list

SEO Üstünlüğü - Wordpress Blogger Karşılaştırması

SEO Üstünlüğü - Wordpress Blogger Karşılaştırması

Blogger SEO   

SEO (Search Engine Optimization) arama motorları uygunluğu Blogger için de Wordpress için de önemlidir. Ayarları yapmak aslında çok kolay. İki blog sisteminde de aslında aynı ayarları yapıyoruz. Google ve diğer arama motorları saatlerce emek verdiğimiz blogumuzu ön sıralarda çıkarsın gayesi ile SEO işi artık çok abartılı bir hale de geldi. Bu ayrı bir konu...

Acaba SEO üstünlüğü Blogger'da mı? Yoksa Wordpress'te mi? Kimine göre Wordpress Google'da hemen yükseklere çıkar. Index alması ışıktan bile hızlıdır. (Einstein duysa dilini 2. defa çıkarırdı) Blogger ise kötüdür, kakadır, ses hızını bile aşamaz... Tabii ki bunun gibi ifadeler kesinlikle yanlış. Etrafta yalan yanlış, saçma sapan efsaneler dolaşıp duruyor. Biraz da fanatizm ve marka müptelası olmak da var... Ayrı konu...

Blogger - Wordpress temel SEO ayarları nelerdir?


 • Blog başlığı
 • Blog tanımı
 • Anahtar kelimeler
 • Etiketler
 • Her bir sayfa için açıklama metni
 • Yazı içinde alt başlıklar
 • Yazı içinde (iç-dış) bağlantılar
 • Site haritası

Şimdi üstünlük kimseymiş bakalım. Bu konu için video aşağıda

Wordpress Blogger karşılaştırması


 1. Bir sitenin yükselişi kanımca okuma ve okunan içeriğin paylaşım miktarına bağlıdır,siteyi içerikten yola çıkaran artan trafik sadık okuyucu doğru bilgi ve bu içeriğin sosyal ağlarda paylaşılması ciddi oranda yükseltir zira dediğiniz gibi bilgi çok haber bol ama faydası olup sağlıklı içeriğe ulaşmak her zaman mümkün olmuyor.
  Okuyucu kaliteli içeriğe ulaşınca zaten onu hem paylaşacak hem de o sitenin sadık okuyucusu haline gelecektir.

  YanıtlaSil
 2. Wordpress daha profesyonel eklentilere sahip olsa da Blogger'dan daha üstün olduğunu kabul etmek zor. İki sisteminde ayrı ve benzer avantajları var. İçerikler ne kadar güçlü olursa o kadar karşılığını alırız. Kopyala-yapıştır yaptıktan sonra hiçbir sistem indeks almaz. Güzel konuydu, elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Yıllar önce büyük para ödüllü bir SEO yarışmasında Blogger tabanlı bir site birinci olmuştu. Blogger, profesyonel ellerde harikalar yaratabilir :)

  YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara