list

Sense8 Dizisi İzle, Sıra Dışı Ama Birbirine Bağlı Yaşamlar

Sense8 Dizisi İzle, Sıra Dışı Ama Birbirine Bağlı Yaşamlar

Sense 8
İzlediğim dizi filmleri paylaşmaya devam ediyorum. Bu yayında Sense8 dizisi var. Dizinin ilk sezonu 2015 yılında yayınlandı. NETFLIX dizisi denilince zaten kaliteli bir dizi olduğu anlaşılıyor. Dizi aslında bilim kurgu, gizem, dram ana kategorisinde ilerliyor. Konusu gerçekten de çok iyi. Her sezondaki bölüm sayısı kısa olduğu için tadı damakta kalan dizilerden. "Christmas Special" bölümü ile sezona bomba gibi düşmüştü. 2017 yılında da 10 bölümlük 2. sezonu gördük.

Sense8 Fiminin Konusu:

Film, birbirleri ile telepatik yolla iletişim kurabilen dünyanın farklı bölgelerindeki, farklı kültürlerden, farklı inançlardan, farklı cinsel kimliklere sahip olan, farklı sosyal statüdeki 8 yabancı insan üzerine kurulu. Filmin bana göre en güzel mesaj sosyal statümüz, inancımız, cinsel kimliğimiz ne olursa olsun hepimizin birleştiği ortak noktalar olduğu ve ayrımcılığın cehalet olduğu gerçeği olsa gerek... Özellikle birbirlerinin yardımına koşabilen yani telepatik iletişim sırasında diğerlerinin karakterini ve yeteneklerini de alabilen 8 arkadaşın bir de düşmanı vardır. Telepatik iletişim kurabilen grupları, yani başkalarından farklı olanları öldürmek isteyen bir oluşum da 8'linin peşindedir. Yine bu "sekizli" grup gibi kendi grubu olan binlerce insan da vardır. Her grup kendilerini korumak ve kollamak zorundadır. Birbirlerinin acılarını, sevinçlerini hissedebilen, bulunduğu ortama ışınlanma yetisine sahip özel yetenekli grupların düşmanlara karşı mücadelesi kadar filmde 8'linin birbirleri ile etkileşimleri de harika.

Sense8 TV Series

Karakterlerin öyküleri filmin içinde ayrı ayrı dönerken bir de hepsini ilgilendiren yakalanma tehlikesi de vardır. Film ayrıca jeneriğinden de anlaşıldığı gibi LGBT konusuna da değiniyor. Yine jenerik, dünyanın çeşitli bölgelerinden ve yaşamlardan görüntülerle başlıyor. Film, cinsellik içeriyor. Cinsellik içeren sahnelerim harika olduğunu düşünüyorum, sanatsal buluyorum bir o kadar da sıradışı. Fakat filmin odak noktasının cinsellik değil. Filmde, LGBT teması biraz fazla olabilir. Bundan rahatsız olanlar zaten filmin temelindeki mantığı anlamamışlar demektir. Yine 2. sezonda Sun'ın asılma sahnesini bütün grubun hissetmesi de efsane bir sahne idi. Filmi, ön yargılarını kıranlar için tavsiye ederim. Yaşamı sadece kendi düşüncelerinden ve kendi yaşam tarzından ibaret görenler için uygun bir film olduğunu düşünmüyorum.

Sense 8

Bana göre filmin odak notası ve ana konusu: Ne olursa olsun insanlar birbirleri ile iletişim kurabilirler, ırkı, dili, inancı ne olursa olsun... Özellikle insanların birbirinden nefret ettiği zamanlardayız, savaşlar ve katliamlar; dışlamalar hep bu nefret yüzünden değil mi? Bizlerde birbirimiz ile telepatik yolla olmasa da birbirimizi daha iyi anlayarak zihinsel iletişime geçebiliriz. 

Filme verdiğim puan: 9/10
Filmin türü: Dram, gizem, bilim kurgu

1 Sezon TrailerA Christmas Special Trailer

 1. Sırf Netflix eseri olduğu için bir denemek istiyorum bir bölüm. Uygun bir zaman bulunca mutlaka izleyeceğim. Konusu cidden ilgimi çekti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film çok iyi hatta efsane olacak kadar iyi. Morfogenetik alanlar telepati gibi konular, aksiyon, fantezi, bilim kurgu daha ne olsun. Bence hemen başla bir dene :)

   Sil
 2. En çok da telepati kısmı ilgimi çekti. Diğerlerini de onun hatırına seyrederim. Sen tavsiye ediyorsan mutlaka sonunda mesaj vardır. Sevgilerimle kardeşim. Emeklerine sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Yeni dizi bakıyorum ben de. :)

  İyi hafta sonları... :) Ben de beklerim sayfama! :) ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaliteli ve sürükleyici bir film. Blogunu en kısa zamanda ziyaret edeceğim ;)

   Sil
 4. Bu diziyi heryerde görmeye başladım bilim kurgu olduğundan dikkatimi çekiyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 12 Maymun ve Sensen8 nasıl bittiğini anlayamadığım dizilerden. Sense8 de zaten efsaneler arasına adını yazdırdı bile. Bilim kurgu her zaman izlenilir ;)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara