list

Maniac: Beyninizle Oynayacak Manyak Bir Mini Netflix Dizisi

Maniac: Beyninizle Oynayacak Manyak Bir Mini Netflix Dizisi

Maniac   


Mainac, (Meiynak) yine izlediğim Netflix filmlerinden birisi. İstanbul'da her yerde afişlerini gördüğüm bir film. Mecidiyeköy'den Leven'te kadar Şişli'de apartman boyutunda reklamlarını gördüm. Netflix, çok çılgınsın bu kadar reklam yapmışsın... Bir mini dizi için bu kadar bağırmaya ne gerek var yani? Filmi izledikten sonra bu reklamları gördüm. Yoksa izlemezdim. Fazla reklamı yapılan ürünlere karşı bir ön yargım var zaten.

Film bize gerçek nedir? Diye soruyor. Gördüklerimiz ne kadar gerçek? Gerçeklik sadece zihinsel bir süreç, beyin kimyasallarının, nöronların bir oyunu mu? Bu sorulara filmde muhatap oluyoruz.

Ama en önemlisi artık meşhur olan bilinç nedir ve bilgisayarlar ya da yapay zeka bilinç sahibi olabilir mi? Bilgisayarlara ya da yazılıma duygu yükleyebilir miyiz? Bir yazılımın, bilgisayarın ahlaki değerler göstermesini bekleyebilir miyiz? Yani yapay zekanın bilinci, kişiliği olabilir mi?

Filmdeki yapay zeka, kendini inşa eden kişinin bilincini, benliğini, düncelerini hatta görüntüsünü alıyor ve kendini insan gibi hissediyor. Çılgınca... Zaten gelecek yüzyıllarda insanlık bunu tartışacak. Makinelere bilinç vermek ve insan bilincini ve beynini makinelere kodlamaya başlayan insan, insanlık tarihinde yeni bir yere gelecek. Yarı insan yarı makinelerin devri acaba gelecek mi?

Tabii ki burada filmin konusunu anlatacak halim yok ya! Filmin derin analizini ya da oyuncuları da anlatacak halim yoktur. Anlattığım konulara ilgin varsa bu dizi filmi izle gitsin. Sen filmi izleyip izlememeye karar verirken ben de gidiyorum. Uyku iyice bastırıyor. Videoları neden geceye bırakıyorum bilmiyorum ki!

İşte hazırladığım video :)

 1. Ben begenmedim yaa. Gercekten adi gibi manyak bir dizi 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Mini dizi olması iyi oldu yoksa uzadıkça suyu çıkardı

   Sil
 2. Benim de aklımda olan bir dizi. Sadece sıra gelemedi henüz.
  Beğeneni de beğenmeyeni de çok!
  Bakalım ben nasıl bulacağım meraktayım :)

  YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara