list

Merhaba Sivas

Merhaba Sivas

Sivas gece
Sivas Fotoğrafı   
Yeniden Sivas'tayım. Bu defa biraz gereklilik oldu, yoksa bu yıl Sivas'a gitmek gibi bir düşüncem yoktu. Ama insan bazen planlarının üstünde bir güç tarafından yönlendiriliyor bu bir gerçek. Mart günleri her ne kadar kış havası olmasa da İstanbul ile Sivas sıcaklık olarak çok farklı. İstanbul'da hava iyi iken Sivas'ta soğuk oluyor. İki yıl önce gittiğimde burnum donmuştu. Abartmıyorum gerçekten de donmuştu. Sadece 5 dakika çarşıda yürümüştüm. "Sivas'ın soğuklarını unuttun her halde" diye bana gülmüştü, tanıdıklar... Gerçekten de unuttum, dedim. Öyle ya! Doğruya doğru...

Sakin bir yürüyüşle uzay zaman içinde salınan Sivas, zamanın dışına da çıkabiliyor. Her zaman sakin, her zaman bilindik, her zaman sade... Fakat büyük şehirlerin gürültülerine ve kalabalığına öyle bir alışmışız ki sessizlik ve huzur dolu sakinlik bizi çıldırtıyor.

Sivas fotoğrafı   
Yağmur taneleri usulca pencereye vuruyor, evin penceresinden saatlerdir yağan yağmuru izliyorum. Evin demir sac ile kaplı çatısı her bir yağmur damlasında artan tıkırtılar ile sessizliği dağıtmıyor, daha da derinleştiriyor. Uzun bahçe, evrenin bacaları göksel bir temizlik altında yıkanıyor. Bu göksel temizliğe ben de katılıyorum. Kendimi dışarıya atıyorum ıslanıyorum, sırılsıklam ıslanıyorum. Eve döndüğümde tavan arasından yağmur suyunun sızdığını görüyorum. Hemen bir kova kapıp akıntının altına koyuyorum. Yağmur sonrası bir tadilat olacak buna kesin gözüyle bakıyorum...

İşte eski günlere ait kısa bir zaman yolculuğu yaptım. O anın içindeydim... Evlerin, şehirlerin de bir ruhu vardır. Gittiğimiz, yaşadığımız her yere ruhsal enerjimizi bırakırız. Enerjimiz ve yaydığımız elektromanyetik alan ne kadar temizse, ne kadar yüksek ve parazitsiz olursa bulunduğumuz mekan da o kadar yüksek enerjili olur. Hem geriye baktığımızda hatıralarımız da hem de o mekanda iken konuklarımız da o enerjiden paylarına düşeni alırlar.

Osmanlı Türkçesinde saray dili ile oluşturulmuş şu deyim tam da bu anlattıklarımı anlatır ve söyle der: Şerefü-l mekân bil-mekîn"
Yaşama güzel enerji katmamız dileği ile hoşça kal! 

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara