list

UFO'lar Gerçek mi? UFO'ları Neden Görüyoruz?

UFO'lar Gerçek mi? UFO'ları Neden Görüyoruz?


UFO nedir? UFO'lar gerçek mi? UFOlar ve uzaylılar özellikle son 60 yıldır sıkça konuşulur olmakla kalmadı pek çok insan UFO’ları gördü hatta fotoğrafları çekildi videoları kayda alındı. Tabii ki uzaylılar tarafından alıkonulma olayları ve öyküleri de anlatılır oldu. Konu hakkında binlerce kitap, on binlerce makale yayınladı. UFO ve uzaylılar ile ilgilenen amatörlerce binlerce belki on binlerce blog kuruldu… Özellikle bloglarda uzaylılar tarafından gönderildiği söylenilen bildirilere de rastlamak mümkün. Uzaylılardan mektup alan bu tür blogların sayısı epeyce fazla.

Uzaylılar ve UFO’la filmlere de konu oldu romanlara da… X Files dizisini bilmeyenimiz hemen hemen yoktur değil mi? Konu ile ilgili en iyi dizidir X Files… Şimdi dizileri, fotoğrafları, videoları bir tarafa bırakıp UFO ve uzaylıların varlığı hakkındaki fizik ötesi tartışmalara gelelim. Bunlardan en çok tartışılanı acaba UFO’ları ve uzaylıların imgelerini oluşturan insanların kolektif inançları mı? Ya da paralel gerçekliklerin hologramından sızan görüntüler mi? Şimdi bu soruların cevabına çok kısaca bakalım.


Hologram   
Kolektif İnançlar
İnançlardan doğan hologramlar
Psikolojik ve fiziksel dünya arasında bölünmez bir bütün vardır. Kolektif inançlar, kolektif psişe, suptil hayaller; zihnimizin derinliklerindeki imgeler ve inançlar fiziksel dünyada biçim kazanabilir. Özellikle toplumun sıkı sıkıya inandığı içsel imgeler ve inançlar zamanla fiziksel evrenimizde gerçeklik kazanarak fiziki ve görünür bir hal alabilirler.

UFO’lar da kolektif insan bilincinin ve inançlarının bir ürünü olabilir. Eski zamanlarda anlatılan şarlatan cüceler, devler, periler ve cinlerin düğünleri gibi görüntüler zamanımızda artık görünmemektedir. İnsanların kolektif bilinçaltından çıkan bu inançların yerini modern zamanlarda UFO’lar ve uzaylılar almıştır.


UFo'lar ve Paralel Evren   
Kolektif inançlardan doğan hologramlar tarih boyunca özellikle dini inançlar üzerinde gelişerek dini simgeler ve kişileri içeren görüntüler halinde bazen gökyüzünde, bazen ibadethanelerde yüzlerce bazen de binlerce kişiye görünmüştür. Kolektif inançlar çok güçlüdür ve çok güçlü hologramlar oluşturabilirler.

İster dini inançlar olsun ister UFO ve uzaylı inançları olsun; isterse şamanların ve ölüme yakın deneyimler yaşayanların olsun gördükleri imgeler hep aynıdır. UFO’lar ve uzaylı vizyonları ortak bir imge ve psişik yansımalar olarak kabul edilebilir.

Holografik Evren   
Diğer bir açıklama ise şu şekildedir: UFO’lar paralel evrenler arası birleşik boyutlardan gelen hologramlar da olabilirler. UFO’lar uzay-zaman ötesi başka boyutlardan bizimle iletişim kurmaya çalışan akıllı varlıkların hologram yansımaları da olabilir. Bizim gerçekliğimize henüz giremedikleri için sadece hologram olarak görünme ihtimalleri de vardır. UFO’ların hızla giderken aniden 90 derecelik manevra yapabilmeleri, bir anda kaybolmaları evrenimizin fizik kurallarına aykırıdır. UFO’lar farklı fizik kurallarının işlediği evrenlerden bizim gerçekliğimize ulaşan yansımalar olabilir. Belki de bir gün gerçeklik duvarını aşıp evrenimizi istila edecekler, kim bilir!


Uzaylı ve UFO   
Daha sonra detaylıca değineceğim bir kitap olan Michael Talbot, Holografik Evren adlı kitabından bir aşağıda bir alıntı yaparak bu yayını bitireceğim. Kitap, bu konular ile ilgili bir başyapıt niteliğinde. Belki de ilk okunması gereken kitap da denilebilir.

UFO’lar her durumda kolektif bilinçdışının ürünü olabilirler.

Kısa Bir Alıntı: Kolektif inançlarımız ve duygularımız psişik bir yansıma oluşturmaya yeterli olabilecek yükseklikteki bir titreşime ulaştığında, belki de gerçekte, bu dünya ile diğerleri arasında bir kapı açmış oluyoruz. Belki bu zekâlar, ancak bizim güçlü inançlarımız onlara bir tür uygun psişik ortam açtığı zaman görünebiliyor ve bizimle iletişime geçebiliyorlar. UFO’lar her durumda kolektif bilinçdışının ürünü olabilirler. (a.g.e 399)

Mustfa Sönmez ©
Tamamen okuma notlarıma ve araştırmalarıma dayanan orijinal bir yazı. Alıntı yapılamaz...
 1. OFOlar ile ilgili bloglar olması akla aykırı değil, vardır tabii. Ben hiç rastlamadım. Belki aramadığımdan.

  İlginç bir yazı. İlginç bir yaklaşım. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için teşekkür ederim. Uzaylılarla aracılık yaptığını uzaylı mesajları yayınlayan bloglar var. Eminim yabancı bloglarda daha fazladır.

   Sil
 2. Nedense ben bunların cin olduğunu düşünüyorum. .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, evet diğer görüşlerden biri de bu olsa gerek... Yorum için teşekkür ederim...

   Sil
 3. Gece gece korktum inan Mustafa.Yine çok ilginç bir yazıyla karşımızdasın.Kutlarım seni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Ece, biraz ürkütücü olabiliyor gerçekten de... Yorum için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Oldukça mantıklı geldi hologram kısmı he tabi insanların bilinçlerinde kendilerini inandırdıkları şeyler de olabilir bunlar . Çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Emre, yorumun için teşekkür ederim. Hologram konusu uuzn zamandır ilgimi çekiyordu. Fakat bir türlü anlayamıyordum. Son zamanlarda anlamaya başladığım bir konu...

   Sil
 5. Bak şimdi çok değişik bir yorum yapacağım ve bu yaptığım yoruma kendim bile inanmayarak yazıyorum. "Böyle bir yazı yazmışsın Eski zamanlarda anlatılan şarlatan cüceler, devler, periler ve cinlerin düğünleri gibi görüntüler zamanımızda artık görünmemektedir."

  Belki cüceler, devler, periler ve cinler teknolojik olarak ilerleyip ufolarda takılmaya başlamıştır. Olamaz mı? Biz ilerliyorsak onlarda ilerleyemez mi? :)

  Şimdi beni camdan aşağı fırlatabilirsiniz.

  Çok değişik bir yazı kaleme almışsınız. Okurken kafamda bazı çelişkiler olsada aynen dediğim yerler de oldu. Mantık ve mantık dışı bir araya gelmiş durumda.

  YanıtlaSil
 6. Evet, mantık dışı görünse de bazen kendi fiziki gerçekliğimizle olayları değerlendirdiğimizden kaynaklanıyor, mantık dışılık... Bazen fizik ötesine de ihtiyaç duyuyor insan... Yorumun için teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 7. Çok ilginç bir yazı olmuş.Ufoların ve uzaylıların bizim bilinçaltı ve düşüncelerimizin bir ürünü olabileceği düşüncesi değişik bir bakış açısı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Abdussamet,
   Bu konu benim de çok ilgimi çekmişti. Açıklanamayan olayların elbet bit açıklaması vardır. Farklı bakış acılarına ihtiyacımız var.

   Sil
 8. Ben geçen sene yazın gökyüzünde 3 tane birden ufo gemisi gördüm ve çok korktum,ama bana zarar vermediler gece saat 03.12 de görmüştüm acaba bunlar cin olabilirmi...

  YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara