list

Tarihi Güney Kore Dizileri En İyiler

Tarihi Güney Kore Dizileri En İyilerMaids Korean Drama, Historical  
Tarihi Güney Kore dizi filmleri yayınını hazırlayan Habibe'ye teşekkür ediyorum. Güney Kore dizi filmleri tutkunu olarak daha önce blogum için burada en iyi Güney Kore Dizileri adlı bir yayın hazırlamıştı. Burada da tarihi Güney Kore dizilerini bir araya getirdi. Meraklıları için, nereden başlayacağını bilmeyenler için iyi bir klavuz olacağı kesin.

Maids (Tarihi Güney Kore, Drama)


Konusu: Joseon Dönemi'nde geçmektedir. Kook In Yeob soylu bir ailenin tek çocuğudur Güzelliği ve kibirliliği ile   bilinmektedir. Kook' InYeob, Kim Eun Gi ile evlendiği gece babası tutuklanır ve idam edilir. Kook In Yeobun rütbesi düşürülerek hizmetçi olarak görevlendirilr. Hizmetçi Moo Myeong ise Hanyang'ın en dikkat çekici hizmetçisidir.  Kook In Yeob babasının suçlu olmadıgını ortaya çıkarırken iki ask arasında kalmaktadır.

Bölüm Sayısı:20


-----------------------------------------------------


Gu Family Book (Korean Drama)

Yoon Seo Hwayı  gisaeng olarak  sürgüne gönderilir. Gu Wal Ryung  yoon seo hwayı kurtarır ve evlenirler yalnız Wal Ryung mistik bir canavardır. Seo Hway öğrendiğinde bir anlık korkudan ondan kaçar ve Ryung un yakalanmasına sebeb olur. Kang Chi Cho adında oğlu olur ve nehire terk edip gider. Kang Chi 20 yaşına gelene kadar mistik bir canavar olduğunun farkın da olmaz. Öğrendiğnde kendisinden bile korkarken Yeo wool tüm sevgisiyle Kang Chi nin yanında olur. Kang Chi insan olmak için ve Yeo Wool ile birlikte olabilmesi için Go aile kitabının bulması gerekmektedir. Filmi izlerken sıradan bir insan olmanın aslında herseyden önemli olduğunu hissetiriyor.

Bölüm Sayı :24----------------------------------------------------------------The Goddes of Fire (Korean Drama, Historical) 


Dizi Baek Pa Seon'un hayatını anlatmaktadır. Joseon Hanedanlığı döneminde yaşamın ilk çömlekçi kadının hayatını anlatmakyadır. Yoo Jung ölen babasının intikamını alabilmek için kendini ölü olarak gösterir ve ismini değiştirerek çömlek ustasının yanına yerleşir. Üstün yeteneğe sahip olan Yoo Jung-Yi, erkek kılığına girerek sanatkar okuluna girmeyi başarabilmiştir. Yoo Jung'nun kadın oldugunu ilk farkedn Prens Kwang Hae olacaktır. Ayrıca Yoo Jung Yi, Japonya'da Joseon çömleklerinin değerinin artmasını sağlamıştır.
Bölüm Sayısı: 32------------------------------------------------------------------------


The Princess' Man

Lee See Ryung'nun ölümsüz aşkını anlatmaktadır. Babası sevdiği adamın aielisi öldürtmüştür.Kim Seung Yoo babasının ölümünde lee see ryung masun olduğu hal de suçlu bulmaktadır. Lee see Ryung babası ve Kim Seung Yoo arasında kalan acılı aşkı anlatılmaktadır...

Bölüm Sayısı: 24-------------------------------------------------------------


Empress Ki

Dizi, Cengiz Han'ın kurduğu Yuan Hanedanlığına 37 yıl hükümranlık eden 'Demir Leydi' İmparatoriçe Gi ile ilgilidir. Nyang giseang olmamak için erkek kılıgında bir savaşcıdır.Uan İmparatoru nu korumakla 

görevlidir.Nyang koryo Kralına aşıktır. Uan İmparatorluğu koryoyu kusatmıstır. Koryo kralı esir olarak sürgün edilmiştir.Nyangın erkek kılıgını bırakıp ülkesi ve ailesi için kraliçeliğe kadar yükselmiştir. 

Cariyelikten kraliçeliğe kadar olan süreci anlatılmaktadır.Bölüm sayısı fazla olmasına rağmen cok akıcı güzel bir dizi.

Bölüm Sayısı: 51
----------------------------------------------------------------------


The Moom That Embraces The Sun


King Lee Hwon( PRENS) ile kadın şaman olan Wol arasında geçen aşkı anlatıyor. Soylu bir ailede dünyaya gelen Wol bir süre sonra prenses oluyor fakat bazı tuzaklarla karşı karşıya gelip yargılanıyor babası korumak için büyü yoluyla kızını öldü gösreriyor. Wol bir şaban tarafından şaman olarak yetiştiriliyor. Daha önce bir kez nişanlandığı Lee Hyun ile tekrar karşılaştığında artık Wol bir şaman olmuştur. Lee Hyun Wol 'e olan aşkını yenememistir. Wol yaşadığı yere döndüğünde Prens Lee yeniden wol e aşık olur. Prens Lee Wol 'un gercek kimliğini öğrenebilecekmi?Bölüm Sayısı:20

-----------------------------------------------------------------------------


Sungkyunkwan Scandal

Joseon henedanlığında bir sungkyunkwan scandal ünivrsitesinde gecen olayları anlatmaktadır. 4 tane birbirinden yakışıklı olan gençlerin Lee Seon, Goo Young, Moon Jae ve Kim Yoon hayatını anlatmaktadır. 

Kim Yoon hayatta kalmak ve ailesini geçimini saglamak icin erkek kılığında calışır ve nasıl olduysa sungkyunkwan scandal'a girmeyi başarır. Lee Seon ve Moon Jae, Kim Yoonun erkek olduğunu sandıkları halde ona aşık olurlar. Harika Komik ve eğlenceli bu dörtlü aynı zaman da kimsenın başaramadığı görevi yerine getirirler.

Bölüm Sayısı:20----------------------------------------------------------------------


Hong Gil Dong

Kahraman Hong Gil Dong kurgusal bir kitapdan derlenmistir. Dünyanın yaşanabilir ve köleliliğin üstünlğün olmadığı bir dünya kurmaya yeminli olan bir kahramandır. Olaylar sonucunda kendi Çetesini (topluluğunu) kurarak kralliğa karsı gelmektetir.

Bölüm Sayısı:24
-----------------------------------------------------------------------------

Eminim ki  bu klasik dizileri Güney Kore dizisi meraklıları kesinlikle izlemiştir...

Sarayın Mücevheri
Sarayın İncisi
Prensin Şarkısı


Mustafa Sönmez
Bu yayının her hakkı saklıdır. Özgün yayın alıntı yapılamaz, kopyalanamaz... 

 1. Trt 1'de Güney Kore dizileri izlerdim denk geldiğim zaman. Bu dizileri izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyordum. Genelde Hint filmleri izlerim bende. Bir site var yeppudaa.com diye. Asya dizileri ve filmleri bulunuyor. Kore dizileri tutkunuysanız bu sitede güzel Kore dizileri bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum için teşekkür. Evet, Hint dizi filmleri ve sinemaları da çok izleyiciye sahip. Ben her ne kadar izlemesem de

   Sil
 2. Rica ederim dayıcım listeyi hazırlamak benim için keyifti.Scholar who walks the night 2015' e damga vuran en ıyı tarihi dizi herkese tavsiye ederim.Hiç sıkılmadan dört gözle beklediğim nadide diziler arasında kesinlikle izleyinn :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2016 yılında yayına girecek Güney Kore dizi filmleri için de bir liste hazırlarsın artık Habibe ;)

   Sil
 3. eyvallah dayıcım hazır bile:) :) :)

  YanıtlaSil
 4. Hong gil dong nasıl bir dizi daha ilk bölümü izledim ama çok saçma geldi sence devam etmeli miyim

  YanıtlaSil
 5. Ben onlardan bawka "Denizler imparatoru"ve "Jumong",bi de "Ruzgarin kralligi"ni da izledim."Tacir"de vardi unutmuwtum

  YanıtlaSil
 6. İmparator wang gun bu dizinin Türkçe altyazılısı yokmu

  YanıtlaSil
 7. worrior baek dong soo nerde*o çok farklı anlatıyor tarihi

  YanıtlaSil
 8. sarayın incisi, sarayın mücevheri, sarayın rüzgarı, sarayın doktoru... bir kere bu dört saray dizisi kesinlikle izlenmeli.. sonrasında tacir, denizler imparatatoru, faith, empresses ki, king geunchogo, queen seon deok, moon lovers, love in moonlight.. şu an aklıma gelenler bunlar.. bunlar da mutlaka izlenmeli..

  YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara