list

İlkbahar Fotoğrafları ve Ben Tekrar Geldim

İlkbahar Fotoğrafları ve Ben Tekrar Geldim

İlkbahar Sivas
İlkbahar her zaman fotoğraflarda olduğu gibi değildir. Ressamın çizdiği ilkbahar resimleri de en az makinelerin çektiği kadar eskidi, özlenilir oldu. Her şey değişiyor, mevsimler artık eski kararlılığını yitirdi. Zaten evrende değişime uğramayan bir şey yokken sürekli bir değişmezliği beklemek biraz saçma olsa gerek..


Ben geldim
Değiştiğimi hissediyorum... Zaten değiştiğimizi hissettiğimiz an artık geride kalan eski kişiliğimiz bizim bir parçamız değildir, başka birisidir, bir yabancıdır bizim için. Siz diye hitap ettiğimiz bir yabancıdır, değişimle geride bıraktığımız eski benliğimiz. Ben geldim, uzun bir zaman sonra tekrar blogdayım, kahvemi yaptım dumanı üzerinde ve bir yudum almamı bekliyor. Uzun bir sağlık sorunu nedeni ile ortalıkta olmamak beni biraz daha değiştirdi. Daha çok yazmaya ve daha çok video blog kayıtları oluşturmaya karar verdim. Her ne kadar 3 hafta daha istirahatım olsa da... Ölüp gitmeden önce morfik alanlara, kolektif bilinçdışı alanlara bir şeyler ekip, gelecekteki zihinleri şekillendirmek ya da yazılı, sözlü, görüntülü bir şeyler bırakabilmek ne de güzel! Belki de içimizdeki sonsuzluk özlemini ve ölümüszlük arayışını böyle tatmin ediyoruz. Neyse ben geldim...


Şehrin Sessizliği
Doğadan artık korkmuyoruz çünkü teknolojimiz ile doğayı anladık. Hatta doğaya hükmetmeye bile başladık. Ama bir yandan da doğanın kararlılığını bizim ile olan uyumunu bozduk. Sivas'ta pencerenin arkasından dışarıyı izlerken bir karlı, bir güneşli, bir soğuk, bir yağmurlu havayı görünce yerleşmek istediğim şehrin ne tuhaf bir havasının olduğunu düşündüm. Kuru, soğuk, kuru-sıcak bir mevsim olsa da şehrin sessizliği beni benden alıyor. Sakin sokaklarda kulağında kulaklık ve en seviğim şarkıları dinleyerek yürüyorum, 2 hafta sonra 4 haftalık bir yatak istirahati alacağımdan habersiz.


Evrende her şey değişiyor
Bazen değişimlere kötü gözle bakarız ya aslında değişmek gelişmek anlamında olunca güzel. Evrende her şey başka bir şeye dönüşüyor. Biz ise dünyayı güzel bir şeye dönüştürmüyoruz bozuyoruz. Düşüncelerimiz de öyle... İlk bahar fotoğrafları ise bunun en iyi örneği; düşüncelerimiz ve insanlığımız daha üst bir bilinç seviyesine geçemiyor çünkü kendimizi doğanın üstünde her şeyin efendisi sanıyoruz...

Neyse ben sesszliğe dönüş yapıyorum, son zamanlarda bağımlısı olduğum yer fıstığı dolu tabağı önüme alıp bilgisayarı bir kenara bırakıyorum...Sessiz Sokaklarda Yürüken Çalan Müzik Listesi
Yaşama Dair Notlar Kitaplığım Hakkımda
 1. Mustafa bu yazıyı okudu ve beğendi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Uzun zamandır eski tarzda yazmıyordum. Özlemişim, duygularımı harflere dökmeyi...

   Sil
 2. Geçmiş olsun abi. Umarım çok ciddi bir problem olmadan iyileşir ve sağlığına kavuşursun.

  Bahar geldi ve hızla bir şey anlamadan bitmek üzere. Bu yazı ile birlikte aklıma kalan günleri daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğim geldi. Evrendeki her şeyin değiştiği gibi ilkbahar değişmeden değerlendirebilmek önemli.

  Videolu paylaşımlarını bekliyor olacağım. Müzik listesine de uygun bir vakitte bakacağım. Kendime göre bir şey bulabileceğimi umut ediyorum. Ve bir de yazı içerisinde hatalı yerler var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Semih, on defa kontrol etsem de müthiş dikkatsiz biri olarak yazıdaki hataları şimdi duzelteceğim.

   Videolara başlayacağım, 5. DVT nedeni ile sandalyede oturma ve ayakta durma sorunum var. Haftaya video yapma niyetim var.

   Umarım yaşam hepimiz için iyi geçer...

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara