list

Hoparlör Tavsiyeleri - Yeni Hoparlörüm Logitech Z533 2+1

Hoparlör Tavsiyeleri - Yeni Hoparlörüm Logitech Z533 2+1

Speaker

Hoparlör tavsiyeleri ve kısaca bir ses sisteminde bulunması gereken özelliklerden bahsedeceğim. Tabii ki şu anda kullandığım 2+1 hoparlörüm hakkında da yazmak istedim. Şimdi çok uzatmadan konuya geçelim.

Müzik... Daha önce müziklerle ilgili yazdığım yazıları buraya tıklayarak okuyabilirsin. Müzik benim için çocukluktan beri vazgeçilmezler arasındandır. İlk okuldayken en sevdiğim müzik türü klasik müzikti. Tabii ki klasik müzik dinleyen bir velet olarak uzaylı muamelesi gördüğüm ayrı bir konu. Basit bir mono hopalör bana yetiyordu. Gece sabaha kadar kulağımın dibinde müzik bana bir şeyler fısıldıyordu.

İyi bir sistem demek iyi bir para demek. Aslında kendi sistemimizi kendimiz yapabiliriz. DIY denilen şey... Şu anda piyasada bulunan Creative, Logitech 2+1'leri çok düşük seviyede cihazlar ve en ucuzu 200₺'den başlıyor. Aslında paramız değersiz olduğundan iyi teknolojiye ulaşamıyoruz. Avrupa'da 89$ olan bir 2+1 bizde 650₺ civarında.

İyi bir ses sisteminde aslında bass, tiz ve ortra frekanslar içi,n üç ayrı hoparlör olmalı. Fakat standart bir ev kullanıcısı için 450-650₺ arası sistemler orta seviyeye yakın kalitede iş görürler. Dediğim gibi teknoloji bizde aşırı pahalı.

Logitech Z533

Logitech Z533 şu anda kullanıyorum. Ülkemizde aşırı pahallı Avrupa'da para etmeyen bir model. 30Watt woofer olsa da 4' yerine 6' boyutunda woofer olabilirdi. Bass tiz dengesini sevdim. Malzeme kalitesi idare eder. Tek sorun müzik kesildiğinde ya da müziği kapattığımda çıkan "tıs" sesi... Şu anda 650₺ olan sistem 15 watt uydular ve 30 watt woofer'dan ibaret. Bir de kontrolcüsü var ki beni uyuz etti. Kısacası orta sınıf bir sistem. Ama bu sistemi Avrupa'da 650$ değil tabii ki! Atl sınıf basit bir sistem olarak fiyatı çok düşük. Yani başkaları için ucuz ve ortalama bir teknolojiyi pahalıya kullanmaya mahkumuz.

Logitech Z506

Önceki hoparlörüm Logitech Z506'ydı. İyi bir hoparlör sistemi olsa da cızırtı ve kablo kalabalığı vardı. Ama çok dayanıklı çıktı. O kadar hor kullandım bana mısın demedi.

Jamason JS320 2+1

Çok kısa süre Jamason JS320 2+1 sistemini kullandım. Bu fiyat aralığındaki en iyilerden. Ucuz markalar arasında tercih edilebilir bir sistem. Fakat bass, tiz. orta frekanslar çok iyi olmamakla birlikte idar eder. Tek sorunu sesinin çok az çıkması olarak tespit etsem de malzeme kalitesi de biraz düşüktü. Bir dün elimde kaldı :) RCA soketleri koptu... Ama radyosu çok iyiydi.

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara