list

En İyi Gay Temalı Filmler İzle 4. Bölüm

En İyi Gay Temalı Filmler İzle 4. Bölüm

Gay - LGBT

En iyi gay temalı filmlerin 4. bölümündesin. Her sayfada 5 filme yer veriyorum. Yaşam içindeki farklılıklar ile bir bütündür. Her türlü ayrımcılık, baskı, insanları zorla değiştirme girişimleri kabul edilemez bir psikopatlık olsa gerek... Yaşama nasıl bakar, nasıl anlamlandırıp nasıl inanırsak işte bizim gerçekliğimiz de odur. fakat tek gerçeklik bizimki değildir. Diğer vizyonlardan sadece biridir...Tüm film listesi ve ilgili konular 🌈🌈🌈

En iyi gay temalı filmler 
👉1. Bölüm  için tıkla
👉2. Bölüm  için tıkla
👉3. Bölüm için tıkla
👉4 Bölüm zaten bu sayfadasın
👉5. Bölüm için tıkla
👉6. Bölüm için tıkla
👉7. Bölüm için tıkla
👉8. Bölüm için tıkla
👉9. Bölüm için tıkla
👉10. Bölüm için tıkla
👉Eş Cinsellik Günah mıdır? LGBT Nedir? Tıkla
👉Eşcinsel Terapileri - Doğal Mıdır? Psikolojik Tedavi Tıkla
👉Homofobia Nedir? Dünyanın En Eski İki Ruh Hastalığı Tıkla

Gay Temalı Bütün Filmler Homofobi Hastalığı LGBT Nedir? Eş Cinsellik Günah mıdır?
Moonlight (2016)

Filmin konusu: Afro-Amerikan bir genç olan Chiron'un çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerini anlatan film  Tarell Alvin McCraney, Moonlight Black Boys Look Blue öyküsünden uyarlama. Miami'nin suç oranı yüksek, zencilerin yaşadığı bir kenar semtte eşcinsel genç Chiron'un kimliğini araması ve kişiliğini yaşamakta çektiği sıkıntılarını filmde izleyeksiniz. Suç oranı yüksek, bir çevrede yatişmeye çalışan narin çocuk/ergen Chiron'a karşı arkadaşlarının anlamsız ve iflah olmaz hoşgörüsüzlüğü ve onu aşağılamaları, onu kişiliğinin tam tersi bir insan olmaya yöneltecektir. Annesi ile sorunları olan Chriron, acaba kendi gibi olabilecek midir? Sert belalı bir tip mi yoksa siyahi kanunlara uyan eş çinsel bir siyahi mi olacaktır? Toplumun beklentileri mi kişiliğimi ağır basacaktır?

Juan: Ben Küba'danım. Küba'da çok siyah var, gerçi burdayken bilemezsin. Senin gibi küçük vahşi bişeydim. Ay gözden kaybolana kadar etrafta koşturur dururdum. Bir keresinde, çok yaşIı bir kadının yanından, bağır çağır koşarak geçiyordum... YaşIı kadın beni durdurdu ve dedi ki:Ay ışığında ortalıkta koştururken, tüm o ışığı üstünde toplarsın ve ay ışığında, siyah çocuklar mavi görünür. Ve sen mavisin. O yüzden sana "Mavi" diyeceğim

Küçük Chiron: "Bu senin adın mı, "Mavi"?"
Juan: (Gülerek) Değil.

Juan: Bir noktada kim olduğuna kendin karar vermek durumundasın. Kimsenin senin için bu kararı vermesine izin veremezsin.

2016 ABD yapımıThe Imitation Game - Yapay Oyun

Filmin konusu: Bilgisayarın fikir babası, yapay zekâ çalışmalarının ilk temellerini atan Alan Turing'in gay olduğu için nasıl intihara sürüklendiğini anlatan bir film. 2. Dünya Savaşında Alman Enigmaların şifrelerini çözerek 3 milyon insanın hayatını kurtaran Turring'in yaşam öyküsü... Turing Makinesi ve bir dehanın kıymetinin nasıl bilinmediğinin draması... MOdern bilgisayar ve Captcha teknolojisi, yapay zekâ gibi kolara Turing öncülük etmiştir... Ingiltere'de 60'lı yıllara kadar eş cinsellik suçtu ve cezası da östrojen iğnesi ile hadım edilmekti... Turing'in çocukluk yıllarından acı ölümüne kadar olan yaşam macerasını soluksuz izleyeceksiniz...

Filmi izle - Fragman
Tek Başına Bir Adam - A Single Man

Filmin konusu: 60'lı yıllarda geçen film konusundan önce görüntü yönetimi ve kıyafetlerle; görsellikle sanatsal bir anlatıma sahip. İngilizce öğretmeni Profesör George Falconer (Colin Firth) erkek arkadaşını elim bir trafik kazasında kaybeder. Sevgilisi Jim'in cenaze törenine katılmasına dahi ailesi izin vermez. Büyük bir yalnızlık içinde olan profesör intihar etme kararını alır. Kalp hastası olan George Falconer, kendine yaşamı yeniden sevdirecek olan bir niversite öğrencisi Kenny (Nicholas Hpult) ile tanışır. Tabii ki diğer yandan da arkadaşı Charley, profesöre âşıktır ve beraber olmaları için baskı yapar. Profesör yaşamına giren Kenny ile eski mutsuzluğunu bir köşeye atmıştır. Fakat bu mutluluk kısa sürecektir.

Filmi izle - Fragman
Romeos 2011

Transseksüel bir bireyin öyküsü... Hormon iğnelerini aksatmadan uygulayan ve vücudundaki her değişikliği kameraya çeken Lukas, her gün biraz daha dönüşüm yaşamakta ve hayalindeki erkek görüntüsüne ulaşmaktadır. Trans birey olarak yaşamda çok zorluklar çekerken Fabio'ya âşık olur. Fabio, Lukas'ın transseksüel olduğunu kabullenemez, ilişkileri oldukça zora girer. Lukas hem vücudundaki değişiklikle hem toplumun saçma sapan ön yargıları ile hem de sevdiği adamla çetin bir mücadele içine girer... Yaşam renkleri ile güzel... Bu filmi ve özellikle müzikleri seveceksiniz... Yapım: 2011 -Almanya

Filmin Fragmanını İzle:Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum

Filmin konusu: Doğuştan kör olan gay lise öğrencisi Leonardo vaktinin çoğunu çok yakın arkadaşı Gi ile birlikte geçirir. Gi, Leonardo'dan hoşlanır, fakat belli etmez bir gün nasıl olsa beraber olacaklarını düşünür ve Leo'nun kendisini sevmesini bekler. Fakat Leo, bir gün sınıfa yeni gelen bir öğrenci Gabriel'in sesini işitince aradığı aşkı bulduğunu anlar. Körlere özel daktilo ile yazı yazdığı için kimse Leo'nun yanında ve yakınında oturmak istemez. Tabii ki Gabriel, Leo'nun sıra arkadaşı olacaktır. Zorluklar, baskılar, dışlamalar içinde güzel bir birliktelik doğacaktır. Film, eş cinselliğin bir seçim olmadığının ve insanın doğuştan neyse o olduğunun güzel bir örneği.

Fil Fragman İze
North Sea Texas 2012

Filmin konusu: Güney Belçika'da kırsal bir bölgede bir zamanların güzellik kraliçesi annesi ile yaşayan Pim, kendi halinde bir gençtir. Çocukluğundan beri hep annesinin tacını takar, ve hoşlandığı erkkelerden hatıralar saklar. Annesi hayatını şarkı söyleyerek kazanır. Pim, kendi gibi gay olan Gino ile tanışır. Gino'nun kız kardeşi her ne kadar Pim'den hoşlanır ve karşılık bekler. Sabrina ağabeyi ile Pim arasındaki ilişkiyi öğrenir. Pim, bütünkimliğine aykırı davranarak bir kızla birlikte olmaya başlar. Gino, duygularının gerçek olduğuna kendini kız ile test eder. Gino ve Sabrina bir gün annelerinin ölümü ile ansızın ortada klaırlar. Pim'i de annesi terk eder... Psikolojik baskılar ve toplumsal beklentiler iki gencin birlikteliğine engel olabilecek midir?

Filmi izle - Fragman


 1. Single Man' i izlemiştim.. çok etkileyiciydi. Diğer yazılarınızı okumadım henüz, yıllar önce seyrettiğim bu tarz bir film vardı şu an adını hatırlayamıyorum. Ancak ailelerin de bakış açısını değiştirebilecek, kendi çocuklarını anlamaları yönünde müthiş güzel anlatımını olan bir filmdi. Derlemeler için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmlerden çok şey anlatıyor. Acaba hangi filmdi? Çok etkileyici filmler yapılıyor...

   Sil
  2. Bulup hemen geri bildirim yazacağım.

   Sil
  3. Trans America filmin adı.. :) izlemenizi öneririm.

   Sil
  4. İzleyeceğim... Konusunu okudum şimdi... Zaten bu konuyla ilgili bütün filmleri izleyeceğim...

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara