list

Black Mirror: Bandersnatch - İzle - Birden Fazla Sonu Olan Film

Black Mirror: Bandersnatch - İzle - Birden Fazla Sonu Olan Film

Black Mirror: Bandersnatch

Netflix'in artık dillere destan dizi Black Mirror'ı her halde dizi meraklısı herkes bilir. Bu serinin filmi Black Mirror: Bandersnatch artık interaktif film dönemini başlattı. Filmi izlemek eğlenceli ve artık izleyiciler hikayeyi belirleyecek.

Film birden fazla sona sahip ve size sunulan seçeneklere göre ilerliyor. Örneğin yazılımcı çocuk, patronun iş teklifine "Evet" mi yoksa " Hayır" mı desin? Bunun kararını izleyici veriyor ve film buna göre devam ediyor. Tabii ki yanlış seçimle film bir çıkmaza girip sizi başlangıca atabilir ya da filmi 20 dakikada bitirebilirsiniz. Toplamda 5 saat uzunluğundaki filmi baştan başlayıp değişik senaryolarla izlemek  mümkün.

Bazen film izlerken olayın akışını sevmeyiz ya da filmin sonu bizi üzer ya artık filmin kontrolü (sunulan seçenekler dahilinde) bizim elimizde olacak. Filmi izlemek eğlenceli olsa da sıkılabilirsiniz, konu size çekici gelmeyebilir. Sonuçta teknoloji, bilim kurgu türü ilginizi çekmeyebilir.

Filmin özeti: 1984 yılında genç bir programcı, karanlık bir romanı bilgisayar oyununa uyarlarken gerçekliği sorgulamaya başlar. Aklın sınırlarını zorlayan, biden çok sona sahip bir hikaye.

Kısaca şunu söyleyip gideceğim. Yaşamda tercih etmediğimiz her bir seçim için farklı bir paralel evren olduğu, ver her bir seçimin yaşandığı milyonlarca hatta milyarlarca çoklu evren olduğu gibi ilginç tezler de var. En ünlüleri Schrödinger'in Kedisi'dir, kuantum belirsizliklerini en iyi bu düşünce deneyi anlatır. Konuyla ilgili bağlantılar hemen aşağıda...

Schrödinger'in Kedisi Paralerl Evrenler Filmle İlgili Diğer Sayfa


Aşağıdaki videoda filme ilgili ayrıntılar var
Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara