list

Türk Bilim İnsanları İcad Etmiş, Nobel Getirecek Buluş

Türk Bilim İnsanları İcad Etmiş, Nobel Getirecek Buluş

Renkler, boya
Creative   
Bu yayında muhteşem bir buluştan hatta çok fazla çığır açan icatlardan bahsedeceğim. İnanın daha önce kimsenin aklına bile gelmedi bu buluşlar. İnsan kıskanıyor bazen "ah ulan, ah ben niye bunu düşünemedim" diye. Neyse hayıflanmayı, başımızı taşlara vurmayı keselim de konuya yani muhteşem Türk icadına geleyim.

Bütün absürt işlere ve öğretilere ithaf olunur...

Televizyon izlemeye ayırdığım vakit günlük 15 dakikayı geçmez bazı günler 5 dakikaya kadar iner bu süre. Kalitesiz Türk dizileri, aptal yarışmalar ve düzeysiz tartışma programları ve yine bir o kadar kalitesiz insana bir şey katmayan ne hiciv ne komedi hiç bir bok olmayan tuhaf Koca Kafalar gibi yapımlar zaten yeterince mide bulandırıyor.

21. Yüzyılın Buluşu
İşte bunlardan biri de hani şu uyduda ne idiğü belli olmayan görüntüleri berbat kanallar var ya onlarda adam ballandıra ballandıra anlatıyor: "Kimse düşünemeden biz düşündük, 21. yüzyılın buluşu..." Ulan dedim kendi kendime neymiş bu? Galiba mükemmel bir şey icat ettik... Sonunda adam işte huzurunuzda "pusulalı seccade" hem de bir tane de hediye bitmedi yanında da iki tane pusulalı tespih... 49 TL... Yuh be! İnsanları din ile kandırmak, yalan dolan ile parasını tokatlamak nedir? Hepimizin akıllı telefonları var zaten manaz kılan insan her türlü kıblesini bulur.

"Yüzyılın kampanyası"
Sonra bir de "yılbaşı hediyesi 100 bin TL hediye hem de Milli Piyango güvencesi ile" diye sesi kısılana kadar bağıran biri var. Sizden 50 Lira alacak pakette 2 Liralık bir ürün ve 1 Liralık Kazı Kazan kartı koyacak. İşte Milli Piyango güvencesi dediği o 1 Liralık Kazı Kazan kartı.

Televizyon Satışı   

Yaşamı ve evreni anlama yolunda nerelerdeyiz? Düşüncelerimiz ve hayal gücümüz nerede? Maalesef aklı ve düşünmeyi evreni ve kendimizi anlamayı yasaklayıp bizi böyle soyup soğana çeviren din satıcılarına itimat etmemek lazım. Şurada da dua kitabı satanları eleştirmiştim.

Teknoloji Harikası, Hem de Beleş
Diğeri ise, 5S adında bir telefon satıyor. Hediyeymiş telefon. Sorunun cevabını bilen herkese kargo dahil ücretsiz gönderecekmiş telefonu, sadece 100-150 TL gelir gider vergisini ödemek yeterliymiş ve piyasada 1500 Liraymış bu telefon... Adam bir ballandırıyor ki anlatırken izlemeniz lazım.


Tele Pazarlama Telefon   
Şimdi, düşünmezsek, aklımızı kiraya verirsek işte böyle soyarlar bizi. Sonra bu dolandırıcı ve din satıcılara neden uydudan Türksat'tan frekans veriliyor? Onların paraları ve üç kuruş vergileri ile abad mı olacağız. Yazık be!

Kazaran Sipariş Verdiniz Ne Olacak?
Peki, kapıda ödeme ile böyle bir sipariş vardiniz ve PTT Kargo ile size gönderdiler ya da siz şubedeb alacaksınız. Fakat, vazgeçtiniz ne yapmalısınız? Cevap: Gönderiyi asla almayın. Size tekrar gönderirlerse yine almayın. "Evinize savcı gelecek, ürünü almazsanız" derlerse inanmayın gülüp telefonu kapatın. Avukatla tehdit ederlerse yine gülüp telefonu akapatın. Gönderiyi almayıp, ödeme yapmayın sorun olmaz. 

Mustafa Sönmez ©
Bu yayın tamamen orijinaldir. Alıntı yapılamaz...


 1. Bu devirde bunlara inanan yada bu tür alışverişler yapanların akılları başlarında değil demektir :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de akıl almaz seviyede bu işlere inanlar var. Yazık yani insanlara...

   Sil
 2. Gerçekten çok güzel yazı olmuş Ellerinize sağlık. Okurken gülmekten alıkoyamadım kendimi :) Ama doğruya doğru bizim milletimizde çok var bunlardan. Bu arada 1.sırada olan konuyuda unutmuşsun ama. BAL :D 1kg değil 2kg dğeil 3kg değil tam tamına 5kg bal 49.99tl + hediye hediye. En çokta yaşlı kesimler bunların kurbanı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet genelde hedef kitlesi yaşlılar ve teknolojiden anlamayanlar. Balı unutur muyum hiç? Daha önce bal satanlar için de yazmıştım. Absürd İşler kategorisini bu tür yazılara ayırdım. Buradan komik tv bal satışı yazıma ulaşabilirsin

   Sil
 3. Bugün akışta sitende dolaşıyorum.Televizyon artık fuzuli bir alet olarak yerini kaplıyor.O reklamlara rastladım önceden.Ama zaten reklam başlar bizde ses mute olur hemen.Çooook haklısın Mustafa.Şimdi üçüncü bölüme gidiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de gün geçtikçe teknolojik cihazlar lüzumsuz bir hal alıyor. Artık kitaplar bile aynı kategoriye giriyor. Artık lüzumsuzluk çağındayız ::)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara