list

SJCAM SJ8 Pro Aksiyon Kamera - İnceleme Tavsiyeler

SJCAM SJ8 Pro Aksiyon Kamera - İnceleme Tavsiyeler

SjCam SJ8


SjCam SJ8 Pro kesinlikle bir Go Pro değil. Bu şekilde başlamak istedim. SJCAM SJ8'in üç modeli bulunuyor: Air, Plus ve Pro. Pro modeline sahip biri olarak edindiğim tecrübelerimi yazmak istedim. SJCAM SJ8 Proyu Banggood üzerinden vergiler dahil satın aldım. Aöa öncelikle Go Pro ve Mi + aksiyon kameralarla karşılaştırkalarını izledim.Gece Çekimi
  10 üzerinden : 6.5


Gece çekimi bence ilk başta incelenecek özellik. SJCAM SJ8 gece çekimini bıraktım düşün ışıkta GO Pro 7 ile kıyası zaten doğru olmaz, Go Pro 6 ile kıyaslarsak (videolara dayanarak) çok da kötü bir performansı yok. Fakat kullanılan işlemci ve sensöre göre gece çekimi ya da az ışıklı olrtamda performans daha iyi olabilirdi.


SJCAM SJ8 Pro


Gyro Stabilization
  10 üzerinden : 7.0


EIS yani elektronik imaj sabitleme yeterli seviyede. 4K ve yüksek fps değerlerinde imaj sabitleme zaten çalışmıyor. Ben bir sorun görmedim. Fiyatına göre iyi çalışıyor. Tabii ki Go Pro ile kıyaslanamaz. Sadece EİS açılınca 8x zoom özelliği devre dışı kalıyor.

SJCAM SJ8 Pro Aksiyon Kamera

Video ve Fotoğraf Performansı
  10 üzerinden : 7.0


4K 60fps üzerine çıkamıyor. Denemelerimde bir sorun yaşamadım. 4K ve UHD çözünürlüklerde hız arttıkça saitleme ve bozulma düzeltmesi çalışmıyor. 4K yüksek hızlarda pek de performanslı değil. Time Lapse, Slow Motion özellikleri sorunsuz çalışıyor. Full HD, UHD ve 2K çekimlerde bir sorun yaşamadım. Sadece 4K 60fps çekimleri oynatırken kalite sanki biraz düşüktü, o da az ışık olmasındandı. Ayrıca cihaz ısınıyor. Bu da normal bir durum. En ideal çekim modu galiba UHD ya da FHD çekim modları. H264-H265 kodlama ile dosya boyutları ideal büyüklükte.


SJCAM SJ8 Pro Aksiyon Kamera

Wifi, Mikrofon, Pil
  10 üzerinden : 6.5


Wi-Fi bağlantsında sorun yoktur. Aksiyon kameradaki her şeyi cep telefonuna indirebilmek mümkün. Her ne kadar wi-fi 5g frekansını dsteklese de 5g ile bir türlü bağlantı kuramadım. Wi-fi ile bağlantı arada donuyor, kameranın pilini çıkarıp geri takmak gerekiyor. Dahili mikrofonu ortalamanın altında hatta "tırt" ifadesini kullanmakta bir sorun görmiyorum. Harici mikrofon ile ortalamanın üzerinde yeterli (Go Pro'nun yanından bile geçemez) sesler kaydetmek mümkün. Pil performansı ortalama kayıt uzunluğu ve kayıt türüne göre değişiyor. Pil, bana wi-fi kapalı 1 satten fazla dayandı. Ama yedek pil şart.

SJCAM SJ8 Pro Mikrofon

Sonuç olarak:
  10 üzerinden : 7.0


Gidin Go Pro alın, uğraşmayın bu markalarla derim... Beklentiniz yüksekse  aksiyon kamera Go Pro'dur demek istiyorum. Fakat ülkemizde her şeyin lüks sayıldığı ve Avrupa'ya kıyasla en ucuz ve ortalama kalitedeki teknolojilere bile ulaşmak için asgari ücretin yarısından fazla ücret ödemek zorunda kaldığımız şu zamanlarda fiyat ferformans bakımından alınabilir. Maalesef, kaliteli ve 1. sınıf teknolojiye ulaşmak yerine zincir marketlerin en ucuz ve en adi ürünlerine bizleri layık görenleri de anmadan geçmemek gerekli. Son olarak,  SJ7 Star ya da SJ6 modelleri de tercih edilebilir.


SJCAM SJ8 Pro Aksiyon Kamera
  1. Yazılımı çok kötü. Hareket algılama sadece jireskop ile mümkün olduğundan sadece sallantıyla başlıyor. pili çok az gidiyor. Ben çin menşeli ürünler için yazılım önemliyse önermem.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Be daha kaliteli bir şey bekliyordum. Kesinlikle aksiyon kamerada Go Pro'dan başkası alınmaz. Pili 1080p 24fps hızda iyi gitse de yüksek hız ve çözünürlükte dayanmıyor. Çok ısınıyor, arada donuyor. Kullandıkça eksiklikleri ortaya çıkıyor.

      Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara