list

Aşk Nedir?
Daha önce çokça yazmıştım yine tekrar etmek istiyorum. Yaşam enerji, titreşim ve bilgiden oluşur. Uzay-zaman içinde her anımız, her bir hareketimiz bilgi demektir. Kuantum fiziği, zar evrenler, M Kuramı, Sicim Kuramları bize yaşamdaki her şeyin titreşim, enerji ve bilgiden ibaret olduğunu gösteriyor. Biz kendimizi ya da evreni katı olarak algılasak da bu sadece bir algıdır. Zamanı da ileri yönde algılarız. Zaman da aslında bütün anları ile aynı anda vardır. Zamanı geçmiş şimdi gelecek olarak algılamamız tamamen bizim algımızın ve hızımızın sonucudur, tabii ki evrendeki mevcut fizik kuralları da işin içinde bunu da unutmamak gerekli.

Universe   
Evrendeki kütle çekim yani graviton kuvvetini ileten parçacıklar (ki 2016 yılı içinde bu kuvvetin izine de rastlandı Einstein bir defa daha haklı çıktı. Kütle çekim dalgaları LIGO tarafından algılandı) elektro manyetik dalgalar, fotonlar bozonlar özellikle Higss Bozonu yani Tanrı Parçacığı ile evrendeki bilgi iletişimi kendini gösteriyor.

Yaşamdaki bu bilgi akışı içinde sadece maddi birer nesne biyolojik bir makine olduğumuzu söyleyemeyeceğimize inanıyorum. Zihnimiz, ruhsal bedenimiz evren ile sürekli bir alışveriş içinde işte bu alışverişi nasıl algılayacağımız ve o kapıyı nasıl açacağımız ise bir sır. Evrenin olmak ile olmamak arasında gezinen parçacıklar, sanal parçacıklar; graviton dalgaları; standart model, sicim kuramları, hiper uzay içinde birbirine zarlarla bağlı paralel; evrenler ışık hızının fiziksel evreni metafizik evrenden ayırdığını düşünmemek için hiçbir nedenimiz yoktur.

İnsan Spiritual   
Her şey enerjidir diye devam ediyorum. Sözlerimiz, düşüncelerimiz aklımıza gelen ne varsa…  İnsanlar binlerce yıldır bu sırları çözmeye çalışmışlar. Aslında evrene ve kaderimize daha ince düşününce atom altı dünyanın belirleyici belirsizliğine kendi enerjimiz ile kendi istemimiz ile müdahale ediyoruz. Bilinçsiz bir etkileşimdir bu ama insanlar bilinçli olarak yaşama ve kadere müdahale etmeyi o enformasyona dâhil olmayı düşünmüşler ve çeşitli ilimler oluşturmuşlar. Zaman bir bütünse ve zamanın geçmişten geleceğe doğru algılamamız uzay-zamanın bir gerekliliğidir. Fakat zaman bir bütün ve her şey aynı anda varsa biz geçmişi aslında çoktan bugünden değiştirdik ve geleceğimizi de değiştirdik. Çünkü her bir düşüncemiz, evrenle olan her bir iletişimimiz kaderimizi değiştirecektir. Sadece iletişim yolunu bilmiyoruz.

OXV: The Manual, Frequenies   
Aşk nedir? Aşkın frekansı var mıdır? Nasıl aşık olunur? Geçen aylarda izlediğim ve buradaki sayfada uzunca yorumladığım Aşkın Frekansı filminde bu anlattıklarıma üstü kapalı değiniliyor. Aslında film Kabala öğretileri doğrultusunda evrendeki her şeyin bir şablonunu çıkarıp fizik kurallarına müdahale etmeyi konu alıyor. Theo ve babası evrenin, kaderin, kuantum belirsizliklerinin frekansını çözmeyi başarırlar. Bazı kelimelerin titreşim tonu ile atom altı evrendeki bilgi parçacıklarına ulaşmak ve onlarla aynı rezonansta titreşmek ve fizik âleme ve metafizik âleme hükmetmek mümkündür. Marie ve Zack arasında bir hoşlaşma olsada ikisi asla bir araya gelemezler. Kader bir şeyi reddettiyse reaksiyon gösterir: yağmur yağar, gökten eşyalar düşer… 1 dakikalık zaman içinde kader onayını veriri. Theo yıllar sonra Zack ile karşılaşır ve ona kaderin şablonunu bulduğunu söyler. Zack’e özel kelimelerden oluşan cümleleri ezberletir. Bu kelimelerin enerjisi ve titreşimi evrendeki belirleyici temel etkilerle etkileşime geçecek rezonans ve enerjidedir. Bu şekilde bütün insanlığa etki etmeyi de başarırlar.

İnsan ve Ruh   
 Aslında bir filmden çok ötede ezoterik öğretiler Kabala, antik Mısır ve Yunan öğretileri; Hint öğretileri; Rûmi (Mevlevi öğretileri) hermetik bilgiler bize yaşam ile BÜTÜN ile olan bütünleşmeyi ve iletimizi öğretmek istemişlerdir. Yanlış tarafları tabii ki var ama doğrular çoğunlukta. Modern zamanlarda ise CERN’de bilim insanları atom altı parçacıklarla yaptıkları enerji deneyleri aslında kaderi, özgür iradeyi, kuantum belirsizliklerini; maddenin enformasyon işleyişini anlayabilmenin çabasıdır. 2013 yılında Nobel Ödülü’nü alan Peter Higss, Higss Bozunu yani Tanrı Parçacığı’nın ne işe yaracağını bilmediğini söylemiştir. Bu yazıda buraya kadar anlattıklarım aslında ne işe yaradığına dair ipuçları içeriyor. Kuantum fiziği ve felsefesi metafizik yorum olmadan daima anlamsız kalacaktır.

Love  Infinity   
Sırlar bilgisine kavuşmak için ezoterik öğretiler ve Kabala öğretileri ve özellikle maji yani büyü bilimi ile insnalar bir zamanlar uğraşmışlar. Simyacılık modern kimyayı değil düşünceyi ve ruhsal bedenimizin ve metafizik etkileşimlerin de sırrını çözüp günümüze kadar getirmiştir fakat unutulan bu gizli bilgiler bir gün gün ışığına çıkacak. Her ne kadar saçma sapan New Age tarikatları ve diğer gizli tarikatlar Kabalacılar bu tür öğretileri kullansalar doğrular her yerde doğrudur. Aşkın ve yaşamın bir frekansı vardır. O frekansı o enerjisi yönetmek bizim elimizde ama o bilgiye ulaşmanın zamanı ne zaman gelir bilinmez.

Mustafa Sönmez ©
Bu yazı tamamen özgündür, okuma notlarıma dayanır alıntı yapılmaz.

Film: OXV: The Manual, Frequenies, Aşkın Frekansı


Aşkın Frekansı   

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara