list

Bohemian Rhapsody, Film 2018, İzle -diklerim

Bohemian Rhapsody, Film 2018, İzle -diklerim

Bohemian Rhapsody Film, 2018

Müzik dinlemeyi seven biriyseniz Queen'i bilirsiniz. Değişik tarzlarda müzik zevkiniz varsa yani "güzel olan her şeyi dinlerim" diyorsanız zaten Queen'den haberiniz de vardır. Bohemian Rhapsody, izlediğim iyi filmlerdendi. En iyi 20 listeme kesinlikle girecek bir film.

Öncelikle Mr. Robot (Rami Malek) iyi bir performans sergilemiş. Çok iyi oyunculuk, Mercury'nin birebir aynı... Film adeta konser havasında geçti. Sinema salonuna girerken kesin filmden sıkılıp yarısında çıkarım diyordum. Ama öyle olmadı hareketli, gerçekçi bir film izledim.


Bohemian Rhapsody, Film 2018

Freddie Mercury ve grubu arasındaki çekişmeler, kavgalar, özel yaşamı, müzik tutkusu, Queen'in insanları adeta büyülemesi ve aradaki komik diyaloglar ile güzel bir biyografi filmiydi. Film Queen grubuna odaklı değil Mercury'nin yaşamı, çıkmazları, cinsel kimliği, yaşam tarzı üzerine kurulu... Wikipedia sayfasından okuduğumuz Queen maddesi gibi bir film beklerken çok iyi bir film izledim. Bir insanın kendini bulması ve bir şeyler üretmesi kadar güzel bir şey olmasa gerek... Filmi gösterime girmesinin 3. haftasında izlediğime pişman oldum... Her ne kadar rock müzik dinlediğim bir müzik türü olmasa da Queen çalma listelerimde sevdiğim şarkıları ile kulaklarıma misafir oluyor.


Bohemian Rhapsody

Şimdi eve dönüp (saat 22:36'da) bu satırları yazıyorum. Bir kupa çay ve biraz kuru yemiş atıştırarak Bohemian Rhapsody sond track (film müzikleri) bir yandan çalıyor. Milyonları etkilemek ve öldükten sonra da insanları etkilemeye devam etmek belki de gerçekten yaşama bir şeyler bırakmaktır.

  Filme PUANIM : 8

 1. Filmden sonra istisnasız herkes albümünü başka bir keyifle dinlemeye başladı.
  Bence de bu filmi sevmek için Queen ya da Freddy Mercury'i çok tanımaya gerek yok. Cesaretin, inatçılığın, farklılığın ve tabii ki başarısının da öyküsü aynı zamanda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, gerçekten de öyle oldu. Dinlediğim en fazla 5 şarkısı varken bir anda bu sayı arttı :)

   Sil
 2. Ilk firsatta izlemek istiyorum queen en sevdigim gruplardan hala.

  YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara