list

Sinemia, Sinemia Kart Nedir? Alınır mı? Alınmaz mı?

Sinemia, Sinemia Kart Nedir? Alınır mı? Alınmaz mı?

Sinemia

Sinemia ya da Sinemia Kart ya da sinemia.com güvenli midir? Nasıl alınır? Adını nereden nasıl duyduğunuzun hiç önemi yoktur. Amaç size sorunsuz eh biraz da avantajlı film izletmek olsa da durum hiç de sanıldığı gibi değil... Sinemia aslında kural tanımayan ve hiç de iyi niyetli olmayan sistem.

Gelelim Sinemia'nın Ortaçağ Mantığına

Kural ihlali yapmadıkça sorun olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Müşteri hizmetlerine ulaşacağınız bir telefon numarası bulunmuyor. Canlı destek bazen günlerce çalışmıyor ve e posta ve iletişim formu üzerinden yazdıklarınıza cevap veren olmuyor. Siz kurallara uymazsanız anında sizi uyarırlar ve kullanıcı sözleşmesinin ilgili maddelerini gösterirler. Onlar kurallara uymazsa "ölü taklidi" yaparlar. Tek bildikleri "başka işlem yapamıyoruz"dur.


Sinemia Canlı Destek

Telefonunuza sistem güncellemesi geldi ve birkaç defa bu işlemi geri alıp tekrar telefon yazılımını yeni sürüme güncellediyseniz uygulama çalışıyor ve karşınızda muhatap da bulamıyorsunuz. Sinemia karttan parayı çeker, hiç hizmet vermese bile hata kendilerinde olsa bile asla iade kabul etmez. Sinemia kartı kullanıcı sözleşmesinde yazandan daha uzun bir sürede gönderir ve bunu umursamaz. Yani çöl kanunları geçerlidir. Sisteme üye olurken şunu bilin: müşteri desteği yoktur ve hiç bir hizmet almasanız bile ücret iadesi yapmaz. Kullanıcı sözleşmesi sadece müşteri için geçerlidir. 

Tavisye eder miyim? Kararsızım

Error veren sinema dünyası

Film sektörü... Neden sinemaya gidelim ki!
Öncelikle sinema sektörü ve kapitalist dünya filmler üzerinden yeterince kazanamıyor gibi kalitesiz süper kahraman filmleri, kalitesiz fantastik filmler; özellikle hiç bir yaşam felsefesi olmayan cahil Youtuber filmleri... Yani anlayacağınız sinema tam bir çöplük... Kaliteli film çok az. İyi ki Netflix var... Sinema Salonlarında satın alınan atıştırmalıklar ve içecekler hava alnı marketlerinden bile pahalı ve amacın her türlü sömürü olduğu anlaşılıyor... Tabii ki sinema salonları öyle pek de dolu değil... Sinemia sağladığı kolaylık açısından çok iyi. Neredeyse 40₺ olan 4Dx filmi bile en ucuz paketinde ayda bir defa izlemek mümkün. Sorun sistemin işleyişinde ve müşterileri umursamaz tavırlarında...


Sinemia


 1. Sinemia okuduğum kadarıyla iyi bir başlangıç yapmış ama üye sayısı artınca sıkıntıları artmış.
  Özellikle kullanıcılardan müşteri hizmetlerine ulaşamadıkları eleştirilerini çok okudum. Bazı zamanlarda da kart kullanılamıyormuş. Çok kişi mağduriyet yaşamış gişede.

  Sanırım Amerika'ya açılınca Türkiye pazarı onlara küçük geldi. İpin ucunu bıraktılar.
  Çok geçmiş olsun. Umarım bundan sonra sıkıntısız kullanırsın kartını.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunlar hem üyelerin hem de sinemia'nın keyfine göre iş yapmasından kaynaklanıyor galiba... Kararsızım devam edip etmemek konusunda. Müşteri hizmetlerinin hızı şu anda iyi, ama 5-10 dk bekletiyorlar...

   Sil
 2. Bir ara bende sinemia kartı alacaktım. Hatta internet sitelerinde hesap açmıştım ve plan seçme aşamasına gelmiştim ama son anda vazgeçtim. İyikide vazgeçmişim. Ben film izlemeyi çok sevdiğim için sık sık sinemaya giderim diye düşünüyordum ama vazgeçtim. Zahmetli. Sürekli sinemaya gitmek yerine sinemayı eve getirmeye karar verdim ve Netfix aboneliği aldım. Ve aylardır sinemaya gitmiyorum. Ve sinemaya gideceğimide sanmıyorum. Netflix PuhuTv ve BluTv olduğu sürece sinemaya gideceğimi pek sanmıyorum... Çok çok sevdiğim bir film vizyona girerse belki o zaman gidebilirim. Yoksa sinema çokta önemli değil benim için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sinemaya gitmeyen biri için gereksiz. Kararsızım şu anda... İlk izlenimim kötüydü... Ama kart geç de olsa geldi, denedim... Ama kararsızım...

   Sil
 3. Evde film izleyebildigimdem beri sinemayi özlemiyorum 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Netflix aslında yetiyor ama sinemanın dev ekranı özellikle 4DX salonlar muhteşem :)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara