list

Mustafa ve Mustafa Sivas'ta İki Blog Yazarı

Mustafa ve Mustafa Sivas'ta İki Blog Yazarı

Sivas    
Soğuk ve yağmurların arasından sesleniyorum. Sıcak İstanbul sonrası Sivas'ın yağmurlu ve karışık havası romantik manzaraları karşıma çıkardı. Tarihi şehir meydanını yağmur altında izlemek, ıslak yollar ve yüzlerce yıldır nice yağmurlar nice fırtınalar, talan, yangınlar gören Selçuklu yapıtları yağmur tanelerinin musikisi altında derinlerden çok derinlerden sesleniyor...

Zaman zaten yavaş işler, sessizlik ile çılgın kalabalık sükunete erişir... İste bu sükunet içinde iken Mustafa ile mesajlaştım "Sivas'ayım Mustafa, sen neredesin" idi gönderdiğim mesaj. Mustafa da sivastaydı. www.mustafaalniak.net'in yazarıdır kendisi. Hemen hemen aynı mahallede aynı caddelerde zaman geçirmişiz.

Mustafa Sönmez - Mustafa Alnıak
Geçen yıl ki aynı yerde buluştuk. Sivas Lisesi'nin önünden çarşıya yürüdük. Aynı mekanda bir şeyler içerken sohbet koyulaştı. Blog, kitaplar, Sivas, insan ilişkileri vs. vs. konuşmadık mesele kalmadı. Tabii ki yağmur hafif hafif yağarken biraz da ıslandık.

Klon - Kitap   
Kütüphane... Sivas Halk Kütüphanesi'ne girelim dedik biraz orada gezindik, kitaplara baktık. Pek fazla kitap da yoktu ama bina çok hoşumuza gitti. "Karşı cadde üzerindeki markette kitaplar var" dedi Mustafa, kitaplara baktık. Kitaplar epeyce indirimliydi 25 Lira etiketli kitaplar 6 ya da 9 Lira idi Mustafa iki roman kaptı. Tabii ki ben uzay, felsefe kitapları arasam da o lüks Nerede :) 

Güzel iki gün geçti. Yağmurlu hava, arada soğuk, arada güneş... Yaşama dair güzel anılar, güzel anlar, güzel duraklar bırakmak bize çok iyi gelecek inanın sevgili blog okurlarım. Günün birinde arkamızda baktığımızda güzel hatıralar bizi mutlu kılacak, hatıralarımızda gülümseyen yüzler bırakmalıyız.

Mustafa Sönmez
Orijinal blog içeriği
 1. Vay beee şöyle bi ortam yapamadım kimseyle izmire yolunuz düşerse beklerim. Tüm masraflar benden :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yolum İzmir'e düşerse teklifini degerlendirmek isterim. :)

   Sil
 2. Gerçekten güzel günlerdi. Finallerden önce güzel vakit geçirmiş oldum. ^_^ Sohbet güzeldi, Sivas'da öyle... Birde dönerken iki kitap alıverdim ^_^ Oda ayrı bir güzellik oldu. Tekrar görüşebilmek dileğiyle Mustafa ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa
   Gerçekten de harika vakit geçirdik. Bur daha görüşmek dileği ile...

   Sil
 3. Ne kadar güzel,hem blogger, hem anlaşan iki arkadaş, bir de hemşehri ne mutlu bir görüntü.İkinize de selamlarımı yolluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Güzel vakit geçirdik. Geçen sene de güzel 2 gün geçirmiştik.

   Sil
 4. Güzel bir ortam olmuş ne güzel :) Bir ara 3 Mustafa buluşalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet güzeldi. Sivas'a gittikçe görüşüyoruz. Bu 2. buluşmaydı. Olur 3'leriz Mustafaları :)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara