list

Blog Yazarlığındaki 13.7 Milyar Yılım

Blog Yazarlığındaki 13.7 Milyar Yılım

Blog Yazar
Vay be! Blog nasıl yazılır? Nasıl başarılı bir blog olunur? Gibi soruları da artık arkamda bıraktım. Büyük patlamadan beri yani 13.7 milyar yıldır blog yazıyorum. Kolay değil blog yazarlığında 13.7 milyar yılı geride bırakmak.

Vay be! Ne bloglar geldi geçti... Artık blog dünyasının kontrolü benim elimde. Neler neler yapmadım ki! Saysam bitiremem. Vay be! Ben neymişim böyle!

 1. Nereden baksan 100 milyar galaksinin tamamında farklı blog yazarları ile söyleşi yaptım, dertlerine derman oldum.
 2. Tam 500 Milyon blogu büyük patlamadan bu yana yazılmış en iyi blog seçtim 100 Milyon blogu da evrenin geleceğinde ışık saçacak ışık saçan bloglar arasına aldım...
 3. Galaksiler arası iletişim ve sanat konularında çalışmalar yaptım. En yakın galaksi Andromeda ile edebi ve kültürel değerler konusunda Andromeda  3'lü Yıldız Üniversitesi'nde çalışmalara katıldım.

Big Bang öncesi ne vardı? Tekilliğin ötesinde acaba neler gizli... Tekilliği aştığımızda karşımıza ne çıkacak. M Kuramı, Sicim Kuramı ve Maldecena matematiği ve evrenin sınır fiziği gibi konularda ahkam kestim..

Özellikle, fotoğrafa "resim" diyenlerin yanlışlarını düzelttim. Yayınlamak ile yayımlamak kelimelerini 100 ışık yılı mesafe kadar ayırdım. Blog dünyasına görünmeyen ama sağlam sarsılmaz temeller kazandırdım. Seninle birlikte bu evrensel yolculukta mutluluk doluyum. Aslında ben tek başıma bir blogum. Bütün vücudum ile ruhum ile blog oldum. 

Tabii ki 13.7 milyar yıldır blog yazmak bu âlemin en eskisi olmak kolay değil. Blog dünyasının ek köklü ve tecrübeli yazarı olmak da ah ah sevgili dostlar çok büyük sorumluluk gerektiriyor. Ama şunu da söyleyeyim ki artık bu evrene sığmıyorum. Işık hızı mesafeler artık beni kesmiyor. çoklu evrenlere yolculuk edip. Trilyonlarca paralel gerçeklikler arasında da en köklü blog ve en köklü blog yazarı olmak istiyorum.

Şaka bir yana. Eski blog yazarı olmakla köklü blog ve blogger olunmaz... Köklüyüm diye hava atanların çoğu bloguna doğru dürüst yayın bile girmez. Boş blogla, eskiyim, şu kadar zamandır yazıyorum demekle Hava cıva peşinde koşulmaz... Önemli olan çokluk değil kalitedir. Blogger'daki 5. yılım daha önce desen Blog, TRgg, Yahoo bloglarını kullandım...  Bir 5 yıl da Blogger öncesi maceralarım var... Şimdi ben de mi kendimi kral ilan edeyim :)

www.mustafasonmez.com

🔎Günce yazılarımı okumak için 👉tıklayın 
 1. Blog alemini çözmek için sanırım 10 fırın ekmek yemem lazım benim galiba :)

  YanıtlaSil
 2. Biraz eleştiri yapayım dedim. Ciddiye alınacak bir yazı değil. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım sizi İroni yapmak istedim :) Bende ama beceremedim :) Ben vasat bloger katagoresine giriyorum :)

   Sil
  2. Ben de "berbat" blog kategorisinde olmalıyım :)

   Sil
  3. hahahahahhahahah Oscar ödülleri için Vasat ve Berbat olarak açıyorum kategoriyi :) ödülleri taktim ederim :) tamam tamam bitiriyorum konuyu daha yazmayacağım

   Sil
  4. Berbat Blog ödülü benim kaptırmam kavga ederim :)

   Sil
  5. Jüri ben değilim :( O kısmımda ben mi alırım Berbatı yoksa siz mi bilemedim :) Vasat var.. Elimizde O kadar ekleme yapın bunun için bir ara yazı yazın lütfen :) Heykelciği kim alıcak diye

   Sil
  6. 2 gün sonraki yayın için yazayım. Konu başlığı muhteşem oldu. Heykelciği Kim Alacak :)

   Sil
  7. Valla Bir açtım Pir açtım gibi oldu :) Yeminle Şimdi elimizde ne var Berbat Vasat Pabucumun Blogu Mıy mıy blog var elimizde :))) Çok istek varmış Bu Kategorilerde sanırım :)

   Sil
 3. Vay beni o kadar yıldır yazmışsın, ne haddimize seni eleştirmek sen istediğin gibi bizim liderimiz olarak çıkıp konuşabilirsin bu senin hakkın :D Lütfen bize yazmayı da öğret biz cahilizzzz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahahasdfgh :) Ama liderlik başkasında :( Darbe ile elimden aldılar ve beni başka bir gerçekliğe sürgüne gönderdiler. Orada da "berbat blog" seçildim. :) çok dağıttım galiba :)

   Sil
 4. Tebrikler. O zaman Bende bir kategori açıyorum ve pabucumun bloğu kategorisinde kendimi aday gösteriyorum. Hahahahahahah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel kategoriler çoğalıyor, jüri eşliğinde ödülleri de veririz

   Sil
 5. Hahahahah.. cidden günümü aydınlattınız.. cadı blog, mıymıy blog başlıklarının da açılması taraftarıyım :)

  YanıtlaSil
 6. Ayyy çok güldürdün beni ya :) Stresli günler yaşadım böyle bir dönemde çok iyi geldi bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha :) Takma boş ver... Özgün ve özgürce yazmaya devam...

   Sil
 7. Türkçeyi iyi kullanmissin bir iki hata yapsaydin da elestirseydik yahu 😄😄😄😄.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Edebiyat diplomam var. Bu işte otoriteyim :) Ama şu diplomam bir de işe yarasa :) Boş boş duvarda duruyor çerçevesi bile var :)

   Sil
 8. Birazcıcık düşündüm yorum yazmak için ama cesaret edemedim pot kırarım diye. :))
  Kolay gelsiiiin. :)

  YanıtlaSil
 9. İyi bir bakış açısı yakalamışsınız. Evet varlığınızın üzerinden yıllar geçmiş olması eğer o yılları boşa geçirmişseniz sizi o çizginin lideri yapmaz bu yüzden dediğiniz gibi ürettiğiniz şeyin kalitesi o şeyi kaç yıldır ürettiğinizde daha önemlidir.

  YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara