list

FAQ About Time Travel (Zamanda Yolculuk)

FAQ About Time Travel (Zamanda Yolculuk)

FAQ About Time Travel
Zamanda yolculuk temalı bilim kurgu, komedi, dram türünde filmleri izlemeye devam ediyorum. İzlediklerimin hepsini burada kayıt altına almak zaman alıyor. İşte o filmlerden biri de Frequently Asked Questions About Time Travel yani (Zaman Yolculuğu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular) adlı film. Filmin adı oldukça uzun fakat, harika bir komedi filmi. Bilim kurgu tarzında yani efektler, bilimsel tabirler, makineler beklemeyin. Paradokslar, zamanı değiştirme, zamanda geriye gidip birini öldürmek ya da zamanda ileriye gidip olacakları görme gibi koular var filmde. Hani Dün Aslında Bugündü, Zaman Yolcusunun Karısı gibi filmlerin tarzında.


FAQ
3 kafadarın bir araya geldikleri bir kafede aşlar her şey... Zaman çatlaklarını düzeltmeye çalışan Cassie, Patte ile tanışır ve kendisine zaman yolcusu olduğunu söyler. Patte zamanda yolculuk konusuna takıntılıdır ve inanmaz, kadını arkadaşlarının tuttuğunu sanır. Daha sonra olayın iç yüzü anlaşılır. Zamanda oluşan bir çatlak 3'lüyü zamanda sıkı ve tehlikeli bir yolculuğa çıkarır. Olaylar da gelişir. Ünlü bir yazar olmak isteyen Toby gelecekte ünlü bir yazar olur. Daha doğrusu 3 arkadaş ünlenirler. Ünlerini ise kafede yazdıkları bir yazıya borçludur her üçü de fakat zamanda dolaşan ünlü avcıları peşlerindedir. Acaba zamanda dolaşırken yaşamlarını kurtarıp ünlerini devam ettirebilecekler mi? Peşlerinden gelen avcılardan kaçmak mümkün olacak mı?
İzlenebilir bir film
Benim puanım 6.8/10
Film 2009 İngiliz yapımı
İnsanı yormayan, gülümseten güzel bir film. Bilim kurgu tarzında olmada da bilim kurgu tadı veren bir film. Özellikle tuvaletteki yaptıkları dans ve yaşlı birinin bakışları beni en çok güldüren sahnelerdendi.


 1. ah şu filmler. İnsanı bambaşka yerlere götürüyor... Bende şu sıralar bol bol film izliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Mustafa. Ben de filmlere dadandım bu aralar.

   Sil
 2. Sayfanızı yeni gördüm mustafa kardeşim. Ben de sizin gibi zamanda yolculuk temalı filmlerin müdavimiyim, çocukluğumda Back to the Future ile başladı bu merak bu ilgi.

  Sonra tüm zamanda yolculuk temalı filmleri izleme hatta arşiv yapma olanağı oluştu.

  Şu linkte zaman yolculuğu hakkında 50 film listelenmiş http://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/en-iyi-zamanda-yolculuk-filmleri,EvJxAhO0aUqvOy1ktxjfDw/Dxxzutn71ke-3Iq935_3Bg

  Onedio.com da da buna benzer listeler var.

  Yukarıda bahsettiğiniz filme gelirsek izledim ama çok basit geldi karakterler dahil.
  En ağırı Primer di (Kapsül) izlediklerim içinde o da bir sinema sanatı değildi.

  İyi günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba zamanda yolculuk konusu benim her zaman ilgimi çeken bir konu. Konuyla ilgili izlediğim filmleri bloguma alıyorum. Yani izlemediğim hiç bir içeriği eklemiyorum. Yine film kategorisinde "En İyi Zamanda Yolculuk Filmleri" şeklinde seriler 3. seriyi bugün yayınlayacağım. Gerçekten izlemeye değer filmler ayrıca konuyla ilgili bir video yayını da önümüzdeki hafta bloga ekleyeceğim.

   Bu film biraz macera ve komedi türünde de giriyor...

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara