list

Nefesini Tut | Don't Breathe, Film İzle

Nefesini Tut | Don't Breathe, Film İzle

Nefesini Tut
Nefesini Tut, 2016 yılı yapımı ve Fede Alvarez'in yönetmenliğini üstlendiği ABD'de üretilen Gerilim/Korku türünde en başarılı filmlerdendir bence. Çoğu Türk ve yabancı korku filmlerinde olduğu gibi yaratık vs. yok ve hikayesi özgün. Nefesini Tut 9.9 milyon dolarla çekildi ve düşük bütçeli olarak adlandırılmasına rağmen 157 milyon hasılat elde etti. ABD'de üretildi hatta Detroit [şu sıralar popüler olan oyunun geçtiği yer: Detroit: Become Human] adlı yerde hikaye geçiyor lakin film Macaristan'da çekildi ve Amerikalı oyuncularla .

Konusu

Kötü hayatından bıkan Rocky kız kardeşi ile yeni bir hayata başlamak ister lakin paraya ihtiyacı vardır, Money adlı sevgilisi ve hafif Rocky'e aşık arkadaşı Alex [13 Reasons Why'dan tanıdığımız Clay] ile kör bir adamın evini soymaya kalkışırlar fakat işler istediklerinin tam aksi şekilde gelişir. Kör adam [Stephen Lang burada çok başarılıydı] sandıkları tam aksi yetenekleri olduğu ortaya çıkar. Adam tarafından öldürülmemek için evden kaçış yolları ararlar.

Nefesini Tut

Aldığı Puanlar Unvan ve Oyunculuk

Film IMDb'den 7,1 puan almış ve Rotten Tomatoes sitesinde %88'lik bir başarı ortaya sundular "uyuyan hit" ünvanını aldı ve IMDb'nin sitesine göre yeni bir film gelebilir.

13 Reasons Why'dan tanıdığımız Alex [gerçek adı :Dylan Minnette ] filmde az repliği ve sahnesi olan karakter arada geliyor gidiyor tam olarak ne yaptığınız anlamak mümkün değil , Money karakteri daha ön planda ve oyunculuğu da orta seviyelerde. Kör Adam ise tam bir efsane oyunculuğunu çok iyi yapmış, sadece bu filmini izledim ama ben artık Stephen Lang fanıyım. Rocky karakteri de bazı hüzünlü sayılabilecek sahnelerde çok iyi işler başardı. Alex'in az görünmesi ve az repliğe sahip olmasını saymazsak oyunculuklar genel olarak iyi hatta başarılı sayılabilir.  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Filmden aklımda kalan havada hissedilen o gerilim duygusu ve tabii kör adam!

    YanıtlaSil
  3. Film gerçekten güzeldi. Bende bu filmi geçen yıl izlemiştim ve #şurada film hakkında birkaç birşey yazmıştım.

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara