list

Standard Profil’e İspanyol-Türk Resmi Sanayi ve Ticaret Odası’ndan Özel Ödül

Standard Profil’e İspanyol-Türk Resmi Sanayi ve Ticaret Odası’ndan Özel Ödül40 yılı aşkın global otomotiv markalarına özel sızdırmazlık çözümleri sunan, 2012 yılından bu yana faaliyet gösterdiği ülkeler arasına İspanya’yı da katan Standard Profil Grubu, İspanya ve Türkiye arasındaki ekonomi ilişkilerine sunduğu katkıdan dolayı ödüllendirildi. Resmi Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası’nın 2014 yılından bu yana düzenlediği, Türk ve İspanyol firmalara verilen Özel Ödül’e bu yıl Türkiye’den Standard Profil Grubu layık görüldü.

Madrid’de düzenlenen ödül törenine, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Sn. Ömer Önhon, La Rioja Bölgesi Yerel Yönetim Başkanı Sn. Ignacio Ceniceros Gonzalez, Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sn. Esther Gonzalez ve İspanya’da faaliyet gösteren Türk firmaların yöneticileri katıldı.  Ödül alan Standard Profil Grubu’nu CEO Turhan Semizer, Batı Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Werner Gehring ve İç Denetim Direktörü Kemal Tapkan temsil etti.Ödülü 5 kıtaya dağılmış 8.000 kişilik Standard Profil Ailesi adına aldığını vurgulayan CEO Semizer, Türkiye ve İspanya’nın kültürel birlikteliğinin altını çizerken; “1977 yılında Türkiye’de kurulan Standard Profil Grubu, bugün Avrupa’nın en büyük ikinci tedarikçisidir, bundan 6 yıl önce Grubumuza katılan la Rioja bölgesindeki 4 fabrikamız ve Ar-Ge merkezimiz, uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ile hem Avrupa’daki hem de dünyadaki konumumuzu daha da güçlendirdi”ğini dile getirdi. İspanya, Fas ve Meksika’daki Batı Operasyonlarını da yönettikleri İspanya’daki faaliyetlerine istinaden kendilerine bu ödülü layık gören İspanyol-Türk Resmi Sanayi ve Ticaret Odası’na da teşekkürlerini sundu. 

Ödüllere Doymayan Standard Profil Grubu
Hedefini, mevcut ilişkilerini sadece ekonomi alanında değil, kültürel alanda da geliştirerek güçlendirmeye devam etmek üzere belirleyen Standard Profil Grubu bu ödülü Türkiye ve İspanya arasında gelişen iş birliğinin oldukça önemli de bir yansıması olarak kabul etti.

Son 10 yılda İspanyol şirketlerin Türkiye’ye 10 milyar avrodan fazla yaptırım yaptığını  ve Türkiye'nin İspanya için öncelikli bir pazar olduğunu vurgulayan Büyükelçi Önhon, siyasi ve ekonomik açıdan mükemmel ilişkiler içinde bulunan Türkiye ve İspanya’nın, Akdeniz bölgesinin lokomotifleri olarak öne çıktığını vurguladı.

aha fazla bilgi için Standard Profil Haberleri ve Standard Profil Lokasyonları sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara