list

İnsan Bedeninin ve Beyninin Gizli Güçleri (Ruhsal Enerji)

İnsan Bedeninin ve Beyninin Gizli Güçleri (Ruhsal Enerji)
Çok eski zamanlardan beri insanlar gizemli güçlerin peşinde koşmuşlardır. Sihirli objeler, Yada Taşı, felsefe taşı gibi, sihirli kelimeler ile maddeye nüfuz etme isteği zamanla maji gibi gizli bilimleri ortaya çıkarmıştır. Yine simyacılık da maddi ve manevi olarak ikiye ayrılmıştır. Simya, kimyanın gelişmesine ve insanların maddenin oluşumunu anlamalarında yardımcı olmuştur. Yine manevi simyacılık da insanın tinsel tarafının anlaşılmasında yardımcı olmuştur.

İnsan bedenin de gizli güçlerinin var olduğu söylenmiştir. Hatta eski Mısır’dan, Mu ve Atlantis’e kadar insanlık gizli öğretiler ile maddi vücudun arkasındaki ruhsal vücudun enerjisini ortaya çıkarmak için uğraşmıştır. Özellikle ezoterizme inanan ezoterikler, yani batıni ilimler ile insanlar yetiştirmişlerdir.

Human Brain   
Düşünen Ruh mu, Beyin mi?
En büyük sorulardan biri düşünceyi beyin mi, yoksa ruh mu üretiyor? Sorusudur. Düşünce, düşünmenin sonucudur; peki düşünen beynimiz midir? Beyindeki elektrik ve salgı değişimi le oluşan zihinsel süreçte ruhun bir yeri var mıdır? Bununla ilgili çeşitli deneyler yapılmıştır. 1983 yılında Prof. Libet, deneklerinin fiziksel beyinlerineki bazı bölgeleri uyararak ellerine dokunulduğu hissini algıladıklarında söylemeleri isteniyor. Sonuçta beyin deneğin dokunma hissini algılaması gerçek zamana göre yarım saniye geç oluyor.

Prof Haynes de bir deney yapıyor. MR ve bilgisayar yardımı ile yapılan deneyde Prof. Hynes deneklete iki düğmeden birine basmalarını istiyor, deneğin karar verdiği an ile düğmeye bastığı ana kadar beyinde neler olup bittiği incelenmiş. Aslında deneklerin karar verdiklerini sandıklarından 7 saniye öncesinde seçim fiziksel beyinde belli olduğu gözlemlenmiş. Sonuç olarak yapılan seçimin 7 saniye öncesinden ruhsal beynin uyarısı ile fiziksel beyinde olduğu tespit ediliyor.

İnsan Ruh   


Düşünceyi fiziksel beynin üretmediği konusunda beyni olmayan canlılar üzerinde de deneyler yapılıyor. Yine mikroskobik canlılar da beyinleri olmadan karmaşık işlemleri gerçekleştirdikleri tespit edilmiş. 

Ruhun elektriksel düşünce akışının bütün bedeni etkilediği ve her duygunun depolandığı yer olarak adlandırılmıştır. Adına da ruhsal beyin denilmiştir. İnsanın düşünceyi önce ruhsal sonra da fiziksel beyni ile idrak eder. Düşünme ve zihinsel faaliyetler ruhun faaliyetidir, beyin ile fiziksel bedene iletilir.

Hipofiz Bezi Ruhun Gözü   
Ruhun ağırlığı
Ruhun ağırlığının 21 gram olduğu söylenmiştir. Ezoterizm öğretileri ryhyn işleyişi ve fiziksel bedene ve diğer insanlara etkisi hakkında sırları gizliden öğretmiştir. Ruh madde mi yoksa enerji mi? Bu soru da sıkça sorulur. 1907 yılında Dr. McDougal ölmek üzere olan hastaları ölüm öncesi ve sonrası tarttığında 21 gram eksilme görmüş ve deneyini köpekler üzerinde de yapmıştır. Köpeklerde ise bşr eksilme olmamıştır.

İnsan Çakra   

İnsan Bedeninin Enerji Alanları
Ruhun eterik enerji alanı olduğu da diğer bir araştırma konusudur. Ruhsal bedende üretilen yaşam enerjisinin fiziksel bedene aktarıldığı düşünülmektedir. Elektro fotografi ya da Kirlian fotoğraflama tekniği ile bitkiler ve insanlar üzerinde deneyler yapılmış. Bir parçası koparılan yaprakların bu teknikle çekilen fotoğraflarında yaprak bir bütün olarak görülmüş. Yine bir uzvu kopan insanlarda da vücut bütün olrrak resmedilmiş. Ruhsal bedenin enerji alanının bütün vücuda yayıldığı sonucuna varılmış. Fantom yaprak etkisi ya da fantom yaprak fenomeni ile elektofotografi çalışmaları insanın ve bitkilerin ruhsal enerji yumağı olduklarını göstermiştir.

Ruhsal Beden   
Ruhsal Enerji:
Ayrıca kafanın tepe noktasına taç çakra adı verilmiştir.  Beden 7 parçaya bölünmüştür. Hint ve ezoterizm ve Hermetik öğretide Taç çakra bilinç ve ruhsal farkındalık ile sorumludur. Taç çakra fiziksel bedeni ruhsal bedene bağlar denilmiştir. Yahudi ve Müslümanlardaki takke geleneği Taç çakrada oluşan yüksek yoğunluklu beyaz enerjinin takkeye geçtiği inancı ile oluşmuştur. Derin düşünce yeteneğine sahip bazı kişilerde meditasyon sırasında başlarının üzerinde saf bir beyaz ışık olduğu da sıkça dile getirilir. Ruh ile bilgi iletişimi halinde olan Taç çakra ile iletişimi kesilen insanlarda diğer çakralar ile olan ruhsal bağlantı kesilir denilmiştir. Ruhsal beden ile beyin arasında bilgi taşıyan eletromanyetik sinyaller epifiz ve hipofiz salgı bezlerinin yardımı ile olduğu anlaşılmıştır. Epifiz bezi, fiziksel bedenin ruhsal merkezi olarak adlandırılır. Bu çakranın tıkanması kişinin ruhsallığı ile iletişim kuramaması ile sonuçlanır. Taç çakranın düşünme enerji parçacıkları ve kişinin elektromanyetik alan sinyalleri madde ile iletişime geçebilir denilmiştir. Ruhsal bedenin beyni Taç çakradır. Ruhsal tarafı ağır basan ve vücudundaki elektromanyetik sinyalleri ve ruhunun enerjisini kullanabilen insanların maddeye hükmettikleri ya da diğer insanlar ile aynı rezonansta titreşerek onlara etki edebileceklerinin sırrı da gizli öğretiler arasındadır.

Beyin Gücü     
Ayrıca vücutta bir eterik alandan bahsedilir. Eterik alan vücudun bir kopyası gibidir. Bütün organlar ve vücut sistemlerinin bir kopyası bu alandadır. Bütün organların ve sistemin titreşim frekansının karşı frekansını bu alanın içerdiği iddia edilmiştir. Fiziksel bedenin sağlığının bu eterik ruhsal bedene bağlı olduğu iddia edilir. Bu etki karşılıklıdır. Fiziksel beden de ruhsal bedene etki edebilir. Bu alanda yapılan ciddi çalışmalar vardır bio-enformasyonel tıp alanı hastalıkların eterik enerji alanı ile önceden belirlenip gerekirse tedavi edilebileceğini savunur..

Mustafa Sönmez ©
Bu yazı tamamen orijinaldir. Alıntı yapılamaz

Faydalandığım kaynaklar:
Düşüncenin Simyacılığı - Özer Uçaran Çiller
Tanrı Parçacığının Sırrı Tanrısal Sistem  Bilimsel Bir Yaklaşım - Özer Uçaran Çiller
Yaşam Düşüncedir - Özer Uçaran Çiller
Sırrın Sırrı - Özer Uçaran Çiller


 1. Sevgili Mustafa bugün nazar ile ilgili bir yayın paylaştım blogumda. .bu paylaşımın evvelinde iki saatlik bir araştırma yaptım biliyorum yetersiz olamaz ancak dikkatli bilgiler aktarmaya çalıştım. .İnsanın vücudu ve ruhu henüz belki 10%'u dahi çözülmüş keşfedilmiş değil belki ancak nazar denen enerji de insanda mevcut bununla ilgili bilgiler hem az hem çoğu birbiriyle aynı. .daha geniş bilgi veya araştıran birilerini tanıyor musun?
  Veya bu konu ile ilgili blogunda her hangi bir içerik mevcut mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Evet, dediğin gibi "nazar" denilen şey de negatif enerji. Bazı insnalar karşısındakine enerjisini çok iyi aktarıyor. Mesela okuyup üfürmek de böyle. Bununla ilgili değil ama "Masaru Emoto: Suyun Gizli Mesajı" kitabını okumanı tavsiye ederim. Blogumda "nazar" konusuyla ilgili bilgi yok. Okuduğum bazı kitaplarda kısa kısa nazar konusuna paragraflara rastladım. Nazar boncuğu gibi objelerin görevi olumsuz enerji titreşimlerini emmek ya da dikkati dağıtmak olduğu gibi bilgiler... Blogundaki yazıyı okuyacağım, sakin bir zamanıma erteledim, akşam üzerine...

   Sil
 2. Valla abi video girişinde değişik ve hoş olmuş. Ayriyeten çok güzel içerikli bir video ellerine sağlık abi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişik bir şey olsun istedim. Yakında sohbet videoları da çekeceğim.

   Sil
 3. Düşünceyi beyin mi, yoksa ruh mu üretiyor?Merakla ve heyecan içinde okudum Mustafa.Bir insan vücudu başlı başına mucizevi bir oluşum.Düşünüyoruz, konuşuyoruz, dinliyor, ama hangi şartların birleşmesiyle duyuyoruz* ve nefes verirken ağız hareketlerimiz dil, dudak ve hatta dişlerimizle çıkan sesi konuşmaya dönüştürüyor, bunu doğuştan verilmiş yeti ile yaptığımız için düşünmek aklımıza bile gelmiyor nasıl yapabiliyoruz diye..Sadece bu kadar mı?Hayır, kesinlikle bilime ve bilim adamlarına müthiş minnet ve saygı duyuyorum.Sana da Mustafa.Tüm bu emeklerin için, bilime olan merakın ve tutkun için.Ece.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumak ve farklı alanlarda bir şeyler öğrenmek harika bir şey... Yorumun ve güzel sözlerin için teşekkür ederim.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara