list

Dünya Düz mü? Düz Dünya Haritası

Dünya Düz mü? Düz Dünya Haritası

Düz Dünya   

Dünya düz müdür? Dünyanın şekli nasıldır? Bu soruya herkes aynı cevabı verecektir kabaca basık küre şeklindedir. Kanıt ise NASA’nın uydu fotoğraflarıdır. Fakat günümüzde özellikle son yıllarda dünyanın aslında yuvarlak değil düz olduğuna inan ve inanmakla kalmayıp bunu ispatlamaya çalışanlar vardır. Düz dünya haritalarını logo olarak kullanan uluslararası yardım kurumları ve devlet kurumları da var, bu şüpheli bir durum olabilir mi?

Modern bilimin özellikle NASA’nın ve NASA’ya bağlı ajansların insanları kandırdıklarından bahsedilir. Bununla ilgili kanıtların yer aldığı bi’ dünya video internette zaten var. Güneş, gezegenler, yeryüzü şekilleri hakkında gerçekten de çok ilginç iddialarda bulunuyorlar. Galileo, Kopernik, Newton gibi astrofiziğin öncülerinin de bu büyük komploya dâhil olduğu savunuluyor. Özellikle yüzlerce yıllık bir çalışmanın ürünü olarak görünen yuvarlak dünya, gezegenler, genişleyen evren, büyük patlama gibi bilimsel keşiflerin aslında insanları kandırma ve yaşamı insanı değersizleştirme politikası olduğu bu iddiaların çıkış noktası olduğu söyleniliyor.

Düz Dünya Haritası   

Düz Dünya Haritası

Aslında bilim tarihine baktığımızda astrofizik, astronomi her zaman yaratıcısız evren modellerini geliştirmiştir. Kendi kendine olan, hiçten kurulan ev renler görüşü… Bilim yaşamın anlamını arama çalışmasında evrenin kendi kendini yaratmaya gücünün yeteceğini savunur ve bunun aksini iddia etmek gerçekten zordur, dışlanırsınız.

İşte küresel dünya, güneş sistemi ve küresel gezegenler; dünyanın kendi ekseninde dönmesi, güneşin dünyanın birbirlerinin çevresinde dönmesi, yaşamın, insanın dünyanın aslında değersiz olduğu ve özel olmadığı görüşüne karşı çıkanlar düz dünyayı savunurlar. Düz dünyayı savunanlar NASA’nın fırlattığı uzay mekiklerinin aslında birer gösteriden ibaret olduğunu savunurlar, uzaya gitmeden okyanusa düşer o mekikler.

Düz Dünya Harita   

Düz Dünya Haritası

Dünya üzeri bir kubbe ile örtülmüş düz bir yerdir. Etrafı buzullarla çevrilidir. Kutsal kitaplardaki tarifler gibi. Dünyadan çıkış mümkün değildir. Kubbeden dışarı çıkılamaz. Kubbe sert ve şeffaftır. Hani Kubbenin Altında romanı ve dizi filminde ki kubbe var ya onun gibi. Düz dünya fikrini savunanlara göre Küresel güçler Masonlar vs. insanları kandırmayı başarmışlardır. Böylece din ve kutsal kitaplar yalanlanmıştır. Yani Orta Çağ’daki din-bilim savaşı bu sürecin başlangıcıdır. Ve son yıllarda müthiş bir uyanış yaşadı bu tartışmalar...

Düz Dünya Kubbesi

Düz Dünya Harita - Flat Earth Map

Tabii ki NASA başta olmak üzere bilimi elinde tutanlar, küresel güçler sürekli olarak insanları kandırıyorlar bu zaten kesin. Bize söylenen yalanlar ve saklananların zaten sınırı yoktur. Modern bilimin, özellikle astronomi ve astrofizik; kuantum fiziğin bize doğruları gösterip göstermediği her zaman tartışmalıdır zaten. Ama bunun gibi uç tartışmalar iki ara bir derede kalmış, düşünme ve karar verme yeteneği azalmış şüpheci insanlar oluşturma projesi de olabilir. Dünyada savaşlar, haksızlıklar, küresel akıl oyunları sürerken bu konular da bu oyunların bir parçası mı acaba? Acaba yönlendiriliyor muyuz sorusu da aklıma geliyor.

Bu tartışmalar tabii ki bitmeyecek... Asıl amacımız yaşamı ve dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek olmalı...


G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara