list

Blog Gezegeni (Görevimiz Blog) Kitabım Bitmek Üzere

Blog Gezegeni (Görevimiz Blog) Kitabım Bitmek Üzere

Blogger   


Kitap yayında buraya tıklayarak bilgi alabilir ve kitabı okuyabilirsin...

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım fakat bir türlü bitiremediğim e kitap çalışmam yakında tamamlanacak. Aslında 3 ay önce bitirmeliydim çok geciktiğimiz farkındayım.

Kitap içeriği kişisel blog yazmak isteyen blog yazarı adaylarına yönelik. Blog yazmanın önemini anlattım. Bu konuda ilgisi olanları isteklendirmek ve bilgilendirmek istedim. Tabii ki tecrübeli blog yazarlarının ilgi alanına girecek kitap bundan eminim. Kitapta blogda yayınladığım içeriğin dışında ilk defa kitapta yazdığım içerik de var. Şimdilik PDF formatında. İçinde resimler ve fotoğraflar olduğu için ePub'ta bir düzen vermek epey vakit alacak. Hatta bir düzene girmeyecek bile.

Kitap 3 bölümden oluşuyor. Renkli ve bol bol resim ve fotoğraf kullandım. Aslında aralarda blogger'ların neden blog yazdıklarını anlattıkları yazıları olsa iyi olur. E posta ile tanıdığım blogger'lara bu konuda makale ile katkıda bulunmalarını isteyeceğim. Neden blog yazdığını anlattığın bir makalen varsa gönderirsen bakarım.

Kitap sonunda uzun bir takip edilesi bloglar listesi koymayı düşünüyorum. Takip ettiğim bloglarla daha önceki projeden elimde olan listeyi de ekleyeceğim. Sen de listeye katılmak istersen aşağıda blog adresini yaz, eklerim.

Indesign   

Kitabı kısmet olursa haftaya yayınlamayı düşünüyorum. Google Play Kitaplar üzerinden ve bu defa WattPad üzerinden de yayınlayacağım ama, daha sonra... Orası biraz zahmetli iş. Teker teker sayfaları eklemek zor. Indesign'da sayfalarla uğraşmak bile daha kolay çünkü her şey otomatik...

Bu akşam bütün vaktimi e kitaba ayırdım. İnan şu anda kafamın içinde filler tepişiyor (Gemide filmindeki kaptan aklıma geldi) bir an önce yatacağım. 

Yorumunu esirgeme...

Mustafa Sönmez ©


 1. Merhabalar mustafa iyisindir umarım kardeşim.
  Bu e-kitap blog yazarları için çok faydalı olacağa benziyor. Şimdiden merak etmeye başladım. Çıktığında buraya da koyarsan daha iyi olur bence herkes bilgisayarına indirip okuyabilir.

  Bu arada kitabında takip edilesi bloglar bölümünde bende olmak isterim :) tabi mümkünse kolay gelsin kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gökhan iyiyim sağol. Evet zaten listede varsın :) Bitince indirme bağlantısı da ekleyecegim. Bir kısmı blogdaki yazılarım bir kısmı yeni yazdıklarım şeklinde.

   Sil
  2. Eyvallah kardeşim, teşekkür ederim.

   Sil
  3. Vaktin varsa bitirdiğim kadarını gönderebilirim. Okuyup eleştirilerini yayın öncesi söylersen büyük katkı olur.

   Sil
 2. Merakla bekliyoruz, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Hadi hayırlısı olsun. Ben de katkıda bulunmak isterim Mustafa hani şu 'Neden blog yazıyorsunuz'' makalesi için. Ama inanılmaz derecede yoğun çalışıyorum. Söz vermiş gibi olmayayım da musait olursam yazmak isterim gerçekten.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ay sonuna kadar biter. Vakit bulup gönderebilirsen içeriğe dahil ederim, daha renkli olur değer katarsın.

   Sil
 4. Bende katkıda bulunmak isterdim fakat ben bir amatörüm. Umarım faydalı olur. Merakla bekliyorum Size ve katkıda bulunacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog listesine blogunu yazacağım. Yorum için teşekkür ederim.

   Sil
 5. Heyecanla ve merakla bekliyorum Mustafa Abi. :) Benide eklersen sevinirim. :) Ellerine sağlık. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabın jenerik sayfasına blogunu ve adını editörler olarak yazdım. Epey yanlış yer bulmuştun. Diğer listeye de eklerim...

   Sil
 6. Hadi hayırlısı olsun diyelim, ortaya güzel bir ürün çıkacak gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bitti zaten son düzenlemelerini yapıyorum. Takip ettiğim blogları ekliyorum son kısıma. Önceden elimde liste vardı, daha önceki kitabın sonuna eklemiştim 1. bölümü.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara