list

Gypsy, (Bir Psikoloğun Bilinçaltı) İzlediklerim

Gypsy, (Bir Psikoloğun Bilinçaltı) İzlediklerim

Gypsy   

Psikolog Jean Holloway özel bir psikiyatri kliniğinde psikolog olarak alışır. Fakat, en büyük özelliği akşamları hastalarının şikayetçi olduğu daha doğrusu sorunlu olduğu kişilerle Diana kimliği ile yakınlaşmaktır. Böylece hastalarına daha iyi yardım edebileceğini düşünür. 

Gypsy   


Sevgilisi ile ayrılan ve bunalıma giren Sam'in eski sevgilisi Sidney ile iletişim kuran Jean bu kadının cazibesine kapılır. Akşama kadar psikolog akşam Diana kimliği ile hastalarının yakınları iledir.


Gypsy NETFLIX   

Jean kendi sorunları çıkmazları içinde iş sonrası karmaşık bir yaşamı vardır. Kocasını asistanına kaptırmaktan korkarken diğer yandan hastasının eski sevgilisi Sidney ile ilişkidedir, kocası şehir dışında iken Jean, Sidney ile flört eder. LGBT (lezbiyen) tema filmde bol bol var. Kız çocukları Dolly de sorunludur. Uyumsuz bir kız çocuğudur. Dolly kendini aslında erkek olarak görür...


Gypsy TV Series   

Kendi sorunları ile yüzleşemeyen, sahte bir kimliğe ihtiyaç duyan bir psikolog Jean bakalım neler yapacak. NETFLIX dizisi olduğunu da hatırlatmak isterim... Filmde antidepresanlara ya da psikiyatrik ilaçlara bağımlı kafayı sıyırmış modern insan tiplemeleri var. Daha doğrusu kendi olamayan, sürekli istenilen insan olma durumu... Olması gereken ile olan arasındaki çatışma... Yaşamda kendimizi rahat bırakıp, hiçbir kimseyi takmadan içimizden geldiği gibi yaşamalıyı.


Gypsy 2017

Şunu söylemek gerekirse film yavaş yavaş ilerliyor. Her bölüm 50 dakika uzunluğunda. Filmin konusu işleyişi benim ilgimi çekti. Sıradanlaşan ve birbirinin taklidi halini alan dizilerden zaten sıkıldım. Naomi Watts, Jean rolünde. Bu arada filmde cinsellik içeren sahneler çok fazla var.  1. KOnusu çok ilgimi çekti, mutlaka izleyeceğim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

    YanıtlaSil
  2. Tam benlik :) Mutlaka izlemeliyim :) Diziyi ne kadar takip ederim bilmiyorum gerçi :)

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara