list

Alperen Ocakları LGBT Onur Yürüyüşünü Yaptırmayacak(mış)

Alperen Ocakları LGBT Onur Yürüyüşünü Yaptırmayacak(mış)

LGBT Gay Pride   
Her yıl haziran ayında aynı tartışmaları duyarız. ama son 2 yıldır artık ipin ucu iyice kaçtı galiba. İş artık tehditlere kadar ilerledi. Epeyce bir şeyler söylemişler... Haber siteleri yine bu konu ile doldu taştı. Alperen Ocakları bu yıl yine şov yapıyor. ‘Hiçbir şekilde yürütmeyiz’ diyor ve ekliyor 'Devlet müsaade etse de biz etmeyiz' :) OMG! Siz kimsiniz? Bu nasıl cümleler böyle? Komik aslında 😅😆🙂😁😄

"Tepkileri çok sert olacakmış. LGBTİ'ler ahlaksızlığı yaymaya çalışıyormuş. Üremeyi durdurmak ve karı koca ilişkisini bozmak amacı varmış. Aile yapısını bozmak, insanların vatanına ailesine milletine hayırlı olmasını engellemek için ar-ge çalışmaları bile varmış bu LGBT'lilerin." 

Üstteki paragraf o kadar saçma ve çelişkili ki! Üzerinde durmaya gerek bile yok. Karı koca ilişkisini bozmak da nedir? harı-koca zaten heteroseksüldir be abiciğim :) 7 milyar dünya nüfusu 2050 yılında 9 milyar olacak. Hani üreyemeyecekti insanlık :) 😁😁😁😁😁

Öncelikle ahlaksızlık kavramı üzerine çok tartışmamız gerekecek. Ahlak(sızlık) nedir? İnsanları "ahlaksız" diye etiketlemek ile elimize ne geçecek merak ediyorum? Dünyada o kadar çok savaş, tecavüz, çocuk istismarı, haksızlık, rüşvet, adaletsizlik varken bunların hiç biri ahlaksızlık olmuyor da LGBT'li bir birey ahlaksız oluyor? Burada büyük bir felsefi yanlış var. Daha önce de yazmıştım, eş cinsel ya da heteroseksül ayrımı yapmak ırkçılıkla aynı şeydir.  Ayrıca "milletin temsilcileri" derken bu yetkiyi size kim verdi?

LGBT Bayrak   


İnsanlar eşittir. Kimse kimseden üstün değildir. Ayrıca ramazan ayı hicri takvime ilerliyor. Yani birkaç seneye zaten ramazan ayından epeyce uzaklaşacak. Ayrıca bu konuyu vatan-millet meselesi yapmak da nereden çıktı? Herkes istediği gibi yaşar, istediğine inanır. İnsanları yargılamak ve suçlamak haddimizi aşmaktır. 

Sürekli olarak yapılan cinsel ayrımlar, ırkçılık, din ayrımı, hemşehricilik gibi ayrımlar var ya asıl ahlaksızlık ve tiksindirici olan bu ayrımlardır. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler hatta cansız varlıklar ile birlikte yaşam bir bütündür. Eğer biz düşüncemizin kimyasını bozarsak, kendi kurallarımızı mutlak doğru sanıp kibir içinde sevgisizce etrafa saldırırsak yaşama sadece karmaşa katarız.

LGBT'lilerin bu yürüyüşleri zaten kendilerine yapılan dışlamalara, hakaretlere, tehditlere karşı yapılıyor. Tabii ki aralarında kötü niyetliler olabilir. Siyaset peşinde olanlar olabilir. Aşırıya kaçanlar da olabilir. Ama yürüyüş öncesinden yapılan bir tehdit de ne oluyor ki! Burası "muz cumhuriyeti" değil? Konunun teolojik kısmını başka bir yazıya saklıyorum.

Pakistan eş cinsel   

İran, Malezya, Afganistan, Endonezya, Ürdün, Irak, Filistin, Fas, Katar, Kuveyt, Sudan, Yemen... Evet bu ülkelerde özellikle eş cinsellik (gay, lezbiyen, trans, bi ...) suç. İran'da ise ölüm cezası bile var... Hep doğu ülkeleri, gelişmişlik düzeyi az ya da petrol zengini ekmek elden su gölden yaşayan ülkelerdeki bu durumun içine güzel ülkemizi neden karıştıralım? Biz herkesin eşit olduğu, sevgi dolu bir toplum olmalıyız. İnsanlar birbirini rahat bıraksın...

Son olarak mastürbasyon yapan bir ergeni bile lanetleyen insanlar, eş cinsellik için her halde güzel şey söylemeyecekler. Ayrıca hayal gücümüzü aşmanın, okuyan bilgili bir toplum olmanın yolunu aramak varken neden bu tür meseleler ile uğraşıyoruz?

İşte en sevmediğim bazı sorular ile yazıyı bitiriyorum:

+Nerelisin?
-Ona göre mi davranacaksın?
+Nerde oturuyorsun?
-Muhtar mısın?
+Nasılsın
-Sana ne?
+Evli misin?
-Evlenme mi teklif edeceksin?
+Okuyor musun?
-Özel okulun mu var?
+Kaç kardeşsiniz?
-Niye sordun? Çocuk sayısınca maaş mı vereceksin?
+Kaç lira maaş alıyorsun?
-Vergi mi keseceksin?

Not: LGBT dernekleri üyesi/savunucusu değilim. Sadece insanların tehditkar konuşmaları, bir diğerini dışlama ve dinsizlikle suçlama gibi şeyler sinirimi bozuyor... Daha fazla huzur daha fazla hayal gücü daha fazla kitap :)


 1. Kime ne ya, anlamak mümkün değil! Çok sevdikleri ve bol bol kullandıkları ahlak ve din yerlerde sürünüyor, önce onu düzeltsinler. Bırakın insanlar istediği gibi yaşasın, kime ne zararı var. Herkes eşittir, bunları konuşmak bile saçma.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın yazıyı yayınlarken bile "aman boş ver" dedim kendime ama yayınladım. Gerçekten de konuştuğumuz çok basit seyler...

   Sil
  2. Haklısın yazıyı yayınlarken bile "aman boş ver" dedim kendime ama yayınladım. Gerçekten de konuştuğumuz çok basit seyler...

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara