list

Sicim Kuramı nedir? İnsan Titreşen İplikçik mi?

Sicim Kuramı nedir? İnsan Titreşen İplikçik mi?

Sicim Kuramı - String Theory

Sicim kuramı ya da String theory nedir? "Maddenin en küçük yapı taşı" değiminin artık bir anlamı kalmadı. Atom altı parçacıklar aslında iki boyutlu sicimlerden oluşur. Lord Kelvin, 1900 yılında modern fiziğin artık her şeyi keşfettiğini ve bundan sonra keşfedilecek hiç bir şey kalmadığını deklare etmişti. Tabii ki Kelvin'in gaflarını saymakla bitiremeyiz. Kelvin, bu sözleri söylediğine pişman oldu çünkü Görelilik, Kuantum Kuramları, Sicim Kuramı (String theory) Evrenin genişlemesi, evrenin genişlediğinin anlaşılması atomun bölünmesi gibi gelişmeler ve daha onlarca hatta yüzlercesi keşfedildi. İşte Sicim Kuramı da (String theory) temel parçacıkların, aslında iki boyutlu titreşen enerji ve bilgi yüklü parçacıklar olduğunu öngörüyor. Yani yaşamın özü enerji ve bilgidir.

Sicim Kuramı

Klasik kuram bize maddenin yapıtaşının elektron ve kuark olduğunu söyler. Ve maddenin temel yapı taşları da uzayda bir boyutu olmayan noktacıklar gibidir. Hatta Rus matruşkaları gibi her bir parçacık iç içe geçmiştir. Atomu bir matruşka gibi düşünebiliriz.

Şimdi gelelim sicim kuramına: Bu kuram bize elektron ve kuarkların temel parçacıklar olmadığını söyler. Ayrıca madde parçacıklarının nokta benzeri yapısı da bulunmaz. Kurama göre herşey sicim adı verilen titreşen enerji iplikçiklerinden oluşur. Sicimler tek boyutlu, kalınlıkları olmayan sadece uzunluğu olan varlıklardır. Sicimler atom çekirdeğinden yüz milyon kere milyon kat (10-33 cm) daha küçüktür.


String Theory

Sicimler pek çok titreşim desenine sahiptirler. Her bir farklı titreşim deseni ya da titreşim rengi ile evreni oluşturan ya da evrene etki eden farklı bir parçacık oluşur. Bunu bir keman teli gibi düşüne biliriz. Her farklı titreşim farklı bir notada ses çıkarır. Sicimlerin her farklı titreşimi farklı bir parçacık türüne denk gelir.
Şimdi konuyu biraz da ezoterizm ve metafizik ile açıklayalılm. Mu ve Atlantis kaynaklı hermetik öğretilerin evrensel kozmik yasalarının bulunduğu 10 maddeden biri de titreşim yasasıdır. Hermes Toth Kur’an’daki İdris peygamberdir. Tevrat’ta da adı Hanok peygamber olarak geçer.


Düşünce Gücü


Düşünce Gücü ve Enerji Titreşimleri

Hermetik bilgilerin yer aldığı Kybalion kitabındaki titreşim prensibine göre evrendeki her şey sürekli titreşir ve hareket eder. Titreşimin bir ucunda ruh diğer ucunda ise kaba madde biçimi vardır. Bu ifadeler, modern bilimin sicim kuramına çok benzeyen bir açıklamadır.

Ayrıca bio-enformasyonel rezonans tıbbı her her hastalığın farklı frekansının olduğunu savunur. İlaçlar kişinin ve hastalığın titreşimine göre verilmelidir, ilaç hastalığın titreşimi ile rezone olarak hastalığı iyileştirebilir denilir. Ve bu konuda çok ciddi çalışmalar vardır.


Galaxy İnsan Uzay

Yine düşüncelerimiz de belirli titreşim desenine sahiptir. Yaşamla aynı frekansta titreşmek çok önemlidir. İnsnaların duyguları, düşünceleri hatta akıllarından geçen her şey enerji boyutunda morfik alanlarda ya da kolektif bilinçdışında paylaşılır. Aynı frekansta rezone olan duygular birbirleri ile bilgi alışverişine girebilir.


Konuyla ilgili detaylar aşağıda. Üşenme bi' zahmet tıkla!
🔎Sicim Kuramı ve Paralel Evrenler sayfası için 👉Tıkla

Orijinal ©


 1. Ayyy bir ara beynim yaktığım konu :) emeğine sağlıkk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Verdiğim bağlantıda daha geniş yazı var...

   Sil
 2. Merhabalar yazınız son derece başarılı,blog dünyasında yeniyim hepinizi davet edip bloglarıma bakmanızı rica ederim. Bu arada sizi GFC den takibe aldım banada beklerim.
  cagdasipekk.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, şu an şablon değişikliği yaptığımdan blog karmaşık. En kısa zamanda bloguna da bakacağım

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara