list

Günü İkilisi: Şeytan Vakası, Ümmü Sıbyan ve Suriyelilere Beleş

Günü İkilisi: Şeytan Vakası, Ümmü Sıbyan ve Suriyelilere Beleş

Suriyeli   

Saat 22:59'u gösterirken bir yandan video yayınım için hazırlık yapıyor diğer yandan da günün süper ikilisinden bahsedecek olan bu yazıyı tamamlamaya çalışıyorum. Artık kış mevsimine doğru ilerliyoruz, gündüzler yetmiyor ve geceden biraz çalmak gerekiyor. Bir yandan müzik: Ludwig van Beethoven'ın, Slience bestesini kulağıma sakince fısıldıyor. Yaşamdaki bu sakinliğimizi bozan ve bizi delirtmeye çalışan hallerden ilkine değineceğim şimdi.

Televizyon izleme alışkanlığım sadece haberlerden ibaret desem yanlış olmaz. Bir de arada 15-20 dakika "zaping" yaparak uydudaki "dandik" kanalların yediği boklara bakıyorum. Pazarladıkları ürünler, din adına sattıkları; dünyanın en süper telefonları, çörek otu yağları vs. vs. İşte kanalın birinde dolaşırken durdum. Çünkü harika şeyler vardı, cidden çok faydalandım nasıl mı?


Ümmü Sübyan Muskası   

Adam, şeytani ruh musallatı olan Ümmü Sıbyan ya da Ümmü Sübyandan bahsediyor. İnsanın içine girip nelere sebep verdiğini anlatıyor. Daha sonra insanlardan kesitler vererek: İşte buna Ümmü Sübyan neden olur diyor. Aksilik, sinirlilik, takıntı (ki takıntılar, simetri ve temizlik manyaklığı bede de var) huysuzluk gibi halleri de bu şeytanın daha doğrusu kötü ruh ya da cinin yaptığını iddia ediyor. devam ediyor. İşte size 5 adet muska bu muskalar ile "Ümmü Sübyan'dan krounacaksınız, Allah'ın izni ile iyileşeceksiniz" diyor ve ekliyor "Kur'an'ı kimse okuyamıyor anlayamıyor bari boynumuzda taşıyalım" Vay be diyorum ne mantık. Neyse devam ediyor aşağıdaki numarayı arayın 49.99 Liraya size 5 şişe her derde deva, mübarek ve hatta kutsal çörek otu yağı satalım yanında da Ümmü Sübyan muskasını hediye edelim şifa bulun...

Ah güzel insanlar bunlara neden inanıyor bilmiyorum. Din ile süslenmiş bir ticaret değil de nedir bu? Akla mantığa aykırı değil mi? Doktor, psikiyatr, psikolog, nörolog yok mu bu ülkede de şarlatanların eline düştük.

Ümmü Sıbyan   


Gelelim günün 2. olayına

Hani Kibar Feyzo filminde Kemal Sunal, ağayı görünce "ağaya beleş" yazar ve "buyur ağam sana beleş" der ya aynen onun gibi Suriyelilere de her şey beleş. Bilmiyorum umumi tuvaletler de beleş mi? Mecidiyeköy'deki, İstanbul Kart ile de girip def-i hacet ettiğimiz tuvaletin görevlisine sormak lazım. Her neyse hastaneler ile içli-dışlı biriyim. Bu hafta yine hastane maratonum başladı. Suriyeliler ellerinde uyduruk bir karton kimlikle hastaneye gelince üzerine "Suriyeli ücretsiz" yazalı bir kağıt parçası ile her hizmetten beleş yararlanıyorlar.


No Turkey   

Bu durumdan doktorlardan tutun da hastalara kadar herkes o kadar rahatsız ki anlatamam. SGK'ya 1 Kuruş borcumuz olsa acil servis dışı bir hizmet alamıyoruz. Suriyeliler "süper vatandaş" oldular... Fazla söze gerek yok... Devletimiz çok zengin değil, gereksiz uygulamalardan ve aşırılıktan ve harcamalardan kaçınılmalı. İnsanlarımız çok iyi kalpli... Bu iyi kalpliliği devam ettirelim asla taşkınlık yapmayalım, Avrupalı ırkçılar ile aramızda biraz fark olsun zaten bizim elimizden bir şey gelmez. Devlet yöneticileri bu işi halletmeliler... Bu ülkeyi gerektiğinde savunacak da, göğsünü siper edecek olan da bizleriz; onlar değil... 

Zaten çoğu Türkiyeyi sevmiyor, çalışma şartlarından şikayetçi, aldıkları maaşları beğenmiyorlar. Ev kiraları ve aylık faturaları hazzetmiyorlar... Ülkelerinde daha rahat olduklarını söyleyenler çoğunlukta. O zaman adama demezler mi? Ulan neden ülkenizi böldürdünüz, ne olursa olsun devletinize sahip çıkmadınız. Alevi-Sünni-Şii ayrımı ile bölündünüz? Ve amaçları Avrupa'ya gitmek. Oysa Avrupalı bunları mahveder... 

Son sözlerim ülkemiz her daim ayakta olsun ve Türk milleti çok yaşasın olsun...

Neyse çok konuştum susayım çarpılırız sonra.... :) Ümmü Sübyan çarpar Allah muhafaza :)

Fotoğraf: 
No Turkey: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/turkiyeye-hayir-diyen-suriyeli-multecilere-dair_40081240
İlk Fotoğraf: http://www.malatyaolay.com/haber-7053-malatyada_suriyeli_sayisinda_yanlis_yok_mu__.html
Ümmü Sıbyan: http://www.sozlervereplikler.com/ummu-sibyan-zifir-film-replikleri/ummu-sibyan-zifir/
Muska: https://www.sonteklif.com/ummu-sibyan-ve-boy-hamaylisi-muskasi-8038514

  1. Ne güzel söylemişsiniz, "din ile süslenmiş ticaret" Bizim insanımız da saf duygularla her defasında bu yalanlara kanıyor ya. Ne denir ki? Bol bol akıl fikir diliyorum.

    YanıtlaSil
  2. Sağlık Bakanlığında çalışan biri olarak kendi vatandaşlarımızı bu kadar ötekileştirip,başka ülkenin insanlarına bu kadar imtiyaz tanınmasından yana değilim.Ülke vatandaşlarının da bu durumdan memnun olmadığını kendini kendi ülkesinde ikinci sınıf hissettiklerini düşünüyorum.

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara