list

İnsanı Uzaylılar mı Yarattı - Nibirulu Anunakiler

İnsanı Uzaylılar mı Yarattı - Nibirulu Anunakiler

Sümerliler ve Anunaki

Sümer mitolojisinde
Adem İle Havva'nın yaratılışı. DNA'ları ile insanı yaratan Nefilimler. Anunakiler, on binlerce yıl önce dünyaya altın aramak üzere Marduk ya da Nibiru gezegeninden gelmiş uzaylı bir ırk olarak Sümer, Akkad, Babil mitolojisinde geçerler. Ve tabii ki taş tabletler ve diğer yazıtlarda, Adem ve Havva; Habil ile Kabil; Nuh Tufanı gibi kutsal kitap anlatılarının aynını bize bildiriyor. Anunakiler ya da diğer adı ile Nefilimler dünyaya gelerek ilkel işçi olan insanı kendi genetik yapıları ile aşılayarak modern insanları oluştururlar. Sümer TanrılarıAnu, Alalu, Enki (EA), Enlil, Marduk (RA) ve evrenin Yaratıcısından haber getiren Galzu'nun ilginç öyküsünü yazıda anlatmaya çalıştım. Marduk, Nibiru, Tiamat gezegenlerinin çarpışması sonucu atmosferi zarar gören Niburulular gezegenimize ayak basarlar. Her 3600 yılda bir Marduk diğer adı ile Nibiru gezegeni Güneş Sistemine girer ve bu tarihin başlangıcı 21 Aralık 2012'dir.
 


Sümer - Nibiru   

On binlerce yıl önce dünyayı ziyaret etmiş ve burada insan ırkı ile genetik olarak bağ kurmuş Anunakiler konumuz. Tabii ki dünyaya altın aramak için gelmişlerdi. Daha yeni oluşmuş olan asteroid kuşağından altın çıkarmak yerine neden dünyaya geldikleri de ayrı bir konu tabii ki.

Güneş sisteminde bulunan Tiamat adında bir gezegenden bahsedilir. Tiamat, Nibiru’nun (Ya da Marduk) kütle çekim etkisi ile paramparça olur asteroid kuşağını oluşturur; Tiamat’ın yörüngesindeki uydularından biri olan Kingu da Dünya tarafından yörüngeye çekilir. Tiamat parçalanır üzerindeki yaşam yok olur. Kaçabilenler kurtulur.

Tiamat gezegeninin atmosferi de zarar görür. Artık gezegen yaşanılamaz bir hal alır. Çok değişik yöntemler denense de atmosferdeki yırtık onarılamaz. O zamanki adı Lahmu olan Mars üzerine koloniler kurarlar orada yaşayanlara İgigiler adını verirler. Dış gezegenlerden altın arama işi için araştırmalar sürer.

İnsan Uzaylı DNA

Tabii ki taht kavgaları vardır kral Alalu ile Anu arasındaki kavgada Anu gezegenin kralı olur yenilen Alalu da uzay aracına binip kaçar. Uzay aracında nükleer silahlar da vardır. Dünyaya iniş yapar ve Dünya’daki altın bolluğunu Nibiru’ya ışınlar. Artık yeni hedef 7. Gezegen olan Dünyadır.

Anu’un çocukları Enki ve Enlil Dünyaya gelir ve suya iniş yaparlar. Balık adam elbiseleri ile karaya çıkarlar. Alalu ile aralarındaki tartışma devam eder ama konumuz o değil. Enki ve üzey kız kardeşi Enlil altın madenlerini kurarlar. Ve Mars ara istasyonuna gönderdikleri altınlar Niburu’ya ulaşır.

Belli bir zaman zonra madenlerde çalışan Anunakiler isyana başlar. Çalışmak istemezler. Enki ve oğlu Ningişzidda ile iki ayak üzerinde Dünya yaratıkları üzerinde genetik çalışma yapıp ilkel işçiler üretmek isterler. İlk çalışmaları başarısız olur, daha sonra Ademu ve Ti-Amat’ı oluştururlar. Enlil bundan hiç hoşlanmaz. Enki ise bunun her şeyin Yaratıcısı’nın takdiri olduğunu savunur.


Anunakiler   
İlk insan çıplaktır ve üreyemez daha sonra Enki üreme yeteneği ile donatılan 7 kadın ve 7 erkek oluşturur. Ve insan hızla çoğalır. Enlil, yaratmak fiili yüce Yaratıcıya aittir der, Enki biz yaratmıyoruz sadece var olanı yeniden düzenliyoruz cevabını verir. Dünyayı bekleyen buzul çağı felaketi ile bütün düzen bozulur. Enlil dünyalıların yok olmasını ister, Enki dünyalıları uyarır ve bir gemi ile insanlığı kurtarır. Daha sonra Enlil ve Enkinin soyundan gelenler de çatışma içine girer. Enki’nin oğlu Marduk yani Ra insana ölümden sonra yaşamı ve cenneti vaad eder. Sümer medeniyeti ve Babil medeniyeti kurulur. Sonra Tanrılar arasındaki nükleer savaş ile her şey yok olur. Daha sora Mısır ve yarı tanrı Firavun dönemi başlar.

Bu anlatılanlar ne kadar doğrudur bilinmez. Fakat az da olsa doğruluk payı olabilir. Marduk gezegeninin yaklaşık 3600 yılda bir Güneş Sistemine girdiği söylenilir. 2012 yılı ise bu sürenin başladığı yıldır denilir.

9. Gezegen Nibiru Gerçek mi? Dünyaya Çarpacak mı? Tıkla

Orijinal içerik, (ç)alıntı değil... ©
Okuma notlarımdan
Kaynaklar:
12. Gezegen ve Enki'nin Kayıp Kitabı
Zecharia Sitchin
 1. Bana göre bu tankerlerin yazilmasinsandan bu yana 2 şar yani nibiru yılı bile geçmemiş oradan gelenler 110 şar 'dan fazla burada yaşamış zatennyetiskinler geldiklerinde bana göre kral anu onları geri çağırdı şu anda nubiruda yaşıyorlar

  YanıtlaSil
 2. Arkadaş sizin harbiden kafanızı güzel. Ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama en ufak kaynakça gösterilmeden mesnetsiz bir şekilde sallayarak efsaneleri gerçek gibi aktarıyordu uz ve daha da ilginci insanlar hemen inanıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asil senin kafan güzel. Başlığa bakıp yorum yazma. Konunun altında iki tane kitap kaynak olarak yazıyor. Zaten kimse bu yazılanlara kesin doğru demiyor. Mitolojide ve diğer kültürlerde ki yaratılış mitleri insanlık tarihinin ortak malıdır. İsteyen istediğine de inanır. Biraz okuyun ve yaşamı daha geniş bir bakış acıyla izleyin. Felsefe, biyoloji, antropoloji, arkeoloji, mitoloji okumadan herkes konuşuyor.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara