list

Zimmet Alındı Ne Demek - UKİM ve PİM

Zimmet Alındı Ne Demek - UKİM ve PİM

Zimmet Alındı

Zimmet alındı ifadesi ne anlama gelir? Aliexpress başta olmak üzere yurtdışı siparişlerde kargo PİM'de ya da UKİM'de işleme girince "zimmet alındı" ifadesi belirir. PTT'nin bu ifadeleri her zaman kafa karıştırıcı olmuştur. Telefonla numaraları her ne kadar olsa da arayınca kimse telefonu açmaz bile.

Zimmet alındı ne demek?

Aslında paniğe kapılavak bir şey yoktur. Genellikle haftasonuna denk gelen kargolarda kargo paketi ilk dağıtım gününe kadar KİM ya da UKİM'de kalacaksa "zimmet alındı" ifadesi belirir. İlk dağıtım gününde KİM'e gider oradan da il/ilçe dağıtım merkezine gider ve ertesi gün (İstanbul için) kargo kapınızda olur.

Zimmet Alındı UKİM

UKİM vergilendirmeleri yapar ya da sadece gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi alır. Bu işlemler tamamlanır ve kargo ile ilgili bir sorun yoksa (fiyat doğrulaması, yasaklı ürün vs.) kargo zimmet alınıp ilk dağıtım gününde adrese gönderilir. Tabii ki bu süre uzayabilir de tamamen yoğunlğuna bağlı olarak kargo 1 günden 10 güne kadar bekleyeblir. Ama tecrübelerim doğrultusunda vergilendirme yapıldıysa ertesi gün kargo adresinize doğru yola çıkar ve o gizemli ifade kaybolur... :)

UKİM Zimmet Alındı Aliexpress


Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara