list

Film Müzikleri - Alan, The Imitattion Game

Film Müzikleri - Alan, The Imitattion Game

Film Müzik

Bu defa The Imittation Game film müziği "Alan"ı bloguma kaydetmek istedim. Turing'e olan hayranlığım galiba 5 sene önceye kadar gider. Ondan önce böyle bir aklın dünyada yaşadığından haberim bile yoktu... Film müzikleri, caz, New Age ve klasik müzik her zaman ilk tercihim olmuştur. Tabii ki rock and roll dinlediğim bile olur ki dinlediğim türlere çok da uzak sayılmaz.

Filmin müziği Alexandre Desplat'a ait. Film müziği bestecisi olmayı gerçekten çok isterdim. Filmleri unutulmaz yapan sadece senaryo ve oyunculuk, kostümler değil... Filmin en can alıcı yerinde araya giren müziklerdir... Film müzikleri filmi beynimize damgalar... Abarttım galiba... Mesela Ennio Morricone o kadar çok filme yaşam verdi ki!  Once Upon A Time In America filmi konusu, içinde ilkleri barındırması, 10 yılda zorla çekilmesi vs. vs. hiç biri değil aklımıza ilk olarak filmin müziği gelir. Hans Zimmer'ı unutmadan eklemek istedim. Interstellar, Inception, Hannibal, Karayip Korsanlarıi Davinci Şifresi en bilinen filmler olsa gerek... Ama favorim hâlâ Ennio... Aklıma Yann Tiersen geldi şimdi de... Şimdi de Evanthia Reboutsika... Bu yazı bitmeyecek mi ne?

Tekrar Alan'a dönelim. Dünyayı değiştiren çok az insandan biri olan Alan Turing... Filmini izleyebilirsin. The Imitation Game filmi yazınca çıkar... Dünyayı değiştiren, insanlığa ışık tutan insanlar her zaman ya haksızlığa uğramış ya da anlaşılamamıştır. Haksızlık ise çoğunluklar bizim "doğru" diye bildiğimiz hastalıklı düşüncelerimiz sonucu ortaya çıkar...


Bi' zahmet aşağıdaki bağlantılara da tıkla!
🔎 The Imittaion Game Filmi için 👉Tıkla
🔎 Alan Turing,Yapay Zeka'nın Mucidi Niye Öldürüldü? 👉Tıkla

Videoda filmin müziği ve filmden kareler var, izle üşenme 😎

 1. Açtım ve üşenmeden izliyorum şimdi :))Film müziklerinde doğru tercih çok önemli.

  YanıtlaSil
 2. Bu filmin müziği de çok güzel filmin kendisi gibi... Benedict Cumberbatch çok iyi oyuncu. Çok beğeniyorum. Sherlock dizisinin jenerik müziğini de çok severim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benedict muhteşem bir oyuncu... Sherlock karakterini de başarıyla oynadı :) Evet filmin müziği de çok iyi filmlerin ruhu muzikleri

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara