list

Uğursuzluk ve Şanssızlık Nedir? Nasıl Anlarız?

Uğursuzluk ve Şanssızlık Nedir? Nasıl Anlarız?

Uğursuz - Şanssız

Sanssızlık nedir? Uğursuzluk diye bir şey var mıdır? İnsan şanssız ya da uğursuz olduğunu nasıl anlar? Gerçekten de bazen çok şanssız olduğumuzu düşündüğümüz olmuştur. Daha da ileri giderek bir uğursuzluğun üzerimizde dolaştığını bile söyleyebiliriz.

Önceleri denizde fırtına çıktığında ya da gemide çözülmesi zor bir sorun olduğunda uğursuzluğundan şüphelenilen insan denize atılırmış... 😱 İyi ki o zamanlarda yaşamadık yoksa balıklara ziyafet olurduk 😎şimdi gerçekten de uğursuzluk şanssızlık nedir?

Öncelikle iyi düşünceler iyi düşünceleri getirir. 😊Özellikle evrende her şey titreşim ve enerjidir. Belki de şanssız insan yaşamla aynı frekansta titreşim üretemiyor olabilir. Karamsarlık ya da inanmadan bir işe başlamak da etkili olabilir.

Uğursuzluk -Şanssızlık


Psikokinezi

Bir diğeri de psikokinezi olsa gerek. Bu konu üzerinde deneyler yapılmış. Langırt oyunu ile oyun kartları ile hatta makineler ile yapılan bu deneylerde katılımcılar çok az da olsa zihinsel bir müdahale ile deneye etki etmişler. Düşünce enerjisinin de iki yüzünün olabileceği tezleri var. Örneğin "düşünce hem dalga boyuna sahip hem de parçacık gibi hareket ediyor olabilir" denilmiştir. Yani ışık gibi. Hem dalga hem foton halinde yayılır. Yine elektromanyetizma da elektrik manyetizmaya, manyetizma da elektriğe dönüşebilir... Yani evrende sürekli bir dönüşüm varsa insanlar zihinsel güçle ya da bedensel enerji ile bazı şeyleri kendilerine çekiyor olabilirler... Belki de şanlı olunmaz şanslı doğulur... Belki de bu yetenekler insanda doğuştan varlar... 😲

Psikokinezi

Tekinsiz Evler 


Sürekli yangın çıkan ya da hayaletli perili evler... 🏠 Bu konuda araştırmalar yapılmış. Aslında perili olan ev değildir. Tekinsiz evlerde insanların psikokinezi yeteneği sayesinde farkında olunmadan eşyaya zihinsel bir etkide bulunma durumu vardır. Sürekli yangın çıkan evler, sürekli sesler çıkan; eşyaların kırıldığı evlerde kişinin ruh haline göre oluşturduğu bilinçsiz psikokinezi enerjisinden söz edilebilir. 

100 Maymun Deneyi... 

Bu deneyde de 100. 🐒 maymunun çamurlu patatesi yıkamayı öğrenmesinin ardından diğer adalardaki bağımsız deneylerde de maymunlar bir anda patatesleri yıkayıp yemeyi öğrenmişler. Yani belirli bir sayıya ulaşılınca zihinsel bir etki söz konusudur. Bir işi çok istemek sürekli tekrarla başarmaya çalışmak da belirli bir sayıya ulaşınca şanssızlığı ve uğursuzluğu yenebilir.

Hayaletli Ev - Öcü

Kimilerinin ayağına nimetler hiç kılını kıpırdatmadan serilir. Kimi de çok çabalar uğursuz olduğunu sanmaya başlar; şanssızlıktan yakınır. Ben de aslında bu yakınanlardanım. Fakat insan kendi gerçekliğini kendisi yaratır. İnandıklarımızın gerçekleşmesi olasılığı yüksektir. Mesela hastalıklarda da durum böyledir. Belirli bir hastalık hakkında ihç bilgisi olmayan insanların o hastalığa yakalanma şansının, hastalık hakkında bilgisi olanlara göre daha düşük olduğu konusunda da çalışmalar yapılmış. İnsan bildiğinden korkuyor. Bildiklerimiz ve gerçekliğimizi değiştirmekle yaşam da değişecektir. Umarım...👍

"Bir adam çalışmalarıyla ilgili olaylara dönüp baktığında, kariyerinin olaylarını şekillendirirken kendisinin oynadığı rolün ne kadar küçük, kontrolünün ötesindeki koşullar tarafından oynanan bölümlerin ise ne kadar baskın olduğunu görmeye başlar." Edwin Armstron, FM radyo frekansının mucidi.📻

Orijinal yayındır. © Okuma notlarımdan video anlatım da aşağıda. Şansınız açık olsun.... 👦😎


 1. O zaman futbol maçlarında tüm tribün beynini gol olacağına odaklasa, gol olma olasılığı yüksek olur 👍 Bu felsefeye bende inanıyorum. Dua etmek, başkalarından dua almak tüm bunlar bizleri pozitif enerjiyle besliyor ve iyi olaylara tesir ediyor.

  Hani Bugs Bunny filminde avcı tavşanı kovalıyor ve uçurumu geçip aşağı düşüyordu, ama tavşan havada asılı kalıp, düşmüyordu. Nedenini sorduğunda tavşan okulda daha yer çekimini öğrenmedik demişti. Son paragrafta ki hastalık olayı bana bunu anımsattı :)

  >Kitap rafındaki "Zaman Kitabı" bende de var. Para kitabı da güzel tavsiye ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dua ve olumlu enerji ile ilgili de yazmıştım ama çok kısaydı. Videoda bahsedemedim çok uzun olmasını istemedim. Fakat bu konuyla ilgili de video olacak. Özellikle belirli bir sayıda yapılan dua ya da iyi söz kesinlikle etki ediyor. Kitaplar gerçekten de çok iyiler... İyi düşünme ve iyi niyet yaşamın özü olsa gerek

   Sil
  2. Evet harika bir örnek... Zaten hep öğrenip önyargı ile yaklaştığımızda o şey artık neyse gercekligimiz oluyor.

   Sil
 2. %100 Düşünce gücü adında bir kitap okumuştum. Bilincimizin ne kadar güçlü olduğunu, inanarak her şeyi başarabileceğimizi anlatıyordu. Bu konuya bende inanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuya biraz şüpheli yaklaşıyorum fakat düşünce gücünün doğuştan gelen bir yetenek olabileceğini düşünüyorum. Düşünce gücü ve inanç insanın vücudunu da yaşamı da etkiliyor. Ama insanlar artık bu konularla pek ilgilenmiyorlar...

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara