list

9. Gezegen Nibiru - Dünyaya Çarpacak mı?

9. Gezegen Nibiru - Dünyaya Çarpacak mı?

9. Gezegen Nibiru   

9. Gezegen Nibiru yani Marduk gezegeni gerçek mi? Planet XYa da Marduk nedir? Dünyaya çarpacak mı? Ya da Marduk (Nibiru) gezegeni ve kıyamet senaryoları gibi sorulardır. Hatta 2012 yılı Marduk gezegenini döngüsüne yeniden başladığı yıl olarak kabul edilir. Bu hesaba göre Marduk yani Nibiru'nun Dünyaya çarpmasına daha 3600 yıl var. Sümer mitolojisinde dünyanın ve insanın yaratılışında büyük bir önemi olan Marduk (Nibiru) Gezegeni'nden gelen uzay kıyafetli yüksek teknoloji seviyesindeki akıllı varlıklar, genetik yolla modern insanı (âlemlerin Rabbi'nin izniyle, denilir Sümer mitolojisinde.) oluştururlar. Adem ve Havva, Aden Bahçeleri, Nuh Tufanı hep Marduk gezegeni sakinlerinin yani Nefilimlerin (Anunaki) işleridir.

Sümer mitolojisi, Nibiru, Nefilimler

Sümerlilere göre güneş sistemi güneş ve ay ile birlikte 12 gezegenden oluşur. Güneş sisteminin en büyük ve heybetli üyesi olan Nibiru (Marduk) gezegeni yörüngesini 3600 yılda bir tamamlar. Dünya, en sondan yani Pluto’dan sayılınca Sümerlilere göre 7. Gezegendir. 

Sümer astronomisine göre Güneş sisteminde bir zamanlar Tiamat adında bir gezegen daha vardı. Nibiru güneş sistemindeki gezegenlerin yörüngesine girince Tiamat ile çarpışır ve Tiamat parçalara ayrılır. Çarpışmada iç asteroid kuşağı oluşur. Tiamat’ın diğer parçasından ise Dünya oluşur. Nibiru yörüngeye her girişinde bir şeyleri parçalar yok eder. Tiamat’ın uydusu Kingu’da artık dünyanın uydusu yani Ay halini alır. Kimine göre Nibiru gizlice güneş sistemine doğru yaklaşıyor ve bu defa hedefinde Dünya var. 

Sümerlilere göre Nibiru yani Marduk ya da X Gezeneni’ni sakinleri 250 bin yıl öncesinde, Dünya yüzüne inmişlerdir. Ve dünyaya bilimi ve kendi genetik kalıntılarını bırakıp gitmişlerdir. Tanrıların yer yüzündeki macerası başlamıştır ve Yunan Mitoloji’si de Sümer Mitolojinin kopyasıdır. Sümerliler çok iyi astronomi bilgisine ve yıldız hesaplamalarına sahiptiler, kimine göre bu hesaplamaları Nibiru’lu üstün ırktan almışlardı.


Uzaylı Anunakiler 12 Gezegen

Yine Sümerlilere göre dünya düz değil daire şeklindeydi. Ve dünya da dâhil olmak üzere güneş ve bütün gezegenler dönüyordu. Şu anda bile düz dünya görüşüne inanan on binlerce insan var. İnsanlık Mezopotamya ve Afrika Kıtası'nda ortaya çıkmıştır. Yine ilk buğday yani tarım ve hayvancılık Mezopotamya’dan dünyaya dağılmıştır. Sümer yazıtlarına göre de Nibiru’dan gelen uzaylı üstün ırk Orta Doğuya uzay mekiklerini indirmiştir, insanlarla genetik birleşmeyi orada yapmışlardır.

Öğretilenlerin ya da geleneksel bilginin dışına çıkmak her zaman iyidir ve doğruyu bulmak için önemlidir. Yaşam zaten insanın bir şeyleri bulmaya ve anlamaya çalışması değil midir? Alternatif dünya tarihi, alternatif uzay bilim diye sıralayabiliriz…

Anunakiler ve İnsanı Genetik Olarak Aşılayan Uzaylı Irk Tıkla

Orijinal içerik, (ç)alıntı değil... ©
Okuma notlarımdan
Kaynaklar:
12. Gezegen ve Enki'nin Kayıp Kitabı
Zecharia Sitchin 
 1. Bana göre de ilk insan deneyimlenmek için yaratıldı daha sonra da birileri tarafından çiftleştirildi ki insanlar aynı kalmasın değişime uğrasın diye. Düşünülecek o kadar çok şey var ki evren ile ilgili. Birileri tarafından yönetiliyoruz ve yalnız değiliz o kesin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten Sümerlilere göre ilk insan prototip daha sonra onlarca insan genetik olarak aşılanıyor. Yazı sonundaki bağlantı insanın Nibirulu Anunakilerce yaratılması ile ilgili...

   Sil
 2. Anunnakiler adlı bir kitap okuyorum Mustafa.Yazina denk geldim. Okumaya devam☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Aytül, seni burada görmek ne güzel! Eş zamanlılık durumu olmuş... Anunakiler ve Sümerliler yaşamı anlamak için önemli... Okumaya devam :)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara