list

Yeni Hobiler, El İşi ve Hobi Blogu

Yeni Hobiler, El İşi ve Hobi Blogu

çeyiz el işi iğne oyası
Çeyiz Hobi   

Çeyiz bohçalarının vazgeçilmezleri iğne oyaları ve havlular

Bayanların en beğendiği el işi örnekleri arasında iğne oyası modelleri yer alıyor. İğne oyası ile yapılan modeller, yapımı diğer teknikler ile yapılan oya modellerine göre biraz daha zor olmaktadır. Yeni iğne oyaları yapabilmek için kişinin elinin oya yapmaya yatkın olması ve bu işi sevmesi gerekir. Yapılacak olan oya örnekleri, hem yazma kenarlarına hem namaz örtüsü kenarlarına hem de havlu kenarlarına yapılabilmektedir. Bunlar dışında, salon takımları, mutfak takımları ve masa örtüleri için de iğne oyası çalışmaları yapılabilmektedir. Bu alanda yapılacak olan oyalar, kullanılacakları parçaların desenlerine göre yapılmalıdır. Bu sayede parçalar üzerinde de bütünlük sağlanır.

Havlu Kenarları

Yazma modelleri, her geçen sezonda farklı seçenekler ile bayanlara sunulmaktadır. Hamarat bayanların hayal güçlerini iyi yönde kullanmaları sayesinde, model artışları da hızlı olmaktadır. Bu sayede ortaya klasik örneklerden çok özgün olan örnekler de çıkabilmektedir. Eğer yapılacak olan oya modelleri hem zor hem de kolay seçeneklerden oluşmaktadır. Sitemizde yer alan anlatımlı iğne oyaları (http://www.yenihobiler.com/el-isleri/igne-oyasi/) ile herkes kendi zevkine göre modelleri deneyebilir. Anlatımlı örnekler içerisinde, hem net hem de açıklayıcı ifadeler yer almaktadır. Bu sayede yapılan örneklerin anlatımları da kolay bir şekilde bayanlara aktarılmaktadır.

Yazma örnekleri, son dönemlerde, çeyizlik model olarak da tercih edilmektedir. Bu çeyizlik modeller arasında, pullu ve simli örnekler de bulunmaktadır. Herkesin istediği örnek birbirinden farklı olabilir. Geometrik veya çiçekli desene sahip olan modellerin kenarında boncuklu örnekler kullanırsa, daha şık ve gösterişli örnekler elde edilebilir. Bunun dışında sade örnekler için de, pastel renklerden veya tek renkten oluşan örnekler denenebilir. Oya tasarımı yapmak için, yeni çıkmış örnekler tercih edilebilir. Bunlar dışında özgün olan fikirlerden de faydalanılabilir. Yöresel örnekler, örtülerin kenarlarında çok daha güzel durmaktadır. Başarılı tasarımlar ile yazmalardan, vitrin örtülerine, masalardan sehpa örtülerine kadar birçok model hazırlanabilir. Önemli olan seçilen örneklerin, el becerilerine göre kolay ve zor olarak tercih edilmesidir. Anlatımlı güzel örnekler sayesinde en zor görünen örnekler dahi kısa zamanda hazırlanabilmektedir.             

  1. Harika bir blog olmuş tasarımını beğendim. Ben de ziyaretinizi beklerim, sevgiler!

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara