list

Gay - Eşcinsel Temalı Filmler 9, İzle -diklerim

Gay - Eşcinsel Temalı Filmler 9, İzle -diklerim

Gay Film
Gay eşcinsel konulu film seçkisi ile tekrar karşınızdayım :) İzlenmesi gereken LGBT temalı 5 filmi bu sayfaya aldım. Daha önce gay konulu filmleri yayınlamıştım. Sayfanın altında gerekli bağlantılar var oraya da bakabilirsin. Filmler her zaman anlatılmak istenenleri en iyi anlatan yol olmuştur. Tabii ki homofobi gibi psijkolojik bir bozukluğu filmlerle tedavi edemeyiz. Neyse diğer sayfalarda güzel giriş cümleleri var oralara da bak ;)Tüm film listesi ve ilgili konular 🌈🌈🌈

En iyi gay temalı filmler 
👉1. Bölüm  için tıkla
👉2. Bölüm  için tıkla
👉3. Bölüm için tıkla
👉4 Bölüm için tıkla
👉5. Bölüm için tıkla
👉6. Bölüm için tıkla
👉7. Bölüm için tıkla
👉8. Bölüm için tıkla
👉9. Bölüm zaten bu sayfadasın
👉10. Bölüm için tıkla
👉Eş Cinsellik Günah mıdır? LGBT Nedir? Tıkla
👉Eşcinsel Terapileri - Doğal Mıdır? Psikolojik Tedavi Tıkla
👉Homofobia Nedir? Dünyanın En Eski İki Ruh Hastalığı Tıkla

Gay Temalı Bütün Filmler Homofobi Hastalığı LGBT Nedir? Eş Cinsellik Günah mıdır?
Boy Erased


Boy Erased
Film, Amerika'daki diğini öğretilerle eşcinselleri iyleştirmeye çalışan değişim terapileri merkezlerini konu ediyor. Üniversite öğrencisi Jared'ın, gay olduğunu ailesi öğrenir. Aşırı dindar bir papaz olan babası, bu durumu hoş karşılamaz ve Jared bir değişim merkezine gönderilir.

Değişim merkezinde hiç de insancıl olmayan baskılar ile eşcinseller tedavi edilmeye çalışılır. Onlara göre eşcinsellik sonradan edinilen bir psikolojik bozukluktur ve tedavisi de dini yöntemlerdir. Tabii ki bu yöntemler tutmayacaktır. Güzel bir film, güzel bir drama ve harika bir senaryo... Ayrıca filmde Troye Sivan ve Xhavier Dolan gibi gay ünlüler de var. Fil müzikleri de son derece iyi... Daha geniş inceleme ve film replikleri için 👉buraya tıkla  FİLME PUANIM : 7.5
Fair Haven

Fair Haven
Gay üniversite öğrencisi James, aldığı değişim terapisi eğitimlerinden sonra yaşamını tamamen değiştirmeye karar vermiştir. Çiftlklerine geri dönerek babasına çiftlik işlerinde yardım etmeye başlayan James için işler hiç de kolay olmayacaktır. Babası James'in bir çiftçi olmasını isterken James müzisyen olmayı tercih etmektedir. Bir  yandan da değişim terapisi aldığı papazla görüşerek yeni bir kız arkadaş edinse de James bir türlü değişemez. Eski erkek arkadaşı Charlie ile tekrar  yakınlık kurar. İşler bundan sonra iyice karışmaya başlar.

Sakin ilerleyen, içinde güzel müziklerin olduğu bir drama isterseniz bu filmi izleyin. Dramaların zaten özelliği de bu değil midir? Sıradan olması, ağır ilerlemesi, insnaların yaşamlarından gerçekçi kesitlerin olması...  FİLME PUANIM : 6,5A Escondidas - Hidden Away


A Escondidas
Fas'tan kaçak olarak ülkeye giren İbra (İbrahim) aranan kaçak göçmen arkadaşları ile bşı beladadır diğer yandan da  aldığı göçmen sığınma evinde d eişler yolunda gitmemektedir. Sınır dışı edilme tehlikesi ile karşı karşıya olan İbra, aynı okuldaki karşı grup öğrenciler ile de çekişme halindedir. BU esnada karşı gruptakilerden Rafa ile arkadaş olur. Birbirinden hoşlanan ikili zorluklara ortak bir çözüm bulmaya çalışırlar. Yaşamın içinde her ne kadar zorluklar, zorbalıklar olsa da insanı kalbi her zaman sevecek birini bulur. Duygulara kimi seveceği; kimden hoşlanacağı öğretilemez. Dağlam drama izlemek istiyorsanız bu film tam size göre. Yine çevrenin zorlaması, arkadaş ortamından reddedilme, şiddte gibi klasik eşcinsel sorunlarını da filmde bulacaksıız. 

Filmin sonunda ekranda beliren yazı filmin bir satırlık özetiydi: "
  FİLME PUANIM : 7,0Beautiful Thing (1996)


Beautiful Thing
Gay temalı LGBT filmleri arasında belki de en iyilerden biri. İçten, sıcak oyunculuk; harika müzikler ve 90'lı yılların o geniş, ferah giyim tarzı... Samimi bir yaşam öyküsü, insanı çeken bir hava var bu filmde. Her film için bu tanımları kullanmam. 1996 yılı İngiliz yapımı filmin konusu şöyle: Güneydoğu Londra'ya annesi ile yaşayan Jamie, arkadaşlık kurmayan yalnız biridir. Bir gün yan komşusu ve okul arkadaşı Ste evde babası ve ağabeyinden şiddet görür. Geçici olarak Jamie'lere sığınır. Bu esnada ikili arasında bir yakınlaşma olur. Tabii ki bu yakınlaşma özellikle cinsel kimliğini kabul etmeyen ve babasından korkan Ste için kolay olmayacaktır.

Gizliden sürüdkleri ilişkileri sonunda açığa çıktığında acaba ikili nasıl bir çözüm yolu bulacak? Komşular, Jamie'nin annesi ve sevgilisi de filmin akışına dahil oldukça karşımıza biraz komedi, biraz dram ve güzel bir aşk öyküsü çıkacak. Özellikle filmin sonundaki sürpriz ile bu yapımı favorilerinin arasına alacağınıza eminim.  FİLME PUANIM : 8,0Method (2017)


Method Film 2017
Oyuncu Jae-Ha eşcinsel sevgilileri konu alan iki kişilik bir tiyatro oyunu Unchian için ünlü şarkıcı ve gemçlerin idolü Young-woo ile sahneye çıkacaktır. İkilinin arasındaki uyumsuzluk, Young-woo'nun isteksiz ve şımarık tavırları yer yer şiddetlenen kavgalara neden olacaktır. Fakat yalnızlık içindeki Young-woo her ne kadar şöhreti yakalamış olsa da olmak istediği insan değildir.

Oyunun provoları sırasında ikili birbirlerine iyice yaklaşırlar. Aaralarındaki bu yaklaşım zamanla artar ve gizli bir ilişki yaşamaya başlarlar. Bu ilişki ortaya çıktığında Jen-Ha ve Young-woo olumsuz etkilenektir. Her ikisinin de yaşamı artık değişmek üzeredir. Acaba aradaki zorlukları aşabilec ve her şeye rağmen, tüm engelleri aşabilip tekrar birlikte olabilecekler midir?

Film, yalnızlığı, insanın kendi gibi olamama durumunu; çevre baskısını güzel anlatıyor. 2017, Güney Kore yapımı drama türündeki filme kaç puan mı verdim? İşte puanım:
  FİLME PUANIM : 7,0


La partida (2013) The last Match


La partida (2013) The last Match
Küba'da yoksulluğun en dip noktasında yaşayan iki gencin yaşama tutunma öyküsü filmin konusu. Şöyle neşeli bir LGBT filmi yok mu diye insan kendine sormadan edemiyor değil mi? Her neyse kısaca filmi özetlemek gerekirse: Gay genç Yosvani günü yasadışı işler ile geçirmektedir. Havana sokakalrında yoksullluğun içindeki diğer genç de futbol oynayan, bu yolla bir gelecek elde etmeye çalışam Reinier'dır. Karısı, çocğu ve annesi ile aynı evde kalan Reinier, bir yandan da zengin adamlarla para karşılığı yatmaktadır.

Yoksulluk ve suçun hüküm sürdüğü Havana sokaklarında Yosvani, birlikte olduğu olduğu Reinier'i unutamaz. İkili arasında bir yakınlaşma olsa da bu yakınlaşma git gide tehlikeli bir hal alacaktır. Acaba Reinier, bataklık gibi olan semtten çıkabilecek midir? Yosvani ile Reiner yaşama yeniden başlama imkanını bulabilecekler midir? Eşcinselliğin şiddetle karşı çıkıldığı, yoksulluk ve suç dolu bir şehirde yaşamak ve ilişkileri sürdürmek pek de kolay olmayacaktır.  FİLME PUANIM : 7,0


 1. Boy Erased'i şaşırarak ve üzülerek seyrettim. İzleyen ebeveynlerin bazılarında farkındalık yaratacağını düşünüyorum. Bir de Xavier Dolan'ı biraz daha izlemek isterdim filmde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dolan süs gibi durmuş. Her halde o kadar çok film yaptıktan sonra kameradan uzak kalmayı tercih etmiş. Film yorumlarını bazı sitelerde okudukça şaşırıyorum. 21 yüzyıl insanıları nasıl bu yorumları yapar diye...

   Sil
 2. Merhaba, sadece gay filmlerini mi paylaşıyorsunuz acaba? Lezbiyen filmlerini de sitenizde görmeyi çok isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gay temali filmler bitince lezbiyen temalı izlediğim filmleri de karışık olarak blogda payladacagim.

   Sil
 3. Aradığımı bulmakta o kadar çok zorlanıyorum ki artık Türkçe altyazılı olması falan da umrumda değil. Ha birde gay temalı filmlerin en büyük sorunu %99'unun sonu kötü bitiyo. Kardeşim şu dünyada mutlu mesut yaşayan gay çift hiç mi yok sanki hepsinin sonu acı keder ölüm ayrılık ay yeter.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef, Türkçe altyazili film bulmak zor. İngilizce altyazılı izliyorum. Artık anladığım kadarıyla :) Burada tek Guzel Şey'in sonu iyi bitiyor. En beğendiğim Gay LGBT film sonu diyebilirim.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara