list

Dark, 3. Sezonda Ne Olacak? İzle -diklerim

Dark, 3. Sezonda Ne Olacak? İzle -diklerim

Dark

Dark, Netflix'in en çok izlenilen belki de hakkında en çok konuşulan bilimkurgu dizilerinden biri. İlk sezonunda olayları henüz anlamaya başlamışken dizi btmişti. Özellikle kim kimdi? Çünkü dizi 33 yıl yıl aralıklarla 3 farklı zamanda geçiyordu. 2. Sezonda olay örgüsü, kişilerin geçmiş ve gelecekti halleri tamamen ortaya çıktı. Her şey bitti mi?


Dark Series
Aslında zamanda yolculuk film ya da dizilerinde hatta romanlarda bile işlenilen temel konular vardır. Paradokslar, zamanı aldatma, zaman döngüsüne sıkışmak ve bu döngüyü kırmaya çalışmak, sebep sonuç ilişkisini tersine çevirmek, yazar paradoksu, aldatma paradoksu tonlarca içerik vardır. Çünkü zamanda yolculuk yapmak çok karmaşık bir durumdur.


Netflix Dark

Dark'ta zamanda yolculuk yapmak için kullanılan karanlık maddedir. Evrenin sadece %4'ü gözlemlediğimiz madde iken geri kalanını karanlık madde ve karanlık enerji oluşturur. Tanrı parçacığı adı da dizide geçiyor yani maddeye kütlesini veren ve CERND'de varlığı 2012 yılında ispat edilen Higgs Bozunu ya da Higgs Parçacığı...


Zaman Yolculuğu

Zamanda yolculuk film ya da diizlerinde olduğu gibi darkta da bir makine var. Gizemli tüneller bilimkurguya biraz daha gizem katmak için kullanıldığı kesin. Özellikle zaman makinesi portatif çok kullanışlı bir nesne. Böylesine gelişmiş bir teknolojisi biraz daha karmaşık hatta daha fütürstik bir cihaz beklerken manuel basınç göstergeleri bigi sayaçlar, çarklar galiba olaya biraz daha rustik bir hava katmak istemişler.


Zaman Makinesi Dark

Dizinin ilk sezonundan beri beklediğim şey paralel evrenlerdi. Çünkü zamanda yolculuk çoklu evrenler olmadan eksik kalır. Zaman yolcusu aslında kendi evrenine değil de farklı verenlere yolculuk eder. Zaten Dark'ı izlemeye başladığım anda olayların paralel gerçekliklerde geçeceğini biliyordum. Büyük ihtimalle dizi farklı bir evrende devam edecek. Ya d aiki evren arasında bir bağlantı kurulacak. Tahminimce 4. sezonda da diziyi bitirirler. Fazlası kasar sonra Fringe'in akıbeti gibi olmasın :)

  2. Sezona PUANIM : 8.5Zamanda Yolculuk Film-Dizi Tavsiye Film-Dizişer Dark İçin Bakın

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara