Katilin Yüzü (Faces in the Crowd)Katilin Yüzü   


Uzun zamandır film izlemiyordum. Dizi filmlere devam edip video çekimleri derken sinema filmlerine verdiğim bu uzun arayı  orijinal adı Faces in the Crowd olan Katilin Yüzü filmini izledim. Filmi aslında şans eseri keşfettim. Video yayınlar için yaptığım araştırmaların birinde karşıma çıktı. 

Kısaca filmden bahsedeyim şöyle ki:

Kadınlara tecavüz edip onları öldüren ve öldürmeden öncede ağlayan bir katil seri cinayetlere devam eder. "Gözü yaşlı Jack" adını taktıkları katili yakalamayı bir türlü başaramayan dedektif  Sam Kerrest'in eline sonunda bir ipucu geçmiştir. Ama ortada ters bir durum vardır.


Faces in the Crowd


Gözü yaşlı Jack son cinayetini işleyip ağlarken kendisini gören Anna (Ölümcül Deney'in ölmeyen oyuncusu Milla Jovovich) ile arasında cinayet mahallinde bir kovalamaca başlar. Katil, Anna'yı köprüden aşağıya atar ve elinden yaralar. Anna denize düşerken katilin yüzünü görür fakat düşerken kafasını betona çarpar. Uynadığında her şeyi hatırlar fakat katilin yüzünü ve hiç bir kimsenin yüzünü hatırlayamaz. Artık yüz körüdür. Bütün yüzler kendisi için aynıdır. Babasını, sevgilisini, arkadaşlarını bile tanıyamaz. Sesleri ile tanıyabilse de yüzlerinin o seslere ait olmadığı fikrine kapılır bu duyu kaybına: prosopagnozi denilir. Anna ve katil arasında amansız bir mücadele başlar.

Mustafa Sönmez ©

Katilin Yüzü (Faces in the Crowd) Katilin Yüzü (Faces in the Crowd) Reviewed by SNMZ on Mart 01, 2016 Rating: 5

3 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Güzel film izlemeni tavsiye ederim...

   Sil
  2. Bende bu yaziyla ilgili paylasim yaptim bakabilirsiniZ 2017 film tavsiyeleri altinda
   http://www.bloghayta.com

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak...

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.