Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (sen de izle)


Captain America Civil War 
Geçtiğimiz günlerde sinema günüydü. Biraz gezip eğlenip, bol bol fotoğraf cektikten sonra klasik haline gelen sinema vakti gelmişti. Tabii ki önemli olan "hangi filme gidebiliriz" sorusunu cevaplamaktı... Zaten doğru düzgün film de yoktu. Sivas İstasyon Caddesi'nde bulunan sinemaya gitmeye karar verdik. Yağmura yakalanmadan içeri girmeyi başardık. Aslında bu tür filmlerin altında yatan gizli mesajlar, türlü türlü oyunlar nedeni ile pek sevmem... Kahramanlar, kahramanlar... Bazen diyorum: biz neden kendimize böyle kahramanlar bulamadık oysa Türk Mitolojisi ve tarihi buna müsait... Neyse bunlar konu dışı, gelelim filme.


Civil War 

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, İzle

Benim için fark etmese de film başlamadan aramızda alt yazılı mı yoksa Türkçe dublaj mı tartışması başlayınca dedim: Tüketici dublajdır çünkü hedef kitlesi 15 yaş ve üstü olan bir film alt yazılı olmaz. Film başlarda sıkıcı geçti. Hatta bir an "benden bu kadar çıkıyorum siz ne bok yerseniz yiyin" diyip sinema salanundan çıkmak istedim. "Sabrın sonu selamettir" diyen anomim dedeler doğru söylemişler gerçeken.
Filmde örümcek adamın konuşmaları çok iyiydi. Filme farklı ve eğlenceli bir hava katmış bu kesin. Piçlik ve pislik biraz da ergen ergen konuşmalar ile aksiyon filminde gülmeyi başardık. Bol aksiyon arada gülümseten diyaloglar ile izlenebilir bir film.


Kaptan Amerika 
Filmin konusuna gelince: 
Yenilmezler grubu olaylara müdahale ederken sivillerin de ölümüne eden olurlar. Sivil ölümlerini önlemek için Yenilmezler Birleşmiş Milletler'in kontrolüne geçecektir. Fakat aralarında anlaşmazlık çıkar kahramanlar artık aralarında savaşırlar. Kaptan Amerika, Falcon, Ant Man, Sharon Carter artık birer suçludur ve görüldükleri yerde vurulacaklardır. Bir yandan aralarındaki kavga ve diğer yanda da kendilerine komplo kuran kişiyi yakalama mücadelesi arasında kazanan acaba kim olacaktır?


Kahramanların Savaşı 
Orijinal ad: Captain America: Civil War
Puanım: 7.5/10 
IMDB puanı 8.4/10 (bence abartmışlar)
En Sevdiğim Karakter: VisionMustafa Sönmez
Bu yayın tamamen orijinaldir; alıntı yapılamaz...

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (sen de izle) Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (sen de izle) Reviewed by SNMZ on Mayıs 16, 2016 Rating: 5

11 yorum:

 1. Yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum. Bakalım nasılmış.

  YanıtlaSil
 2. Yorumlaman çok güzel olmuş Mustafa abi. :D :D :D Bu arada güzel film. İzlenilebilir. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Furkan güzel film gerçekten. İzlemek gerekli

   Sil
 3. Geçen gün gittim bende. İlk yarı biraz durgundu. Bu yüzden ikinci yarıya girmek istemedim. Haftaya da ikinci yarıyı izlerim artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk yarı gerçekten de sıkıcı geçti ben de bir ara çıkacaktır :) Ama izlenilir...

   Sil
 4. İnternete düşmesini bekliyorum diyelim arkadaşlarım çok övdü filmi bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Emre, zaman ayırmaya değecek bir film. 7.5 puan verdim ben. Fazlası değil :)

   Sil
  2. Adam hırhız yavv korsancı emege saygı nerde arkadaşım??
   Ama adresi bulursan bana link at. Torrent adresini falan da gönder aramızda kalsın :D

   Sil
 5. Maalesef ben olumsuz eleştiri yapıcam filme.X-Men'e daha zaman var bu arada Captain America izleyelim dedim süper kahramanların dövüş sahnelerinden ötesini bulamadım.Sinemaya gitmeye değmedi bana göre.Tabii yine de beğenenlere saygı duyarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam, zaten ben IMDB puanını fazla buldum. Aksiyon filmi olduğu için kahramanların savaş sahneleri ilgi çekiciydi. Türüne göre iyiydi. Filmin ilk yarısını sabırla izledim ben de :)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak...

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.