list

İmzamı Beğenmeyen Kargo Kuryesi, BU DA OLDU :)

İmzamı Beğenmeyen Kargo Kuryesi, BU DA OLDU :)

Kurye

Kargo taşımacılığı hem kargo çalışanları hem kuryeler hem de müşteriler için zor bir meslek dalı. Kazanan tabii ki her zaman olduğu gibi gelir adaletsizliği ile binlerce insana yetecek geliri tek başlarına harcayanların.

Aslında en büyük sorun bütün iş dallarında, işten kaytarmak ve görevini yapmamayı seçmek, işin ehli olmamak, ayrımcılık gibi karanlık çağlardan kalma düşüncelerle iş yapanlar var. Tabii ki hiç kimseye de saygısı olmayan ve sadece kendini düşünen işi gücü müşteriyi kandırmak olan iş kolları var bunlardan en meşhuru GSM bayileri olsa gerek. İşini baştan savma, kafadan atma yapan bir diğer meslek de kargoculuk ve konu da hem kargomu bilerek getirmeyen, fırça yedikten sonra pislik çıkarım imzamı beğenmeyen kargo çalışanı yani kurye...

İşte Video


 1. Bu kameraman şimdiden çok merak ediliyordur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) kameramanlığı henüz kabul etmiyor "ben yönetmenim diyor" :)

   Sil
 2. Blogunuzu zaman zaman ziyaret ediyorum. Çok güzel çalışmalarınız var. Başarılarınızın devamını dilerim. Benim de daha dört aylık bir blogum var, bu konuda çok bilgi sahibi değilim. Benim blogumu da zaman zaman ziyaret etmek ve yorum yapmak suretiyle desteklemenizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Fatih, yorumun için teşekkür ederim... Blogunu inceleyeceğim...

   Sil
 3. ah bu çok bilmiş bazı kargocular Allah akıl fikir versin inşallah ..sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. "Gülme kameraman" derken ben de gülüyordum. Hatta video boyunca kendimi tutamadım. Kargocuların hep problemli olduğu söylenir fakat şahsen çok büyük problem yaşamadım.

  Bir keresinde paketim sigara kokuyordu ve bir keresinde de haber verilmeden yurt dışından gelen kargom kapının önüne bırakılmıştı.

  Evde olmadığım zamanlar kapıya not kağıdı yapıştırıyorlardı. Sonraları zaten direkt şubeye istiyordum kargoyu. Çoğu zaman evde değilim ve ücreti daha az.

  Aslında problem, çalışanın iş ahlâkı. Çok az bulunuyor işini düzgün yapan. Bir defasında şehir dışında olduğum zaman kurye beni evde bulamayınca aradı ve kargoyu bakkala bırakarak bana kolaylık sağladı.

  İş ahlâkı olan çalışanların artması dileğiyle... Bir dahakine ben de kötü imza atayım, bakalım ne tepki alacağım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İş ahlakı ve işini düzgün yapma gibi kavramlar çoook uzaklarda... Takipsiz Aliexpress kargoları zaten kapı önüne atılıyormuş. Benim bulunduğum sokağa dağıtım yapan PTT kuryesi yurt dışı takipsiz kargoları zile basıp posta kutusuna bırakıp gidiyor. Şimdiye kadar gördüğün tek iyi kurye bu adam...

   Bir defasında da Yurtiçi Kargo'nun kuryesinin önüne kargo kutusunu atıp "defol git, kargo da senin olsun" demiştim :) ben de biraz sinirliyim çabuk parlayan biri olduğumdan hep kavga çıkıyor... Ama artık sakin olmaya karra verdim ve eve gelen kargoları kesinlikle teslim almıyorum :)

   Sil
 5. Merhaba Mustafa,
  Ahh bu kargocular demek ki hep aynı yalanlar.:) "Eve geldik, yoktunuz" Hatta not bırakmışlar.:) İnsanla dalga geçiyorlar sanki. İmza beğenmeyen kargocuyu da öğrenmiş olduk sayende.:) Youtube günlüğü videoların gayet başarılı gidiyor. İzlemesi keyifli:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Videolara devam ediyorum, pek beceremesem de her hafta günlük tarzında bir şeyler yüklemeye çalışıyorum. Hatta bir defasında kargo şubesine gidip "neden kargolar gelmiyor" dedim adam bana "beğenmiyorsan başka kargo firması ile iste" dedi. O günden beri kitap kargo firmasını değiştirdim ama hepsi aynı :)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara