list

İnternet AKN Ne Zaman Kalkacak? Sınırsız İnternet Devri

İnternet AKN Ne Zaman Kalkacak? Sınırsız İnternet Devri

İnternet

AKN (Adil Kullanım Noktası) internet hizmeti satın alırken her ne kadar sınırsız, limitsiz gibi ifadeler kullanılsa da 50 - 100 GB gibi kotalardan sonra bağlantı hızı yarı yarıya düşürülüyor. Ve Biz dolayısıyla 16 Mbps bağlantıya aslında 5 Mbps fiyatı ödüyoruz, farkında bile değiliz. Tabii ki 24 aylık taahhüt de cabası...

1 Ocak 2019 tarihi ile AKN kalkacak. Yani bağlantı hızınız ne ise onu alacaksınız. 50 Mbps bir hızınız varsa bu hıza kota uygulanmayacak. fakat bazı dedikodular Türktelekom'un bunun için 200 GB'lık kota geleceği kota sınırını aşınca bağlantı hızını yarıya indirip, ek kota şeklinde internet hizmeti vereceğini  yönünde.

Halihazırda Türknet ve Turkcell Super Online'ın AKN'siz paketleri mevcut. Özellikle Türknet taahhütsüz ve altyapının sağladığı en yüksek hızla AKN'siz internet hizmeti sunuyor.

AKN'yi anlamak zaten çok zor. DSL hızları özellikle upload tam bir rezalet. Şahsen evimde kullandığım 16Mbps hız ile Youtube video yülemek 300 MB bir video dosyası için bazen 2 saati buluyor bu nedenle 4G - LTE ile 5 dakikada yükleme yapıyorum. Zaten AKN'yi 4 günde bitirince bağlantı hızımız düşüyor ve internete girmek çile haline geliyor.

Umarım tekoloji artık lüks olmaktan ve müşteriler de yolunacak kaz olmaktan çıkar...
  1. Hiçbir zaman, sınırsız bir şekilde yüksek download ve upload hızına sahip bir internet kullanamayacağımızı düşünüyorum. AKN'yi bile kaldıracağız derken sınırlama var. Tamamen 3. sınıf ülkenin kullanacağı bir internet kullanıyoruz ne yazık ki. Kanada yasalarında yüksek hızda internet kullanma hakkı var insanların...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. 3. sınıf ülkeler bile bizden daha iyi... Biz de tek nefes alma hakkımız kaldı gerçekten de nereye kadar gidecek bilmiyorum. Diğer konu da 24 aylık taahhüt konusu... 100-150Kbps upload hızı tam rezalet 4G/LTE ile upload yapıyorum, bütün mobil paletim uploada gidiyor ki GSM şebekelerinde de sorun aynı. Download zaten rezalet, 2 kişi aynı anda interneti kullanmak imkansız.

      Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara