapkınlık

LGBT Flag
Bir gazetenin başlığı “sapkınlar” şeklindeydi. Haberin (!) içeriği ise 6 satır yazı. Gerisini siz düşünün burada amaç sadece küfretmek ve saldırmaktan ibaret. Dünyada tarih boyunca devletler birbirlerini, insanlar da bir diğerini tehdit olarak gördü. Aslında, eşcinsel LGBT yürüyüşlerini onur festivallerini tehdit olarak görmek eşittir: bir diğerini tehdit olarak görmek. Oysa asıl tehdit zihinlerimizdeki bu düşüncenin olduğunu bilmiyoruz bile... Ahlak nedir? Ahlak denilince sadece cinselliği ya da çıplaklığı anlamak galiba kelimenin sözlük anlamına bile bakmamaktan kaynaklanıyor. Bununla ilgili şurada bir şeyler yazmıştım.

Herkes aile kurmak zorunda değil

Eşcinsellik aileyi nasıl etkiliyor? İnsanlar evlenmiyor mu? Evlenme oranı düştü herkes eşcinsel mi oldu? Düğün salonları kapandı, nikâh daireleri iş yapmıyor mu? Aileden kastedilen ne? İnsan nesli inanılmaz bir hızla çoğalıyor, dünyaya sığmaz olduk. Boşanmaların arttığı, aile içi geçimsizlikler, pahalılıktan karı-koca çoluk çocuk çalışıp yine de geçinemeyen ailelerin durumu ne olacak? Aileleri yoksulluğa itip her şeye muhtaç etmek çok mu ahlaklı bir tutum. Aileyi ve bireyi pahalılık, işsizlik, ağır vergiler, eğitimsizlik etkiler. Karı koca çalışıp ev kirasını zor denkleştirmek kötü yaşam koşulları değil de eşcinselliğin aileyi etkilediğini söylemek çok komik. Mutlu ve ferah, maddi sorunları aşmış dolayısıyla içi de ferah ülkemizde kaç aile var? Aileyi yok eden eşcinsellik değildir. Aileyi yoksulluklar, eğitimsizlik, pahalılık gibi nedenler mahveder.

LGBT Family

İnsanlar aile kurmadan da mutlu yaşarlar. Sevdikleri bir insanın zaten ailesidir ve bu şekilde daja mutlu olabilir insan. Aile sadece evlilik ve çocuk sahibi olmak mıdır? Bu kadar basit mi yani? İnsanlar nasıl mutlu olacağını sizden mi öğrenecek? Söyleyin bana ülkemizde kaç aile yaşamından memnun? Kaç aile cinnet getirmek durumunda? Bazılarının çizdiği mutlu aile resmi gibi bir yaşama sahip olmak ancak peri masallarında olur. Ekonomik olarak yani maddi olarak çökmüş ve psikolojik olarak da berbat aileler için “sizin kaderiniz de bu” “imtihanınız bu” demek çok  mu ahlaklı? Lütfen aileden bahsetmeyin susun biraz.

Yaşamda herkese yer var.

Dünya 7 milyar nüfusu ile herkesi kucakladı. Ama biz çevremizdeki azınlık konumundaki eşcinselleri LGBT bireylerini nedense anlayamadık. Çünkü yaşamı anlayamadık, evreni anlayamadık, kendimizi anlayamadık. Anlayamadıklarımız bu kadar çokken bu kadar egoya sahipken bir diğerini nasıl anlayabiliriz? Yaşama hakkını sadece kendinde gören, bir diğerinin yaşamını hakir gören, bir diğerini acınası yaratık gören bireylerden barış ve mutluluk dolu ifadeler çıkmaz ki!

Ian Gay
Bilinç seviyesi ve dünya görüşü kafatasını aşıp, evrene adeta ışık hızından bile hızlı yolculuk eden aydınlanmış bireyler yetiştirirsek artık cinsel yönelimin de inançların da; dilin, ırkın, dinin; partinin, siyasi görüşün; uzaylı olmanın, dünyalı olmanın da bir önemi kalmaz.  Karşımızda sadece insan vardır, karşımızda sadece yaşam vardır, tıpkı kendimiz gibi, tıpkı nefes alış vermemiz gibi, tıpkı sevinçlerimiz ve üzüntülerimiz gibi...

LGBT Bireyleri Kabullenememek Hastalığı

Onur gününü kutlayan belediyeleri ahlaksızlıkla suçlamak ne kadar katı bir tutum. Bir diğerini ötekileştiren, yaşamda tek doğru benim, ben ne dersem o olur tarzındaki tutumları anlamak gerçekten zor. Cinsel yönelim tamamen biyolojik bir süreçtir. Yaşamla bir bütündür. Genetik olarak belirlenmiştir. Yaşamın, doğanın özünde vardır. Sadece bunu anlamak için aydınlanmış bir zihin gerekir. Bolca okumak, bakış açımımızı değiştirmek, gerçeklik algımızı üst frekanslara taşımak gerekir.

Born This Way


Birlikte yaşamak güzeldir. Eşcinsellerin de bir ailesi, kardeşleri, anne-babaları; arkadaşları vardır. Eğer aile mutluluğunu istiyorsanız ailelere, eşcinsel aile üyelerini sevmeyi ve desteklemeyi tembihleyin ki aileler arasında kavga, dışlama ve daha kötü sonuçlar olmasın. Arkadaşlarımız, anne-babamız, kardeşlerimiz; yakın akrabalarımız da ailedir. Aile sıcaklığı ve huzur budur. Aile sadece karı-koca evlenip birkaç tane çocuk yapması değildir ki ailede çocuklardan biri/birkaçı eşcinsel olunca kırmızıyla işaretlediğim yazının başlangıcına dönüyoruz. Eşcinsel bireyler heteroseksüel gibi evlenip çoluğa-çocuğa karışmadı diye ne ahlaksızdır ne de sıcak aileden yoksundur. Zaten ailesi vardır hatta sevgilisi, hayat arkadaşı bile…

Anlayana sivrisinek saz…

👉Eş Cinsellik Günah mıdır? LGBT Nedir? Tıkla
👉Eşcinsel Terapileri - Doğal Mıdır? Psikolojik Tedavi Tıkla
👉Homofobia Nedir? Dünyanın En Eski İki Ruh Hastalığı Tıkla

Filmler Homofobi Hastalığı LGBT Nedir? Eş Cinsellik Günah mıdır?

 1. ne demeli ne demek gerekiyor bilemiyorum. Bazen cidden konuşmak isteyip de konuşamadığımız zamanlar olabiliyor. LGBT bir arkadaşa sahip olmadım hiç, nasıl bir şeydir bilmem. Sadece inancım şudur ki, her canlı bir diğerinin yaşam hakkına saygı duymak zorundadır. Bir insanın toplumun genelinin değer yargılarına aykırı hareket etmesi yaşam hakkının elinden alınması için bir neden değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünyada her zaman üstünlük kurma ve bir diğerini yok sayma anlayışı hakim oldu umarım bu anlayış yıkılır? Zihinler aydınlanırsa insan değişir, düşünceler değişir... Biz ne dersek diyelim aydınlık olmayan zihinler he zaman kavga içinde olacak, yazık!

   Sil
 2. Bu arada Mustafa Alınak ile imzalarınızın bir olması tesadüf mü? www.mustafaalniak.net

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısmen aynı imza. Aynı düşünceler. Bazen yazdıklarımız ve düşnceler birbiri ile örtüşüyor.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara