list

Shameless 6. Sezon Başladı (Kış Gecelerinin Vazgeçilmezi)

Shameless 6. Sezon Başladı (Kış Gecelerinin Vazgeçilmezi)

Shameless   

Shameless... Shameless'ı anlatmak ya  da tarif etmek pek kolay değil. 6. sezon nihayet başladı. Mevsimlik dizilerden. Kış mevsimi başlar ve bahara girerken biter. Tabii ki bahar aylarında da başka filmler var. Hiç Türk dizi izlemeyen biriyim. Türk dizilerinin ucuz senaryoları ve ucuz oyunculukları basitliği insanı yabancı dizilere yöneltiyor.

Her neyse, bu kadar konuşmak yeterli değil mi? Shameless sonunda başladı. Hızlı bir giriş yaptı. Utanmaz olarak filmin adını Türkçe'ye çevirebiliriz ama bu adla Türkiye'de olsa izlenmezdi :) Filmde her türlü piçlik, orospuluk, adilik, her türlü dalavere var.  Gallagher ailesi tam anlamıyla baş belası. Aile bireyleri ne bok yediklerini kendileri bile bilmez. Fiona'nın yaptığı sürtüklükler ise "o ha, ulan frene bas biraz" dedirtiyor insana.


Carl Shameless  
Bu kadar kötü yazdığıma bakmayın. Filmdeki o muziplikler; o kaypaklıklar gerçekten ortaya harika bir komedi ve dram çıkarıyor. Hep örnek aile olacak değil ya! Yaşamda her zaman her şey düzgün olacak değil ya! Bütün aksaklıkları, aşırılıkları; muziplikleri ile birlikte değişik ve sınırları zorlayan bir komedi ve aralarda dram izlemek isterseniz bu filmi deneyin. Unutmadan filmde cinsellik içeren sahne sayı çok fazla. Küfür ve kötü alışkanlıklar, absürt olaylar da cabası. Eeee dostum bunlar Gallagher'lar başka ne beklenir ki!

İlk bölüm harikaydı piçlerin piçi Frank beni ilk bölümde öyle güldürdü ki sormayın... Geçen sezondan kalma hali muhteşemdi. Ama bu sezonun galibi galiba Carl olacak: tam bir bitirim oldu çıktı. Lip ise fırlama bakalım ne haltları karıştıracak. Ian ise Mickey ile ayrıldığından beri tadı yok bu sezon ne bok yiyecek bakalım. 

Mustafa Sönmez ©
Bu yayın tamamen orijinaldir. Alıntı yapılamaz.Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara