list

Avengers: Infinity War ve 6 Sonsuzluk Taşı -izlediklerim

Avengers: Infinity War ve 6 Sonsuzluk Taşı -izlediklerim

Thanos
Thanos

Avengers: Infinity War ve Thanos'ın (Denos)  evrene hükmet için  elde etmeye çalıştığı 6 sonsuzluk taşı (6 Infinity Stone) konumuz. Bütün süper kahramanların (!) birlikte Thanos'ı durdurmaya çalışırlar. Evrene hükmet he uzaydaki bürün canlıları kendi hükmü almak isteyen Thanos, karşısında dünyan ve diğer galaksilerdeki süper kahramanlardan (!) oluşan bir orduyu karşısında bulur.

Film, bol esprili... Her Marvel filminde olduğu gibi filmin en ciddi yerlerindeki espriler seyirciyi en az aksiyon kadar, görsel efektlerin derinliği kadar eğlendiriyor. Görsel efektler de gözümüzün eğlencesi, sanat anlayışımızın eğlencesi... Eğlence sadece gülmek değil... Film biraz daha hareketli olabilirdi. Fakat, eğlenecek ve kendimizden uzaklaşacak 2 saatlik bir zaman istiyorsanız filmi izleyebilirsiniz. Sonrasında ise zaten film unutulup gidecek. 


Vakit geçirme ve eğlenme amaçlı olan süper kahraman (!) filmlerinin amacı da zaten bu: hızla tüket sonra da unut gitsin...


6 Infinity Stone
6 Sonsuzluk Taşı

6 Sonsuzkuk Taşı:

Big Bang, bakir evrene altı tane... element kristali yolladı. Bu Sonsuzluk Taşları'nın... her biri varoluşun yönünü kontrol ediyor.

 1. Uzay
 2. Gerçeklik
 3. Güç
 4. Ruh
 5. Zihin
 6. Zaman

Şimdi bu taşları tanıyalım. Çok ciddi bir şey gibi. Kendi uydurduğumuza kendimiz inanalım... 😜 Videoda uzay, zaman, zihin, gerçeklik, ruh gibi konulara değineceğim.. Aslında 6 sonsuzluk taşı ( 6 infinity stone) insan ve evrenin temelini oluşturuyor. Bilim-kurgu ve fantastik film dünyasından ve sahte kahramanlardan çıkıp gerçekliğe doğru biraz yürüyelim...


Film Tavsiyeleri Gizem - Mitoloji Zamanda Yolculuk Filmleri

 1. Film hakkında pek bilgi vermemişsin hocam :) 158 dk 'lık filmi 2 satırda bitirmişsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha çok 6 sonsuzluk taşına değinmek istedim. IMAX'te izlenilmesini tavsiye ederim.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara