Çarşamba

İnternette Yaşamıyoruz, Evimiz Dünyada

İnternette Yaşamıyoruz, Evimiz Dünyada

Bilgisayar İnsan   
Suyumdan bir yudum daha aldım… Su kolik biri olduğum söylenebilir… Su, duygularımızı ve enerjimizi o kadar güzel yansıtır ki! Su şifadır, güzel ortamda ve güzel kelimeler ile dinlendirdiğimizde kristallerine hapsettiği o güzelliği bize geri yansıtır. Asında bizden aldığını bize geri verir de biz bunun farkına varamayız.

Bugün bilgisayarın kimsenin uğramadığı bir köşesinde bulduğum eski bir ekran görüntüsünü paylaşmak istedim. Blogger’dan önceki bloğuma ait bir ekran görüntüsüydü bulduğum… Öyle Facebook, Twitter falan bilmem ki! Bilgisayarı Photoshop, Indesign, Illustrator ile yaptığım çalışmaların haricinde neredeyse hiç açmıyorum. Bilgisayarı açıp, eski klasörlerde gezinme huyum pek yok hatta müzikler ve çalışmalarım dışında dönüp bakmıyorum bile…


dream  or reality

Huzur...
Huzur isteyen biz insanların aslında kendi topuğumuza sıktığımız gerçeğini ne zaman anlayacağız bilmiyorum. Huzurumuzun kaçtığıyla kalsa daha iyi daha bilge olmamız gereken bilgi çağında okumak yerine; kendimizi ve evreni anlama yerine konuşamayacağımız kadar çok cep telefonu dakikaları, internet paketleri alıyoruz. Ay sonuna kadar dakika sayıyor, data hesabı yapıyoruz. Geçen biri yolda arkadaşı ile konuşuyor: “Daha 300 dakikam duruyor, bu ay bitiremedim. Birilerini arayıp dakikalarımı bitireceğim” diyor. Diğer arkadaşı cevap veriyor: “Amk, internet paketi de keşke böyle bol bol olsaydı.” diye... Sonra, Whatsapp grupları var… Aileler arası grup kurup sonra bir güzel kavga edenler de yok değil… Facebook’ta beğeni ve paylaşım pususuna yatarak, bildirim sesine odaklanarak huzuru bulmak öyle zor ki!


Blogger'a geçmeden önceki blogum. 
Sayfada cenap Şahebettin'in Senin İçin şiiri var. 
Görsele tıklayarak büyük görüntüleyin...

Kendime sıkı bir eleştiri... Saldrıganlara Tebessüm
Huzur… Artık her yerde aradığımız şey… Geçen günlerde blogda yazdığım iki yazı yüzünden, üstüne vazife olmadığı halde hatta kendini ilgilendirmediği halde, tanımadığım arada bana yorum bırakan biri bana vermiş veriştirmişti. Bu kadar hınç dolu muyuz? Yağlı-ballı sohbetlerimiz bir anda kavgaya, iyi cümlelerimiz bir anda kötü cümlelere neden dönüşüyor? “Sana şu konuda katılmıyorum” demek yerine saldırganca davranmak ruha kargaşa getirir. Huzur ise alır başını gider, uzaklara çok uzaklara… Galiba insanlar içlerindeki kargaşayı zamanı gelince ortaya çıkarıyorlar. Bir şey demiyorum, olur böyle… Arada anlamsız hatta üstümüze vazife olmayan tartışmaların içinde bulunuruz. İnsanız be! Üzmeyelim birbirimizi. Hangimiz tam ve eksiksiz haldeyiz. Her gün acaba bugün hangi hatayı yaptım, kendime yakışmayan neleri yaptım? Kimi üzdüm? Diye düşünüyorum. Sakın, bu hareketi bir daha yapma diye kendimi azarlıyorum. O kadar çok yanlışım ve törpülenecek yanım var ki!


facebook

İnternette yaşamıyoruz, evimiz dünyada
Daha sonra Blogger İzleyiciler eklentisi üzerinden takip ettiğim blogları çıkardım. Sadece 18 blog kaldı. Yakında blogumu yorumlara da kapatacağım. İzleyiciler eklentisini de kaldırmayı düşünüyorum. Her şeyi saymaya son vermeliyiz. Yaşantımız saymakla, bir şeylerin istatistiği tutmakla geçmesin istiyorum. Yorum say, istatistikleri say, izleyici say, Google Plus beğenisi say... Yaşamım sadece buradan ibaret değil, internette ya da blogda yaşamıyorum. Sadece "hayatı kaydet"mek isteğindeyim. Yaşam onu yazmaya değmez mi? Ama amacını biraz aştı bu isteğim, farkındayım. Eğer beni yazdıklarımdan ötürü yargılayacaksanız bir daha bloguma uğramayın diyorum, açık sözlülükle... Ön yargılı ve yaşamı sadece kendi dünyası ve fikirleri ile kısıtlı sanan birinin eğitimi yok demektir.  Önemle hatırlatayım: İzleyiciler listesinden ayrıldığım sevgili blogger'lar olay tamamen kişisel, yoksa  siz bir tanesiniz.


internet

Saat yine gece yarısını geçti…  Yanımdaki su şişesine uzanarak büyük iki büyük yudum ile huzuru üflediğim suyu içtim. Ve ekledim: Elbet gün gelecek yaşama huzur katmayı öğreneceğiz.

Sönmez ©
🅞🅡🅘🅙🅘🅝🅐🅛

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara