list

Gün Akşama Doğru İlerlerken Videolarım ve Ben (Yaşama Dair Notlar: 75)

Gün Akşama Doğru İlerlerken Videolarım ve Ben (Yaşama Dair Notlar: 75)Gün akşama doğru ilerlemeye başladı... Kalabalık meroda kendome yer bulduğum için şanslıyım.  Uzun bir yolum var. Ve bir şeyler yazmanın tam zamanı diye düşündüm. Hafiften çalan müzik bu defa yok... Bu defa kendimi dinliyorum düşünceler bana sesleniyor: "yaz bir şeyler" diyor.

Zaman 13.7 milyar yıllık bir ağırbaşlılık ile devam ederken ben kendi zaman dilimimde bu yolculuğa tanıklık ediyorum. Bütün bu tanık olduğum şeyleri yani yaşama dair halleri uzun ya da kısa makaleler ile blogumda yayınlıyorum. Okuma notlarım, izlediğim ve gördüğüm her şeyin kaydını tutuyorum. Oluşturduğum kitapları Google Play Kitaplar üzerinden yayınladı bile.

Yaşam ilerledikçe insan da değişmeli öyle değil mi? Hep aynı kalmayan bedenimize inatla neden fikirlerimiz ve yaşama bakış açımız sabit kalıyor? Okuduklarım ve yaşama dair halleri yeniden yorumlayınca işte o zaman doğru yoldayım dedim kendi kendime.

Sun Rise   

2011 yılından beri astronomi, atom altı yani kuantum fiziği, zamanda yolculuk biracık da felsefe ve dinlere dair kırıntılar okuyorum. Bloğumda okuma notlarım ile dolup taşan Evren ve Ötesi, Bilgi Küpü bölümleri için video yayınlar hazırlamaya karta verdim. Aslında 2013 yılından beri aklımda ama bir türlü inadımı kıramadım. Yazmayı o kadar çok seviyorum ki videolara başlayınca yazmayı aksatırım diye düşünmüştüm. Fakat makalelerin, uzun yazıların başlangıcında konuyla ilgili videoların olmasında ne sorun vardı ki! Ah şu inatçılığım olmasa!

Sonuç olarak yaşama dair halleri ve bana haz üslubum ile videolara başladım.

Bakalım bu yeni macera nasıl olacak? Aşağıda giriş videom var. İlk videom olduğundan pek iyi olmayabilir aklımdan geçenleri kelimelerle aktarmış olabilirim. Bazen düşünceleri ifham etmek pek müşkül olabiliyor. Bu video anlatımı da bu hal üzere değerlendir olur mu?

Video Blog kategorisindeki videolarım için tıkla
Youtube kanalıma abone olmayı da unutma!

Mustafa Sönmez
Bu yayın tamamen özgün bir düşünce ürünüdür.
 1. Youtube kanalı açmak çok iyi bir fikir. Bende 2017 yazında açmayı planlıyorum başarılar. Abone olacağım :)

  YanıtlaSil
 2. Ben halimden gayet memnunum Mustafa,youtube kanalına abone de oldum.Şimdi gelsin en merak ettiğim konular ve ben sana dualar edeyim.Emeklerin için sağol .Sağlıcakla kal.Hayırlı bir girişim.Teşekkürler Mustafa:))

  YanıtlaSil
 3. Abone olduk :) Hadi başarılar dilerim. Ben de hikayeleri sesli bi şekilde video yapmayı düşünüyordum ama fırsat bulamadım.

  Bu arada zamanda yolculuğun mümkün olacağına inanıyorum ben. Bu konuda bir yazı bile hazırlamıştım ama araştırmaları tamamlamadığım için yarım kaldı. :)

  Senle bu konuyu da uzun uzun konuşalım :) Email falan atarım hangouts yaparız vel hasıl konuşuruz işte.

  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam, teşekkür ederim. Evet bence de zamanda yolculuk mümkün gibi görünüyor. Fakat henüz bu sırrı bilmiyor insanlar. Ya da bilen çok az kişi var. Çılgınca geliyor hatta delice ama bilimsel çok fazla veri var. Tamam konuşalım bir gün güzel olur. E posta ya da Hangouts olur. Zamanda yolculuk için de video serisi hazırlamayı düşünüyorum.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara