list

Doctor Strange (2016) İzlediklerim

Doctor Strange (2016) İzlediklerim

Doktor Strange   
Bu yayında izlediğim Doktor Strange 2016 filmi hakkında bir şeyler yazmak istedim. Aslında sinema alışkanlığım pek yoktu, yılda bir defa anca giderdim. Fakat biraz değişiklik, biraz farklılık olsun düşüncesi ile sinemada film izlemeyi sıklaştırmaya başladım. Aslında fena da olmuyormuş. Akşam seansları iyi oluyor. Zaten gösterime yeni giren filme hemen gitmiyorum. Biraz izleyeni azalsın istiyorum. Yarı yarıya boş sinema salonunda film izlemek iyi oluyor. Kalabalığı pek sevmem zaten... Trump Tower'daki sinema bana en yakını gerçi Cevahir'deki de yakın ama orası curcuna, bayram yeri gibi...

Bu hafta da Doktor Strange'i izlemeye gittim. Filmden pek bir beklentim yoktu. IMDB'de 8 puan almış olması zaten bir şey ifade etmiyor. Zaten filmleri puanına göre izlemem. Önemli olan benim beğenmem olsa gerek.


Doktor Strange   

Film, Doktor Stephen Strange'in süper güçlerine nasıl sahip olduğunu anlatıyor. Başarılı bir sinir cerrahı olan Strange geçirdiği trafik kazası sonucu soluğu uzak doğuda alır. Filmde, çoklu evrenler, zaman konuları var. En sevdiğim konular... Ayrıca benim de ilgimi çeken, düşünce enerjisi, astral seyahat, yaşamın enerji ve düşünce boyutu gibi konular da filmde güzel anlatılmış. 

Filmin konusu aslında çok da mükemmel değil. Yani 7 üzerini hak edecek bir konusu yok. Filmi izlenilir kılan efektler olsa gerek. Marvel filmleri her zaman görsellik açısından doyurucu oluyor. Filmin 3D olması hareketli, vurdu-kırdılı sahneleri daha da canlı yapıyor. Özellikle ayna evrenlerdeki binaların hareketleri bana Başlangıç filmini hatırlattı. Yaşam aslında vücudumuzun ötesinde, maddenin ötesinde bir yerlerde gerçek anlamını buluyor.


Doktor Strange   

Özetle: Film izlenilebilir. Güzel vakit geçirmek isteyenler için çok iyi bir film. Özellikle bazı sahnelerde gerçekten gülüyorsunuz. Aksiyon, macera, fantezi filmine espri katabilmişler... Tabii ki Benedict Cumberbatch iyi bir oyuncu.

Filme verdiğim puan: 7/10
Doktor Stranger
2016 yapım, 1s 55dk
Kategori: Aksiyon, macera, fantezi
IMBD sayfası için tıkla
Not: Bu sayfada telif haklarını ihlal eden içerik bulunmamakta. Umarım yine film yapımcısı telif haklarını ihlal ettiğimi düşünmezler...
  1. Vakit bulupta bir türlü izleyemediğim ama çok merak ettiğim filmlerden birisi. Umarım kısa zamanda bir fırsatını bulup gidebilirim.

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara